Buchanan en co laten WK-ticket liggen, nog 2 deelnemers bekend

217 stemmen
Buchanan en co laten WK-ticket liggen, nog 2 deelnemers bekend

Er werden donderdagnacht nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK gespeeld. In Zuid-Amerika na Brazilië en Argentinië nog twee landen hun ticket voor Qatar boeken, terwijl in Noord-Amerika Canada de historische kwalificatie voorlopig nog niet liggen. Het lijkt evenwel slechts om uitstel te gaan.


De Canadezen hadden genoeg aan een punt in Costa Rica om zeker te zijn van kwalificatie, maar gingen met 1-0 onderuit. Na iets meer dan een halfuur moesten ze al met tien verder na een tweede geel voor Mark-Anthony Kaye en vlak voor rust wist Celso Borges het numerieke overwicht van de thuisploeg uit te buiten. Buchanan en invaller Ugbo wisten die achterstand niet meer ongedaan te maken. Zondag krijgt Canada een nieuwe kans, want dan is een punt tegen Jamaica genoeg.

In Zuid-Amerika mogen dan weer Uruguay en Ecuador bijgeschreven worden voor het WK. De Uruguayanen dwongen hun plaats af met een 1-0-zege tegen Peru, dankzij een goal van De Arrascaeta kort voor rust. Het verlies van Peru zorgt ervoor dat ook Ecuador niet meer uit de top vier kan vallen, ondanks 3-1 verlies in Paraguay.

BRAZILIË SWINGT
Peru zal de komende dagen nog strijden voor een barrageticket met Colombia, dat met Genkies Muñoz en Cuesta in de basis Bolivia vlot over de knie legde met 3-0. Het al geplaatste Brazilië swingde dan weer naar een 4-0-overwinning tegen Chili. Neymar opende op strafschop vlak voor rust de score en amper een minuut later besliste Vinicius Junior de match al. Na rust wisten ook Coutinho en Richarlison nog een goaltje mee te pikken.

LEES OOK: Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Zal Canada zondag wel zijn ticket pakken?

Meest recent

Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

56
56
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

177
177
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

68
68
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

330
330
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

262
262
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

163
163
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

49
49
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

27
27
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

34
34
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

520
520
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

195
195
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

80
80
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

149
149
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

40
40
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

717
717
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

123
123
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

137
137
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

101
101
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

525
525
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

425
425
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

452
452
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

268
268
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

381
381
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

773
773

Meer sportnieuws