Straffe comeback bezorgt Clement tweede plaats

door
Straffe comeback bezorgt Clement tweede plaats

De opmars van AS Monaco in de Ligue 1 is niet te stuiten. De ploeg van Philippe Clement boekte zaterdag al zijn negende zege op rij, al kostte dat tegen Stade Brest wel heel wat moeite. Op tien minuten tijd wisten ze een dubbele achterstand echter helemaal om te buiten en uiteindelijk wonnen ze met 4-2. Doordat concurrent Olympique Marseille onderuit ging in Rennes, pakken de Monegasken de tweede plaats in het klassement.


Brest is pas elfde in de Ligue 1, maar halfweg de eerste helft stonden ze wel 0-2 voor. Na de vroege openingsgoal van Duverne verdubbelde Belaïli de score na een knappe individuele actie. De zegereeks van Monaco leek ten einde te komen, maar dat was buiten aanvoerder Wissam Ben Yedder gerekend. Vanop de stip bracht hij vlak voor rust de spanning terug en vroeg in de tweede helft boog hij de achterstand helemaal om in een voorsprong met twee goals in drie minuten.

Volland stelde de zege 20 minuten voor tijd nog helemaal veilig. Monaco springt zo naar de tweede plaats, die recht geeft op een ticket voor de groepsfase van de Champions League. Ze duwen daar Marseille weg, dat met 2-0 de boot in ging tegen Rennes na goals van Bourigeaud en Majer in de eerste helft. Jérémy Doku kwam bij de thuisploeg niet van de bank.

LAMKEL ZE
Onderin het klassement deed FC Metz een gouden zaak. Ze springen voor het eerst in lange tijd weg van een rechtstreekse degradatieplaats, want dankzij een 1-0 tegen FC Angers staan ze nu achttiende. Daarmee spelen ze barrages voor het behoud. Matchwinnaar was zowaar Didier Lamkel Zé, die het enige doelpunt van de match maakte. De Antwerp-huurling had ook vorige week al gescoord in de zege tegen Lyon. Er staat in de Ligue 1 nog één speeldag op het programma.

LEES OOK: Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Zal Clement Monaco naar de Champions League loodsen?

Meest recent

Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

15
15
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

70
70
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

66
66
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

51
51
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

516
516
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

82
82
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

136
136
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

139
139
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

157
157
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

336
336
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

36
36
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

45
45
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

148
148
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

28
28
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

217
217
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

361
361
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

143
143
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

138
138
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

100
100
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

119
119
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

330
330
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

132
132
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

149
149
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

93
93
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

563
563

Meer sportnieuws