'Clement klopt op tafel: Duivel moet naar Monaco komen'

door
'Clement klopt op tafel: Duivel moet naar Monaco komen'

Philippe Clement ruilde Club Brugge begin dit kalenderjaar in voor AS Monaco. Even leek zijn eerste buitenlandse trainersavontuur af te stevenen op een fiasco, maar hij en zijn ploeg konden zich op indrukwekkende wijze herpakken. En dus worden momenteel al volop plannen gesmeed voor komend seizoen.


Clement kende geen bijster goede start in het Prinsdom. Onder zijn bewind sneuvelde Monaco al snel in Europa en in de Franse beker, ook de resultaten in de Ligue 1 waren behoorlijk wisselvallig. Sportkrant L'Equipe maakte zelfs al gewag van een mogelijk ontslag. Maar de ex-Rode Duivel bleef op post en kreeg zijn ploeg weer op de rails. Na een indrukwekkend slot van de competitie, waarin Clement onder meer werd verkozen tot 'Trainer van de Maand', grepen de Monegasken zelfs nog nipt naast de tweede plaats. Als derde zijn ze wel verzekerd van de voorrondes in de Champions League.

Die voorrondes zal Monaco allicht wel zonder één van zijn vaste steunpilaren moeten afwerken. Frans international Aurélien Tchouaméni is namelijk goed en wel op weg naar Real Madrid, zijn transfer komt met de dag dichter. Om hem te vervangen zou Clement zijn zinnen hebben gezet op een landgenoot. Volgens Nice-Matin zou het vizier namelijk zijn gericht op niemand minder dan Amadou Onana. De 20-jarige middenvelder maakte vorige zomer de overstap van Hamburg SV naar Lille OSC en in Rijsel liet hij heel wat mooie dingen zien.

BESTUUR OVERTUIGD
Die prestaties leverden hem afgelopen vrijdag zelfs zijn eerste cap bij de Rode Duivels op. Onana was afgelopen zomer ook in beeld bij Club Brugge, niet toevallig toen Clement daar nog de plak zwaaide. En nu wil hij hem dus opnieuw naar zijn club halen. De sportieve leiding van ASM zou alvast achter het plan staan en is onder de indruk van Onana's kwaliteiten. Het wordt nu dus zaak om een akkoord te vinden. Maar vermits Lille het geld goed kan gebruiken en Monaco straks een pak verdient aan Tchoumanéni, wiens dossier wel eerst volledig moet afgerond worden, lijkt er één en ander mogelijk.

LEES OOK: 'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Clement zou op termijn een ideale bondscoach zijn ...

Meest recent

Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

19
19
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

139
139
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

138
138
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

66
66
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

328
328
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

441
441
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

358
358
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

194
194
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

163
163
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

94
94
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

582
582
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

340
340
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

348
348
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

397
397
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

222
222
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

176
176
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

361
361
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

820
820
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

279
279
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

225
225
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

183
183
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

300
300
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

42
42

Meer sportnieuws