'Afgeschreven' spelers helpen Malinwa richting top-4

door
'Afgeschreven' spelers helpen Malinwa richting top-4

Gaat het dit seizoen eindelijk lukken voor KV Mechelen? Malinwa beet zich al meerdere malen de tanden stuk om een plek te bemachtigen in Play-Off I. In het eerste coronajaar werd het team van Wouter Vrancken finaal wel zesde maar de kers op de taart kwam er niet omdat het seizoen vroegtijdig werd stopgezet. 

Echte dip blijft voorlopig uit
Opnieuw speelt Rood-Geel een prima seizoen, gisteren nogmaals bekroond met een duidelijke zege tegen KV Oostende. Datzelfde KVO bleek toch al meermaals een 'zwart beest' voor Malinwa. Vooral de constante die het team van Wouter Vrancken in zijn prestaties legt is opmerkelijk. Van een echte dip was er nog geen sprake, al leed KV wel dure nederlagen tegen Essevee (vlak voor nieuwjaar) en concurrent Anderlecht (vlak na de winterstop). Verzachtende omstandigheden waren zeker de coronagolf waar Malinwa nu al een paar keer mee te maken kreeg.

Vrancken is de architect achter het succes bij Malinwa
Storm in de vorm van zijn leven maar ook 'stille' kracht voor defensie
Die kleine dip werd in de laatste drie wedstrijden met glans rechtgezet, zowel Standard, Beerschot als de kustploeg werden verslagen. Vrancken moest bij het begin van het seizoen nog wat zoeken naar het succesrecept maar lijkt dat ondertussen volledig gevonden te hebben. Voorin is de immer bedrijvige Cuypers alomtegenwoordig, op de flanken zorgen Storm en Mrabti voor heel wat beweging, doelpunten en prima acties. Een sleutelrol is er op het middenveld weggelegd voor Storm, met als buffer voor de defensie ook de gehuurde Souza (City Group), die na een moeilijk begin volledig zijn draai heeft gevonden bij KV Mechelen en wat ons betreft misschien wel het meeste intrinsiek talent heeft van heel deze spelersgroep.
Storm zit in de vorm van zijn leven.
Spelerskern aast op revanche
Een groot stuk van de kern is samengesteld met 'afgeschreven' spelers, als is dat natuurlijk wat overdreven. Veel 'kakkers' hebben er wel een mislukt avontuur opzitten bij andere ploegen: Mrabti kwam in de Engelse Championship minder aan de bak, Storm aast bij KV op revanche na een paar mindere avonturen, Vanlerberghe keerde terug na een slechte ervaring bij Club Brugge en ook Schoofs kende niet meteen de meest gelukkige periode bij AA Gent. Al deze spelers zijn ondertussen uitgegroeid tot steunpilaren van KV Mechelen, dat tegen zowat alle ploegen steeds uitgaat van zijn eigen sterkte en zijn eigen spelsysteem trouw volgt. Voor Malinwa breken nu wel de weken van de waarheid aan met uitwedstrijden bij Racing Genk en Antwerp, kan het er daar eentje van winnen, dan lijkt het alsof een plek bij de eerste vier minimum tot het einde van de reguliere competitie mogelijk zal zijn.

JOUW MENING TELT:
Haalt KV Mechelen Play-Off I?

Meest recent

'Saelemaekers dicht bij straffe stap: AC Milan eist jackpot'

Alexis Saelemaekers kende een topseizoen bij AS Roma, maar de polyvalente vleugelspeler ligt nog ...

4
4
Vannieuwkerke’s Instagram laat volgers in totale verbazing achter

Karl Vannieuwkerke is ongetwijfeld een van de bekendste sportjournalisten in Vlaanderen. Met zijn ...

9
9
‘Real Madrid lanceert grote plannen met Courtois’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie ...

23
23
'Laporta geeft groen licht voor supertransfer Barcelona'

FC Barcelona won afgelopen seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje, maar wil in de komende ...

29
29
'KVM bijt in het stof: KV Kortrijk doet koopje in JPL'

KV Kortrijk slaagde er afgelopen seizoen niet om het behoud in de Jupiler Pro League te vrijwaren. ...

108
108
Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

192
192
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

49
49
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

525
525
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

70
70
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

169
169
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

553
553
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

501
501
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

207
207
'Club Brugge drukt stevig door voor tweede zomeraanwinst'

Club Brugge wist zich inmiddels te versterken met de Duitse spits Nicolo Tresoldi, voorts is ...

752
752
'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

847
847
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

401
401
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

118
118
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

142
142
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

216
216
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

273
273
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

1277
1277
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

492
492
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

111
111
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1649
1649
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

854
854

Meer sportnieuws