Ronaldo doet Portugese motor aanslaan en pakt punt in Bernabeu

door
Ronaldo doet Portugese motor aanslaan en pakt punt in Bernabeu

Het voetbalseizoen wordt nog wat langer gerekt met enkele interlands. De eerste Nations League-wedstrijd van juni eindigde op een gelijkspel. In een Iberisch onderonsje troffen Spanje en Portugal elkaar in Madrid en hielden elkaar in evenwicht met een 1-1 gelijkspel. 

Trainer Luis Enrique liet wonderkind Gavi starten en dat loonde met uistekend begin voor de Spanjaarden. Voor Cristiano Ronaldo was het een terugkeer naar 'zijn' Bernabeu, al startte hij bij de Selecção das Quinas op de bank. Thuisland Spanje begon dus goed aan de wedstrijd, toch kreeg Portugal de eerste echte kans via Rafael Leao. De Portugese spits is aan een fenomenaal seizoen bezig bij AC Milan, maar zag zijn schot over het doel gaan. Kort daarna werden de Portugezen koud gepakt door Spanje. Gavi stuurde Sarabia diep die slim aflegde tot bij Álvaro Morata. Zo'n vrije schiet kans laat de Juventus-spits natuurlijk niet liggen.



Kort na rust appeleerden de Spanjaarden voor handspel in de zestien, maar daar wilde de scheidsrechter niet van weten. Op de beelden is duidelijk te zien dat zowel Bruno Fernandes als Danilo Pereira de bal met de arm raken.

La Furia Roja bleef lange tijd op voorsprong, zonder al te veel overwicht. De Portugezen verbeterden toen Cristiano Ronaldo mocht invallen. Tien minuten voor tijd zetten de Portugezen hun kansen om een verdiende gelijkmaker. Het was Ricardo Horta die de 1-1 lukte uit een pass van Joao Cancelo. Toch was de allerbest kans nog voor Spanje, maar de kopbal van Jordi Alba ging naast.

LEES OOK: Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

Verdiende Spanje nog een strafschop te krijgen?

Meest recent

Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

12
12
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

111
111
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

85
85
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

37
37
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

351
351
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

177
177
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

115
115
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

260
260
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

222
222
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

147
147
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

224
224
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

222
222
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

112
112
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

380
380
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

372
372
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

207
207
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

170
170
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

515
515
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

99
99
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

158
158
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

88
88
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

130
130
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

299
299

Meer sportnieuws