Eendracht Aalst is de voorbereiding op het nieuwe seizoen goed begonnen. In een bijzonder potige partij versloegen
de Ajuinen eersteklasser Bergen met 2-1. De partij werd ontsierd door acht gele en twee rode kaarten. Ook scheidsrechter De Nayer maakte geen goede beurt.
De thuisploeg begon het beste aan de wedstrijd, maar het waren de bezoekers uit Bergen die op voorsprong kwamen na een kwartier. Aloys Nong strafte mistasten in de Aalsterse verdediging genadeloos af. Op het half uur kwam
Den Iendracht echter langszij via Niels Martin, die een perfecte voorzet van Tjendo De Cuyper kon binnenprikken. Beide ploegen kregen nog een uitstekende mogelijkheid, maar zowel Stavros Glouftsis als Mustapha Jarju faalden voor doel.
De tweede helft was veel minder interessant, tot scheidsrechter De Nayer de pedalen verloor. Eerst liet hij Joachim Mununga op het veld staan, terwijl hij nochtans zijn tweede gele kaart in de hand had. Vervolgens haalde hij een hele resem gele kaarten boven in het vervolg van de partij. Eendracht Aalst eindigde de wedstrijd nog met negen na een terechte rode kaart voor Kabaye en twee keer betwistbaar geel voor Lander Van Steenbrugge. Tussen alle tumult door had aanwinst Steve Bael Aalst de overwinning bezorgd na een voorzet van Mike Smet.
Scoreverloop:
0-1 (11') Aloys Nong
1-1 (21') Niels Martin
2-1 (76') Steve Bael
Rode kaarten:
79' Kabaye
88' Lander Van Steenbrugge (2x geel)