Ronaldo doet Portugese motor aanslaan en pakt punt in Bernabeu

door
Ronaldo doet Portugese motor aanslaan en pakt punt in Bernabeu

Het voetbalseizoen wordt nog wat langer gerekt met enkele interlands. De eerste Nations League-wedstrijd van juni eindigde op een gelijkspel. In een Iberisch onderonsje troffen Spanje en Portugal elkaar in Madrid en hielden elkaar in evenwicht met een 1-1 gelijkspel. 

Trainer Luis Enrique liet wonderkind Gavi starten en dat loonde met uistekend begin voor de Spanjaarden. Voor Cristiano Ronaldo was het een terugkeer naar 'zijn' Bernabeu, al startte hij bij de Selecção das Quinas op de bank. Thuisland Spanje begon dus goed aan de wedstrijd, toch kreeg Portugal de eerste echte kans via Rafael Leao. De Portugese spits is aan een fenomenaal seizoen bezig bij AC Milan, maar zag zijn schot over het doel gaan. Kort daarna werden de Portugezen koud gepakt door Spanje. Gavi stuurde Sarabia diep die slim aflegde tot bij Álvaro Morata. Zo'n vrije schiet kans laat de Juventus-spits natuurlijk niet liggen.



Kort na rust appeleerden de Spanjaarden voor handspel in de zestien, maar daar wilde de scheidsrechter niet van weten. Op de beelden is duidelijk te zien dat zowel Bruno Fernandes als Danilo Pereira de bal met de arm raken.

La Furia Roja bleef lange tijd op voorsprong, zonder al te veel overwicht. De Portugezen verbeterden toen Cristiano Ronaldo mocht invallen. Tien minuten voor tijd zetten de Portugezen hun kansen om een verdiende gelijkmaker. Het was Ricardo Horta die de 1-1 lukte uit een pass van Joao Cancelo. Toch was de allerbest kans nog voor Spanje, maar de kopbal van Jordi Alba ging naast.

LEES OOK: Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Verdiende Spanje nog een strafschop te krijgen?

Meest recent

Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

19
19
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

50
50
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

79
79
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

186
186
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

135
135
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

158
158
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

28
28
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

34
34
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

570
570
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

671
671
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

99
99
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

287
287
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

346
346
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

454
454
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

366
366
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

349
349
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

508
508
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

395
395
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

443
443
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

226
226
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

125
125
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

354
354
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

176
176
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

232
232

Meer sportnieuws