Albert duidt 'Man van de Match' in bekerfinale aan

door
Albert duidt 'Man van de Match' in bekerfinale aan

AA Gent werkte tot dusver een bijzonder lang en druk seizoen af, maar kreeg maandag dan toch loon naar werken. Zo kroonden de Buffalo's zich op de Heizel tot bekerwinnaar. In een weliswaar niet zo hoogstaande finale, haalden de Oost-Vlamingen het na strafschoppen van RSC Anderlecht.


Over het algemeen was dat ook een terechte uitslag gezien het wedstrijdverloop. Gent was veruit de betere ploeg en kreeg ook de nodige kansen om de wedstrijd veel eerder te beslissen. RSCA bleef dan weer onder zijn gewenste niveau. Zo ging de strijd op het middenveld verloren en ook de aanvallers waren behoorlijk onmondig. Al speelde de sterke defensie van de Buffalo's daar natuurlijk ook een belangrijke rol in.

Het drietal achterin toonde zich immers onverzettelijk, met Michael Ngadeu als grote leider. De Kameroener liet zich amper op een foutje betrappen en was de bindende factor in de verdediging. Volgens zijn coach Hein Vanhaezebrouck was hij ook de beste man op het veld. Een mening die analist Philippe Albert volgt. "Ngadeu was de man van de match, hij heerste als een keizer", stelt Albert in zijn column voor SudPresse.

STERKE ROEF
Maar bijna werd Ngadeu de grote schlemiel, zo werd zijn strafschop gepakt door Hendrik Van Crombrugge. Die misser werd evenwel rechtgezet door een sterke Davy Roef. "Roef zat goed in de match en was beslissend bij de strafschoppen. Het blijft echter een vreemd verhaal. Want als Sinan Bolat niet had geprobeerd om een transfer af te dwingen, stond hij niet eens in de basisploeg", aldus Albert.

LEES OOK: Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Ngadeu was de beste man bij Gent ...

Meest recent

Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

2
2
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

316
316
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

68
68
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

164
164
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

91
91
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

130
130
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

346
346
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

161
161
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

231
231
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

532
532
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

122
122
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

810
810
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

292
292
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

236
236
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

538
538
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

131
131
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

454
454
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

271
271
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

782
782
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

216
216
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

705
705
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

118
118
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

126
126
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

267
267

Meer sportnieuws