'Blessin in de zomer alweer terug naar België'

door
'Blessin in de zomer alweer terug naar België'

Alexander Blessin werd vorig seizoen nog verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League, nadat hij met KV Oostende maar net naast Play-Off I gegrepen had. Die straffe prestatie zorgde ervoor dat de Duitser maandenlang bij zowat elke Belgische topclub genoemd werd, maar uiteindelijk bleef hij nog tot januari aan de kust. Toen nam hij een verrassende vlucht naar Italië, waar hij Genoa uit de nood moest helpen.


Dat werd tot dusver echter geen echt succesverhaal. Met een 13 op 39 sinds zijn aanstelling is Blessin er niet in geslaagd om de ploeg weg te leiden uit de degradatiezone. Zaterdag verloor Genoa de derby tegen Sampdoria met 1-0, waardoor degradatie alsmaar dichterbij komt. Met nog drie speeldagen te gaan staat Genoa voorlaatste, met drie punten minder dan Cagliari op de veilige zeventiende plaats.

De redding is dus nog mogelijk, maar in Genua moeten ze ook alsmaar meer rekening houden met degradatie. In dat geval zou Blessin snel weer in België kunnen staan. Tuttomercatoweb meldt immers dat hij in het geval van degradatie aan de slag zou gaan als trainer van Standard.

777
Dat hoeft geen verrassing te zijn, want zowel Standard als Genoa zijn in handen van 777 Partners. Bovendien was Blessin ook al in oktober in beeld bij de Rouches, toen die na het ontslag van Mbaye Leye op zoek gingen naar een nieuwe coach. Op dat moment had die echter geen trek in de overstap en uiteindelijk kaapte Standard Luka Elsner weg bij KV Kortrijk. Dat werd een flop en de Sloveen werd een dag na de officiële bekrachtiging van de overname op straat gezet.


LEES OOK: 'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

Zou Blessin een goede trainer zijn voor Standard?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

76
76
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

66
66
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

25
25
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

335
335
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

397
397
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

129
129
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

267
267
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

86
86
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

568
568
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

121
121
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

127
127
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

370
370
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

413
413
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

146
146
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

563
563
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

641
641
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

214
214
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

526
526
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

79
79
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

908
908
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

747
747
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws