Anderlecht bleef zondag in Leuven steken op een 0-0 gelijkspel, waardoor het plots toch weer spannend wordt in de strijd om de top vier. De komende dagen ligt de focus echter vol op de Croky Cup. Daarin gaat Paars-Wit in eigen huis tegen Eupen immers op zoek naar een eerste finaleplaats sinds 2015.
Voor die partij staat er momenteel wel nog een vraagteken achter de naam van Francis Amuzu, aldus La Dernière Heure. De 22-jarige winger ontbrak afgelopen weekend ook al aan Den Dreef, hoewel hij aanvankelijk nog deel uitmaakte van de 21-koppige wedstrijdselectie. Uiteindelijk liet Amuzu de verplaatsing echter aan zich voorbijgaan wegens ziekte.
Een domper voor Vincent Kompany, die bij afwezigheid van de spurtbom tevergeefs Benito Raman, Anouar Ait El Hadj en Mario Stroeykens tussen de lijnen dropte om de boel te forceren. Hoewel zijn definitieve doorbraak uitblijft, beleeft Amuzu tenslotte met vier doelpunten en drie assists een vrij degelijk seizoen. Vooral als invaller was hij geregeld beslissend.
MET OF ZONDER AMUZU?
Kompany hoopt ongetwijfeld dus toch een beroep te kunnen doen op een van zijn voornaamste troeven op de bank. Voorlopig is het evenwel nog onduidelijk of hij tijdig klaargestoomd geraakt voor de bekermatch van donderdag. Na een 2-2 gelijkspel in de heenpartij moet Anderlecht voor een afgeladen Lotto Park dan volop op zoek naar de zege. Met of zonder Amuzu.
LEES OOK: "Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd
Arne Decraene