Martinez deelt Cobbaut stevige tik uit

278
Martinez deelt Cobbaut stevige tik uit

Hier en daar werd Elias Cobbaut getipt om de selectie van de Rode Duivels te halen voor de oefeninterlands tegen Ierland en Burkina Faso, maar uiteindelijk maakt de verdediger van Parma Calcio geen wederoptreden bij de nationale ploeg. Cobbaut is nochtans bezig aan een goed seizoen in de Serie B, en Roberto Martinez is tevens een fan van hem. Maar dat bleek dus niet voldoende om hem terug bij de selectie van de Rode Duivels te halen …


PERCEPTIE

Vier jaar geleden was Elias Cobbaut één van de opkomende youngsters in het Belgische voetbal. KRC Genk en Club Brugge streden om de verdediger van KV Mechelen, maar het was uiteindelijk RSC Anderlecht dat de strijd om Cobbauts handtekening won. Sporting betaalde drie miljoen euro, aangevuld met 500 duizend euro aan bonussen. “Dat een van de grootste Belgische beloftes bewust voor RSC Anderlecht kiest, is heel goed nieuws voor onze fans”, was voorzitter Marc Coucke erg trots over de komst van Cobbaut.



Elias Cobbaut startte ook veelbelovend aan zijn passage bij Anderlecht, maar zijn positieve vorm werd afgeremd door de uitbraak van de corona-pandemie en door een enkelbreuk. Daarna liep het niet erg vlotjes meer voor Cobbaut in het Lotto Park. Bovendien had hij ook de perceptie tegen. “Ik heb niet zo’n goede naam hé”, zei Cobbaut eerder dit jaar aan Het Laatste Nieuws. “Door mijn speelstijl misschien? Ach, je hebt altijd voor- en tegenstanders.” In het vorige tussenseizoen koos Cobbaut eieren voor z’n geld en trok hij vervolgens naar Parma Calcio.

STERK BIJ PARMA

Elias Cobbaut is in Emilia-Romagna een vaste waarde, iets wat zijn aantal speelminuten (2.702) in de Serie B bewijzen - amper 12 andere spelers kwamen dit seizoen in diezelfde competitie nóg meer in actie. Cobbaut was zelfs nog maar pas gearriveerd bij Parma, of hij stond er al meteen in de basis. “Dat was wat onverwacht”, blikte Cobbaut onlangs terug in Het Nieuwsblad. “Ik had amper twee keer getraind, maar goed.” Samen met Gianluigi Buffon behoort hij tot de cruciale defensieve pionnen in het elftal van Giuseppe Iachini.



Hoewel hij in Italië de goede met minder goede prestaties afwisselt, kan Elias Cobbaut toch al terugblikken op een geslaagd seizoen bij Parma. In verschillende onderdelen behoort hij zelfs tot de best presterende centrale verdedigers van de Serie B. In het aantal verstuurde passes en versnellingen per wedstrijd vinden we Cobbaut in de top tien. Bij de verticaliteit (vijfde), sleutelpasses (vijfde), passes naar het penaltygebied (tweede) en progressieve passes scoort hij zelfs nog veel beter.

ANDERLECHT

Bovenstaande eigenschappen zijn uitstekende kwaliteiten voor een centrale verdediger in het systeem van Vincent Kompany, al is Elias Cobbauts toekomst in het Lotto Park nog hoogst onzeker. Vorige zomer werd hij namelijk buitenspel gezet door de coach van Anderlecht. “Of ik een uitleg kreeg van Kompany? Niet rechtstreeks. Aan mijn makelaar (Stijn Françis, red.) legden ze de situatie wel uit. Ach, ik verwijt Kompany niks. Dat zijn nu eenmaal de wetten van de topsport, zei hij aan Het Nieuwsblad.



Parma Calcio huurt Elias Cobbaut voor één seizoen, maar Anderlecht dwong ook een aankoopoptie van 3 miljoen euro af. Dat bewijst dat Sporting hem niet zomaar laat gaan. Ook Cobbaut weet voorlopig nog niet waar hij volgend seizoen zal voetballen. Als Parma promoveert naar de Serie A, dan wil hij uiteraard graag bij I Gialloblu blijven. “Zo niet keer ik terug naar Anderlecht.” En dan is het nog maar de vraag wat Vincent Kompany van plan is met hem.

RODE DUIVELS

Omdat Elias Cobbaut dit seizoen een basisspeler is bij Parma, werd zijn naam hier en daar geopperd om de selectie van de Rode Duivels te halen voor de komende oefenduels tegen Ierland en tegen Burkina Faso. Dan komen er namelijk geen Rode Duivels in actie die meer dan 50 interlands tellen en dat speelt uiteraard in de kaart van Cobbaut. Daarnaast sprak Roberto Martinez zich in het verleden meermaals positief uit over hem.

In 2019 bijvoorbeeld, dik een jaar na zijn transfer naar Anderlecht, haalde de bondscoach Elias Cobbaut hem bij de Rode Duivels voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Rusland en Cyprus. Tegen de Cyprioten was Cobbaut zelfs titularis én speelde hij zijn debuutmatch ook helemaal uit. “Elias heeft een ongelooflijke toekomst”, verklaarde de Spaanse bondscoach toen over de kwaliteiten van Cobbaut.



“Hij heeft een moeilijk te vinden speelstijl. Hij zit op de lijn van Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen”, zei Roberto Martinez destijds zelfs. Drie jaar later moet de Spanjaard die woorden toch enigszins herzien, maar toch blijft hij de situatie van Elias Cobbaut monitoren. Dat is logisch, omdat Martinez een tekort aan linksvoetige centrale verdedigers heeft. “Ik ben in dat opzicht blij dat Elias Cobbaut naar Parma is gegaan”, zei de bondscoach vorig jaar. Maar desondanks lijkt Martinez meer te geloven in de kwaliteiten en capaciteiten van Siebe Van der Heyden.

LEES OOK: Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Verdiende Cobbaut een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

50
50
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

30
30
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

75
75
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

42
42
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

51
51
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

113
113
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

131
131
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

48
48
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

89
89
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

45
45
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

167
167
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

167
167
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

138
138
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

20
20
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

195
195
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

81
81
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

65
65
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

331
331
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

122
122
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

73
73
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

94
94
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

80
80
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

191
191

Meer sportnieuws