Anderlecht maakte zondag brandhout van Antwerp en zette zo een grote stap richting die begeerde derde plaats. Matchwinnaar in de 0-4 zege was uiteraard hattrickheld Francis Amuzu, al was hij niet de enige uitblinker op de Bosuil langs Paars-Witte zijde.
Met zijn drieklapper wordt Amuzu zelf pas de vierde speler sinds de introductie van de play-offs die een hattrick op zijn naam schrijft tijdens de titelrace, aldus La Dernière Heure. Hij volgt op die manier in de voetsporen van Kristian Thorstvedt (KRC Genk), José Izquierdo (Club Brugge) en Mbaye Leye (Zulte Waregem).
Nog straffer was misschien echter wel de prestatie van Christian Kouamé. In een doldwaze periode kort na de pauze deelde hij voor elk van de drie doelpunten de assist uit. Een hattrick aan beslissende passes dus, en dat op amper zeven minuten. Nog volgens de Franstalige krant een ongeëvenaarde prestatie.
BETER DAN MESSI
Niet enkel in de play-offs of ons land, maar zelfs in het voetbal in het algemeen. LDH stelt namelijk dat niemand het de 24-jarige Ivoriaan, die met 13 doelpunten en 10 assists fraaie cijfers laat noteren, ooit voordeed. Zelfs niet Lionel Messi, die doorheen de jaren wel al vijf keer een soortgelijke 'hattrick' scoorde.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
Arne Decraene