Gent hoopt op troefkaart: "Hij is een leider"

149 stemmen
Gent hoopt op troefkaart:

Aanstaande maandag staat de bekerfinale tussen AA Gent en RSC Anderlecht op het programma. Het belooft een spannend duel te worden tussen twee ploegen met aanvallende intenties, die ook nog eens aan mekaar gewaagd zijn. Al hebben beide coaches wel de nodige kopzorgen in aanloop naar het duel.


Bij Anderlecht bijvoorbeeld, kruist Vincent Kompany de vingers voor drie spelers. Zowel achter Sergio Gomez als achter Yari Verschaeren en Majeed Ashimeru staat nog een groot vraagteken. Sowieso zal men wachten tot het laatste moment om een beslissing te nemen over hun speelkansen, mogelijk zelfs pas zondagavond. Bij de Buffalo's zijn er eveneens twee grote zorgenkinderen: Joseph Okumu en Vadis Odjidja.

Om die eerste te vervangen beschikt Hein Vanhaezebrouck alvast over enkele alternatieven. In het geval van Odjidja is dat veel minder evident. Niet alleen vanwege zijn uniek profiel, ook binnen de spelersgroep speelt de middenvelder een belangrijke rol. "Vadis is een leider. Hij wil altijd de bal en creëert kansen. Het zou dus goed zijn om hem erbij te hebben", stelt ook Jordan Torunarigha op de clubwebstek.

EERSTE FINALE
Bovendien zou ook de ervaring van Vadis goed van pas komen. Want bij Gent lopen een aantal spelers rond voor wie het hun eerste grote finale bij de profs wordt. Dat is onder meer bij Torunarigha het geval. "Dit wordt mijn eerste echte finale als een prof. Het zal een harde wedstrijd zijn, maar we gaan ervoor knokken. Ik wil deel uitmaken van een ploeg die de beker wint, we verdienen het ook", aldus de Duitse verdediger.

LEES OOK: 'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

🚀

Indien Gent slechts één speler kan recupereren, wie zou u kiezen?

Meest recent

Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

18
18
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

31
31
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

32
32
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

23
23
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

88
88
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

285
285
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

53
53
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

383
383
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

83
83
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

250
250
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

443
443
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

412
412
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

500
500
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

865
865
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

197
197
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

363
363
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

116
116
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

239
239
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

499
499
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

485
485
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

358
358
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

238
238

Meer sportnieuws