Van Damme wil revolutie bij Rode Duivels

door
Van Damme wil revolutie bij Rode Duivels

Vier treffers slikte de Duivels defensie tegen Nederland. De gloriejaren met Alderweireld-Kompany-Vertonghen lijken voor goed voor bij. De houdbaarheidsdatum is bereikt, zo vindt ook Jelle Van Damme in een interview met Sporza. 

In de wedstrijd tegen Nederland werd de Belgische verdediging opnieuw sterk op proef gesteld. Jammer dat Alderweireld en Vertonghen geen doorwinterde klootzakken zijn à la Chiellini. Jelle Van Damme was het volop eens met die stelling bij Sporza, al maakte hij meteen een kanttekening. "Het grootste probleem is dat mensen zijn verwend door onze 'gouden generatie. Maar het team wordt alleen maar ouder", aldus de ex-verdediger van Anderlecht, Standard en Antwerp. 

Van Damme breekt de lans voor de volgende generatie verdedigers, zoals Wout Faes en Arthur Theate. Want deze Belgische verdeding werd koud gepakt door de vinnige Nederlandse aanval. Opnieuw wijst Van Damme, zelf tot zijn 37e prof, naar de ouderdom van de defensie. "Onze ervaren pionnen hebben niet de snelheid die ze vijf jaar geleden hadden. Ze proberen zich goed te positioneren, maar als je uit positie bent en Depay wordt weggestuurd... tja, dan ben je gezien. Daarom zakken ze automatisch mee in, om de ruimte tussen bal en keeper zo klein mogelijk te houden", maakt Van Damme een correcte analyse. 

JONGE REVOLUTIE 
Ook al is Jelle Van Damme een voorstander van doorselecteren, toch wijst hij er haarfijntjes op dat jongens als Theate en Faes nog niet hetzelfde niveau hebben als de 'oude garde'. Maar ervaring komt nu eenmaal door wedstrijden te spelen. "Gooi die jongens erin! Het is de beste leerschool voor de toekomst. Zoiets is onderdeel van het proces", zei Van Damme die ook naar de overkant wees. Onze Noorderburen zaten een paar jaar geleden in dezelfde situatie en hebben ook doorgeselecteerd naar een uitermate jonge selectie dat overigens sterk staat te spelen.

Hoewel we volgens Jelle Van Damme al vijf voor twaalf zijn, verwacht hij de Duivels op de afspraak op het WK in Qatar: “Deze ploeg kan echt nog resultaten halen. Een Nations League-wedstrijd eind juni en een WK, da's echt niet hetzelfde hoor. We moeten met opgeheven hoofd de strijd aangaan ginds", zei een immer strijdlustige Van Damme.

LEES OOK: Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Zal België nog een goed figuur slaan in Qatar met deze ploeg?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

191
191
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

116
116
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

203
203
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

124
124
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

102
102
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

60
60
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

221
221
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

232
232
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

46
46
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

412
412
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

268
268
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

507
507
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

44
44
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

448
448
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

58
58
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

487
487
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

152
152
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

367
367
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

258
258
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

332
332
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

536
536
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

689
689

Meer sportnieuws