Het teleurstellende seizoen van KRC Genk viel voor een stuk te wijten aan een mislukt transferbeleid. Hoewel de Limburgers versterkt uit de zomermercato leken te komen, bleek het merendeel van de aanwinsten geen succes. Zij lijken alweer op weg naar de uitgang van de Cegeka Arena.
Met uitzondering van verdediger Mujaid Sadick kon geen enkele nieuwkomer de hoge verwachtingen inlossen. Ook niet Iké Ugbo dus. Na een voortreffelijk seizoen op huur bij Cercle leek Genk nochtans een gouden slag te slaan toen het de 23-jarige spits voor 3,5 miljoen definitief overnam van Chelsea. Ugbo kwam echter niet verder dan zes doelpunten in 25 optredens, waarop hij vanaf nieuwjaar aan de Franse degradatiekandidaat Troyes werd uitgeleend.
Daar verging het de Canadees weliswaar net iets beter, met vijf goals in 14 duels. Toch is het nummer 16 in de Ligue 1 naar verluidt niet van plan zijn niet nader gekende aankoopoptie te lichten. Ugbo wordt straks dus gewoon terug in Genk verwacht, al heeft hij volgens Het Laatste Nieuws ook daar geen toekomst meer. Geen verrassing, want de voorbije maanden liet Head of Football Dimitri de Condé zich meermaals bijzonder kritisch uit over de dure miscast.
GEEN VERLIES?
In tegenstelling tot Cyriel Dessers is het dus over en uit voor Ugbo, die nog tot medio 2025 onder contract ligt. Net zoals voor andere zomerflops als Mike Trésor moet Genk op zoek naar een oplossing. Hopelijk voor de Limburgers speelde Ugbo zich met zijn goals tegen onder andere PSG en AS Monaco hier en daar in de kijker, zijn marktwaarde wordt alvast nog op een vijftal miljoen geschat. Hoewel een deel van de opbrengst nog aan Chelsea toekomst, blijft het verlies op financieel gebied mogelijk dus beperkt.
LEES OOK: Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht
Arne Decraene