Van Damme wil revolutie bij Rode Duivels

door
Van Damme wil revolutie bij Rode Duivels

Vier treffers slikte de Duivels defensie tegen Nederland. De gloriejaren met Alderweireld-Kompany-Vertonghen lijken voor goed voor bij. De houdbaarheidsdatum is bereikt, zo vindt ook Jelle Van Damme in een interview met Sporza. 

In de wedstrijd tegen Nederland werd de Belgische verdediging opnieuw sterk op proef gesteld. Jammer dat Alderweireld en Vertonghen geen doorwinterde klootzakken zijn à la Chiellini. Jelle Van Damme was het volop eens met die stelling bij Sporza, al maakte hij meteen een kanttekening. "Het grootste probleem is dat mensen zijn verwend door onze 'gouden generatie. Maar het team wordt alleen maar ouder", aldus de ex-verdediger van Anderlecht, Standard en Antwerp. 

Van Damme breekt de lans voor de volgende generatie verdedigers, zoals Wout Faes en Arthur Theate. Want deze Belgische verdeding werd koud gepakt door de vinnige Nederlandse aanval. Opnieuw wijst Van Damme, zelf tot zijn 37e prof, naar de ouderdom van de defensie. "Onze ervaren pionnen hebben niet de snelheid die ze vijf jaar geleden hadden. Ze proberen zich goed te positioneren, maar als je uit positie bent en Depay wordt weggestuurd... tja, dan ben je gezien. Daarom zakken ze automatisch mee in, om de ruimte tussen bal en keeper zo klein mogelijk te houden", maakt Van Damme een correcte analyse. 

JONGE REVOLUTIE 
Ook al is Jelle Van Damme een voorstander van doorselecteren, toch wijst hij er haarfijntjes op dat jongens als Theate en Faes nog niet hetzelfde niveau hebben als de 'oude garde'. Maar ervaring komt nu eenmaal door wedstrijden te spelen. "Gooi die jongens erin! Het is de beste leerschool voor de toekomst. Zoiets is onderdeel van het proces", zei Van Damme die ook naar de overkant wees. Onze Noorderburen zaten een paar jaar geleden in dezelfde situatie en hebben ook doorgeselecteerd naar een uitermate jonge selectie dat overigens sterk staat te spelen.

Hoewel we volgens Jelle Van Damme al vijf voor twaalf zijn, verwacht hij de Duivels op de afspraak op het WK in Qatar: “Deze ploeg kan echt nog resultaten halen. Een Nations League-wedstrijd eind juni en een WK, da's echt niet hetzelfde hoor. We moeten met opgeheven hoofd de strijd aangaan ginds", zei een immer strijdlustige Van Damme.

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Zal België nog een goed figuur slaan in Qatar met deze ploeg?

Meest recent

'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

0
0
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

255
255
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

70
70
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

247
247
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

70
70
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

104
104
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

284
284
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

357
357
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

828
828
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

249
249
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

105
105
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

91
91
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

173
173
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

260
260
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

134
134
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

109
109
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

409
409
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

376
376
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

233
233
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

255
255
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

358
358

Meer sportnieuws