Straffe comeback bezorgt Clement tweede plaats

door
Straffe comeback bezorgt Clement tweede plaats

De opmars van AS Monaco in de Ligue 1 is niet te stuiten. De ploeg van Philippe Clement boekte zaterdag al zijn negende zege op rij, al kostte dat tegen Stade Brest wel heel wat moeite. Op tien minuten tijd wisten ze een dubbele achterstand echter helemaal om te buiten en uiteindelijk wonnen ze met 4-2. Doordat concurrent Olympique Marseille onderuit ging in Rennes, pakken de Monegasken de tweede plaats in het klassement.


Brest is pas elfde in de Ligue 1, maar halfweg de eerste helft stonden ze wel 0-2 voor. Na de vroege openingsgoal van Duverne verdubbelde Belaïli de score na een knappe individuele actie. De zegereeks van Monaco leek ten einde te komen, maar dat was buiten aanvoerder Wissam Ben Yedder gerekend. Vanop de stip bracht hij vlak voor rust de spanning terug en vroeg in de tweede helft boog hij de achterstand helemaal om in een voorsprong met twee goals in drie minuten.

Volland stelde de zege 20 minuten voor tijd nog helemaal veilig. Monaco springt zo naar de tweede plaats, die recht geeft op een ticket voor de groepsfase van de Champions League. Ze duwen daar Marseille weg, dat met 2-0 de boot in ging tegen Rennes na goals van Bourigeaud en Majer in de eerste helft. Jérémy Doku kwam bij de thuisploeg niet van de bank.

LAMKEL ZE
Onderin het klassement deed FC Metz een gouden zaak. Ze springen voor het eerst in lange tijd weg van een rechtstreekse degradatieplaats, want dankzij een 1-0 tegen FC Angers staan ze nu achttiende. Daarmee spelen ze barrages voor het behoud. Matchwinnaar was zowaar Didier Lamkel Zé, die het enige doelpunt van de match maakte. De Antwerp-huurling had ook vorige week al gescoord in de zege tegen Lyon. Er staat in de Ligue 1 nog één speeldag op het programma.

LEES OOK: TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Zal Clement Monaco naar de Champions League loodsen?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

100
100
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

81
81
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

155
155
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

20
20
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

168
168
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

69
69
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

558
558
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

222
222
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

493
493
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

99
99
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

422
422
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

65
65
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

508
508
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

323
323
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

256
256
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

155
155
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

372
372
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

339
339
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

518
518
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

45
45
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

406
406
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

233
233
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

428
428
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

545
545

Meer sportnieuws