Straffe comeback bezorgt Clement tweede plaats

door
Straffe comeback bezorgt Clement tweede plaats

De opmars van AS Monaco in de Ligue 1 is niet te stuiten. De ploeg van Philippe Clement boekte zaterdag al zijn negende zege op rij, al kostte dat tegen Stade Brest wel heel wat moeite. Op tien minuten tijd wisten ze een dubbele achterstand echter helemaal om te buiten en uiteindelijk wonnen ze met 4-2. Doordat concurrent Olympique Marseille onderuit ging in Rennes, pakken de Monegasken de tweede plaats in het klassement.


Brest is pas elfde in de Ligue 1, maar halfweg de eerste helft stonden ze wel 0-2 voor. Na de vroege openingsgoal van Duverne verdubbelde Belaïli de score na een knappe individuele actie. De zegereeks van Monaco leek ten einde te komen, maar dat was buiten aanvoerder Wissam Ben Yedder gerekend. Vanop de stip bracht hij vlak voor rust de spanning terug en vroeg in de tweede helft boog hij de achterstand helemaal om in een voorsprong met twee goals in drie minuten.

Volland stelde de zege 20 minuten voor tijd nog helemaal veilig. Monaco springt zo naar de tweede plaats, die recht geeft op een ticket voor de groepsfase van de Champions League. Ze duwen daar Marseille weg, dat met 2-0 de boot in ging tegen Rennes na goals van Bourigeaud en Majer in de eerste helft. Jérémy Doku kwam bij de thuisploeg niet van de bank.

LAMKEL ZE
Onderin het klassement deed FC Metz een gouden zaak. Ze springen voor het eerst in lange tijd weg van een rechtstreekse degradatieplaats, want dankzij een 1-0 tegen FC Angers staan ze nu achttiende. Daarmee spelen ze barrages voor het behoud. Matchwinnaar was zowaar Didier Lamkel Zé, die het enige doelpunt van de match maakte. De Antwerp-huurling had ook vorige week al gescoord in de zege tegen Lyon. Er staat in de Ligue 1 nog één speeldag op het programma.

LEES OOK: Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Zal Clement Monaco naar de Champions League loodsen?

Meest recent

Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

86
86
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

164
164
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

122
122
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

178
178
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

48
48
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

42
42
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

67
67
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

658
658
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

137
137
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

388
388
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

275
275
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

95
95
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

146
146
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

229
229
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

123
123
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

561
561
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

224
224
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

289
289
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

125
125
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

637
637
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

813
813
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

324
324
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

756
756
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

97
97

Meer sportnieuws