Van Damme wil revolutie bij Rode Duivels

146 stemmen
Van Damme wil revolutie bij Rode Duivels

Vier treffers slikte de Duivels defensie tegen Nederland. De gloriejaren met Alderweireld-Kompany-Vertonghen lijken voor goed voor bij. De houdbaarheidsdatum is bereikt, zo vindt ook Jelle Van Damme in een interview met Sporza. 

In de wedstrijd tegen Nederland werd de Belgische verdediging opnieuw sterk op proef gesteld. Jammer dat Alderweireld en Vertonghen geen doorwinterde klootzakken zijn à la Chiellini. Jelle Van Damme was het volop eens met die stelling bij Sporza, al maakte hij meteen een kanttekening. "Het grootste probleem is dat mensen zijn verwend door onze 'gouden generatie. Maar het team wordt alleen maar ouder", aldus de ex-verdediger van Anderlecht, Standard en Antwerp. 

Van Damme breekt de lans voor de volgende generatie verdedigers, zoals Wout Faes en Arthur Theate. Want deze Belgische verdeding werd koud gepakt door de vinnige Nederlandse aanval. Opnieuw wijst Van Damme, zelf tot zijn 37e prof, naar de ouderdom van de defensie. "Onze ervaren pionnen hebben niet de snelheid die ze vijf jaar geleden hadden. Ze proberen zich goed te positioneren, maar als je uit positie bent en Depay wordt weggestuurd... tja, dan ben je gezien. Daarom zakken ze automatisch mee in, om de ruimte tussen bal en keeper zo klein mogelijk te houden", maakt Van Damme een correcte analyse. 

JONGE REVOLUTIE 
Ook al is Jelle Van Damme een voorstander van doorselecteren, toch wijst hij er haarfijntjes op dat jongens als Theate en Faes nog niet hetzelfde niveau hebben als de 'oude garde'. Maar ervaring komt nu eenmaal door wedstrijden te spelen. "Gooi die jongens erin! Het is de beste leerschool voor de toekomst. Zoiets is onderdeel van het proces", zei Van Damme die ook naar de overkant wees. Onze Noorderburen zaten een paar jaar geleden in dezelfde situatie en hebben ook doorgeselecteerd naar een uitermate jonge selectie dat overigens sterk staat te spelen.

Hoewel we volgens Jelle Van Damme al vijf voor twaalf zijn, verwacht hij de Duivels op de afspraak op het WK in Qatar: “Deze ploeg kan echt nog resultaten halen. Een Nations League-wedstrijd eind juni en een WK, da's echt niet hetzelfde hoor. We moeten met opgeheven hoofd de strijd aangaan ginds", zei een immer strijdlustige Van Damme.

LEES OOK: ‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zal België nog een goed figuur slaan in Qatar met deze ploeg?

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

0
0
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

22
22
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

144
144
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

30
30
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

198
198
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

108
108
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

130
130
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

310
310
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

222
222
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

542
542
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

398
398
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

435
435
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

328
328
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

141
141
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

130
130
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

172
172
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

389
389
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

569
569
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

346
346
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

475
475
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

463
463
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

344
344

Meer sportnieuws