Grote alarmsignalen rond Van der Heyden

325
Grote alarmsignalen rond Van der Heyden

Na Dante Vanzeir is Union SG nóg een Rode Duivel rijker. Siebe Van der Heyden behoort tot de 27 spelers die Roberto Martinez selecteert voor de oefeninterlands tegen Ierland en Burkina Faso. Van der Heyden is op defensief vlak de regelmatigste speler van de Brusselaars, die vandaag over de minst gepasseerde verdediging van België beschikken. Onder de vleugels van Felice Mazzu werd hij volwassener dan voorheen, zo werd hij vroeger ‘gek’ in een duel of na een tackle. “Maar dat doet hij tegenwoordig veel minder”, zei Mazzu onlangs in een interview met La Dernière Heure.


VERDIENDE SELECTIE

“Ze zeggen wel dat linksvoetige centrale verdedigers van goudwaarde zijn... We zijn met niet zo veel hé”, zei Siebe Van der Heyden in februari aan Het Laatste Nieuws. En dat was net de reden waarom Roberto Martinez hem selecteerde bij de Rode Duivels. “Zijn grootste pluspunt is zijn profiel: linksvoetig, agressief en hij speelt bij zijn club in hetzelfde systeem als de Rode Duivels. Daarnaast spelen natuurlijk zijn goede prestaties mee”, zei Martinez bij Sporza.



Maar Siebe Van der Heyden dwong zijn eerste selectie bij de Rode Duivels vooral af door zijn uitstekende vorm bij Union dit seizoen. Hij is dit jaar bijvoorbeeld de defensief regelmatigste speler van de Brusselaars, hij won het meeste kopduels en hij legt de het meeste verticaliteit in zijn spel. Van der Heyden telt na Christian Burgess ook het meeste gewonnen duels bij Union. Het moge duidelijk zijn dat hij geen meeloper is bij de huidige leider van de Jupiler Pro League.

OPVALLEND PARCOURS

Op basis van zijn prestaties is de selectie van Siebe van der Heyden bij de Rode Duivels dus zeker gerechtvaardigd. En dat terwijl hij in de vorige jaren nog in de anonimiteit vertoefde bij FC Eindhoven in de Keuken Kampioen Divisie en bij Union in 1B. “Toen ik bij de Union aankwam, kende ik Siebe niet”, zei Felice Mazzu in december aan La Dernière Heure. “Ik kreeg te horen dat hij moeilijke periodes had meegemaakt bij Anderlecht en Oostende, waar hij niet veel speelde.”



Siebe Van der Heyden genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, waar hij uiteindelijk niet kon doorbreken. De fysiek sterke verdediger trok vervolgens naar KV Oostende, maar die transfer draaide op een sisser uit. Na een passage bij FC Eindhoven vond hij ten slotte wel zijn draai bij Union. Onder de vleugels van Felice Mazzu groeide Van der Heyden uit tot een completere speler, die dit seizoen een groot aandeel heeft in het succes van de verrassende competitieleider.

PRO’S & CONTRA’S

Siebe Van der Heyden kan het best omschreven worden als een keiharde no-nonsense verdediger die graag in de duels gaat met zijn tegenstander. “Hij is een speler geworden met veel meer kwaliteiten”, stelde Felice Mazzu vast in een interview met La Dernière Heure. “En hij is veel volwassener geworden dan voorheen. Vroeger kon hij gek worden in een duel of na een tackle. Zijn nervositeit was soms zijn grootste gebrek. Maar dat doet hij tegenwoordig veel minder. Dit bewijst zijn evolutie”, aldus Mazzu.

De specifieke speelstijl en het profiel van Siebe Van der Heyden kon Roberto Martinez dus duidelijk smaken. Naast zijn linksbenigheid beschikt hij ook over goede uitvoetballende kwaliteiten en een enorm sterk karakter - getuige het opvallend parcours in zijn spelerscarrière. Daarnaast rukte Van der Heyden ook graag op met de bal aan de voet, een parameter waarin hij opmerkelijk hoog scoort in vergelijking met de andere centrale verdedigers van de Jupiler Pro League.



Daarnaast moet Siebe Van der Heyden wel nog enkele andere facetten van zijn spel aanpassen indien hij straks op het internationaal niveau wil meedraaien. Eén van de grote werkpunten is zijn rechtervoet, de lange pass of de ruimte die hij vaak achter zijn rug laat. Maar met de topervaringen bij Union SG dit seizoen, alsook de unieke beleving van bij de Rode Duivels straks, zal Van der Heyden zijn ruime progressiemarge ongetwijfeld een beetje exploiteren.

DE DROOM VAN VAN DER HEYDEN

Enkele weken geleden sprak Siebe Van der Heyden - nietsvermoedend ongetwijfeld - over een selectie voor de Rode Duivels in een interview met Het Laatste Nieuws. Daarin verklaarde hij dat het WK een droom is en als die kans komt, dat hij niet zou twijfelen. “Daar droom je van als kleine jongen. Dat kan in mijn voordeel spelen, maar daarom gaat het niet per se vanzelf. Ik ben niet de persoon die gaat aankloppen bij de bondscoach om me op te roepen.”



Siebe Van der Heyden is niet gaan aankloppen bij Roberto Martinez, de Spanjaard nam uiteraard zelf het initiatief om de linksvoetige centrale verdediger bij zijn selectie te halen. Qua positie moet hij de leemte vullen die Thomas Vermaelen liet na zijn pensionering, en hij moet Jan Vertonghen (36) het vuur aan de schenen leggen. Aan Van der Heyden om straks het vertrouwen van Martinez niet te beschamen.

LEES OOK: Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Is Van der Heyden een blijver bij de Duivels?

Meest recent

Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

51
51
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

31
31
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

79
79
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

43
43
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

52
52
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

117
117
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

137
137
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

48
48
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

90
90
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

45
45
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

169
169
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

167
167
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

138
138
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

20
20
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

196
196
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

81
81
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

65
65
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

25
25
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

332
332
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

122
122
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

73
73
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

95
95
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

80
80
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

191
191

Meer sportnieuws