'FIFA wil na Rusland ook Iran uitsluiten van WK'

door
'FIFA wil na Rusland ook Iran uitsluiten van WK'

Er werden de voorbije week heel wat tickets voor het WK van eind dit jaar in Qatar uitgedeeld, waarmee inmiddels 27 van de 32 deelnemers bekend zijn. Al moet achter de naam van één van die deelnemers mogelijk nog een sterretje geplaatst worden. Nadat de FIFA eerder al Rusland bande van het WK omwille van de oorlog in Oekraïne, moet nu ook Iran uitsluiting vrezen.


De Iraniërs hadden al in januari hun kwalificatie verzekerd, want in groep A van de Aziatische kwalificaties waren ze oppermachtig. In de wedstrijden van de voorbije week tegen Zuid-Korea en Libanon stond er dan ook niets meer op het programma, maar dinsdag liep het in de marge van de match tegen de Libanezen helemaal fout.

Het Iraanse ministerie van Sport had voor de wedstrijd in Mashad zo'n 2.000 ticket speciaal voor vrouwen gereserveerd, nadat hen jarenlang de toegang tot stadions ontzegd was. Bij aankomst weigerden de lokale, religieus conservatieve autoriteiten hen echter het stadion binnen te laten, waarop een vreedzaam protest uitbrak. De ordediensten braken dat met pepperspray uiteen.

UITSLUITING
In Iran vrezen ze nu dat de FIFA zware maatregelen zal komen, met mogelijk zelfs een uitsluiting van het WK tot gevolg. Dat schrijft Mehrdad Seradschi van de Iraanse voetbalbond op Twitter. "Mocht er een uitsluiting komen, dan zijn zij die betrokken zijn bij het bittere incident in Mashad verantwoordelijk", voegde hij eraan toe.


Moet Iran uitgesloten worden van het WK?

Meest recent

Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

129
129
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

21
21
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

142
142
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

432
432
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

168
168
'Zeer fraaie transferslag voor La Louvière'

Belgische teams hebben nog enkele dagen om zich te versterken. Dat zal nodig zijn, zeker voor de ...

86
86
Tielemans doorbreekt stilzwijgen: terugkeer naar Anderlecht?

Youri Tielemans verliet RSC Anderlecht met een titel, maar nadien pakte RSCA geen platte prijs meer. ...

573
573
'Anderlecht in shock: gigantische transfer Verschaeren'

Anderlecht moest dinsdagavond nog afscheid nemen van Kasper Dolberg, die vlak voor het sluiten van ...

1052
1052
'Vergeten Origi zorgt voor complete transferbom'

De Rode Duivels moeten de komende maanden op zoek naar een vervanger voor de langdurig geblesseerde ...

384
384
'Shockgolf bij Standard: pijnlijke onthulling komt uit'

Bij Standard namen ze dit seizoen een nieuwe start. Met Marc Wilmots en Pierre François ...

407
407
Joos choqueert met Lukaku-vervanger bij Duivels

De Rode Duivels moeten in de komende dagen een nieuwe stap zetten richting kwalificatie voor het WK ...

366
366
Crisis dreigt: Lammens nu al kop van Jut bij United

Maandagavond sloot de transfermarkt in de Europese topcompetities, maar voor enkele landgenoten kwam ...

380
380
'Ajax verrast Bounida met geweldige opsteker'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren. Bij Ajax streek er op de valreep nog ...

114
114
'Anderlecht loopt dubbel blauwtje op transfermarkt'

Voor Belgische clubs is de transfermarkt nog enkele dagen open. Die tijd zullen ze bij Anderlecht ...

592
592
Pro League maakt speeldata inhaalmatchen bekend

De Belgische clubs kunnen even uitblazen, want volgend weekend wordt er niet gevoetbald in de ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Lukaku, KVM verliest lieveling'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

536
536
HVH schrikt van transferbom in JPL: “Viel van mijn stoel”

De zomermercato is bijna ten einde in België. Er kwamen al heel wat soaps en transferwendingen ...

885
885
Charleroi pakt op de valreep uit met groot talent

Terwijl de zomertransferperiode in de meeste Europese competities al is afgesloten gaat de mercato ...

74
74
Complete Anderlecht-farce: 'Club in de aanbieding gezet'

RSC Anderlecht staat in rep en roer. Het seizoen is nog maar net begonnen, maar de supporters zijn ...

273
273
'Verrassende wending in transferdossier Stroeykens'

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat gebeuren de komende dagen. Olivier Renard en Tim Borguet ...

805
805
Topclub afgemaakt door Hein: "Wat voor beleid is dat?"

De Belgische spelers maakten geen absolute toptransfers. Ze behoorden zeker niet tot de duurste ...

443
443
'Renard slaat toe: miljoenendeal in januari ligt nu al vast'

RSC Anderlecht kent een zeer moeizame zomermercato. Er werd heel veel kwantiteit gehaald, maar ...

624
624
Lommel SK maakt volgende transfer wereldkundig

Bij Lommel SK hebben ze op drie dagen tijd drie uitgaande transfers afgerond. Na Filip Krastev ...

46
46
De Condé breekt stilte over transfer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht lijkt het voor Olivier Renard niet makkelijk te gaan worden. Twee mercato’s ...

1178
1178
Vervanger Patris? STVV geeft meteen duidelijkheid

STVV heeft weer zeer goede financiële zaken gedaan. Louis Patris werd op slechts enkele maanden ...

348
348

Meer sportnieuws