Barça trekt voor één seizoen weg uit Camp Nou

113 stemmen
Barça trekt voor één seizoen weg uit Camp Nou

Er staan grote veranderingen op til bij FC Barcelona. De revolutie werd het voorbije jaar al ingezet met de terugkeer van Joan Laporta als voorzitter en Xavi als trainer, maar er komen nog heel wat nieuwigheden aan bij de Catalaanse grootmacht. In de zomer zal de spelerskern wellicht opnieuw grondig opgefrist worden, maar ook aan het stadion zal er veel veranderen.


Barça maakt al jaren werk van een 'nieuw Camp Nou', een grondige renovatie van zijn mythische tempel. De club meldt donderdag dat alle vergunningen daarvoor eindelijk in orde zijn, wat betekent dat de werken snel van start kunnen gaan. Zodra het huidige seizoen erop zit, zal er in juni al met de renovatie begonnen worden. In de eerste fase zullen de twee onderste ringen van de arena gerenoveerd worden, terwijl er ook nieuwe technologie geïnstalleerd zal worden en de omgeving van het stadion opgefrist zal worden.

Doordat de oorlog in Oekraïne de levering van bepaalde materialen bemoeilijkt en om te vermijden dat Camp Nou volgend seizoen maar voor de helft gevuld zou kunnen worden, wordt het slopen en heropbouwen van de derde ring uitgesteld tot de zomer van 2023. Op die manier kan Camp Nou straks nog helemaal vollopen, maar voor het seizoen 2023/24 verhuist Barça voor één seizoen naar het Olympisch Stadion, dat zich in de heuvels van Montjuïc bevindt.

KLAAR IN 2026
Na een jaartje keert Barça terug naar Camp Nou. De werken zullen dan wel nog aan de gang zijn, waardoor de capaciteit voor het seizoen 2024/25 met 50 procent teruggeschroefd zal moeten worden. In het seizoen 2025/26 moeten de werken dan helemaal afgerond worden en zal Barça eindelijk zijn 'nieuwe' Camp Nou hebben.


LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

🚀

Was de renovatie van Camp Nou nodig?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

40
40
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

26
26
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

39
39
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

48
48
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

43
43
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

78
78
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

60
60
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

221
221
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

62
62
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

41
41
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

105
105
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

736
736
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

450
450
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

406
406
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

220
220
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

808
808
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

560
560
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

295
295
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

272
272

Meer sportnieuws