'Clement klopt op tafel: Duivel moet naar Monaco komen'

door
'Clement klopt op tafel: Duivel moet naar Monaco komen'

Philippe Clement ruilde Club Brugge begin dit kalenderjaar in voor AS Monaco. Even leek zijn eerste buitenlandse trainersavontuur af te stevenen op een fiasco, maar hij en zijn ploeg konden zich op indrukwekkende wijze herpakken. En dus worden momenteel al volop plannen gesmeed voor komend seizoen.


Clement kende geen bijster goede start in het Prinsdom. Onder zijn bewind sneuvelde Monaco al snel in Europa en in de Franse beker, ook de resultaten in de Ligue 1 waren behoorlijk wisselvallig. Sportkrant L'Equipe maakte zelfs al gewag van een mogelijk ontslag. Maar de ex-Rode Duivel bleef op post en kreeg zijn ploeg weer op de rails. Na een indrukwekkend slot van de competitie, waarin Clement onder meer werd verkozen tot 'Trainer van de Maand', grepen de Monegasken zelfs nog nipt naast de tweede plaats. Als derde zijn ze wel verzekerd van de voorrondes in de Champions League.

Die voorrondes zal Monaco allicht wel zonder één van zijn vaste steunpilaren moeten afwerken. Frans international Aurélien Tchouaméni is namelijk goed en wel op weg naar Real Madrid, zijn transfer komt met de dag dichter. Om hem te vervangen zou Clement zijn zinnen hebben gezet op een landgenoot. Volgens Nice-Matin zou het vizier namelijk zijn gericht op niemand minder dan Amadou Onana. De 20-jarige middenvelder maakte vorige zomer de overstap van Hamburg SV naar Lille OSC en in Rijsel liet hij heel wat mooie dingen zien.

BESTUUR OVERTUIGD
Die prestaties leverden hem afgelopen vrijdag zelfs zijn eerste cap bij de Rode Duivels op. Onana was afgelopen zomer ook in beeld bij Club Brugge, niet toevallig toen Clement daar nog de plak zwaaide. En nu wil hij hem dus opnieuw naar zijn club halen. De sportieve leiding van ASM zou alvast achter het plan staan en is onder de indruk van Onana's kwaliteiten. Het wordt nu dus zaak om een akkoord te vinden. Maar vermits Lille het geld goed kan gebruiken en Monaco straks een pak verdient aan Tchoumanéni, wiens dossier wel eerst volledig moet afgerond worden, lijkt er één en ander mogelijk.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Clement zou op termijn een ideale bondscoach zijn ...

Meest recent

DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

139
139
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

41
41
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

85
85
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

87
87
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

128
128
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

102
102
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

65
65
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

45
45
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

326
326
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

189
189
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

280
280
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

122
122
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

200
200
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

261
261
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

585
585
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

233
233
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

227
227
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

419
419
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

327
327
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

298
298
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

463
463
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

199
199

Meer sportnieuws