Catalaanse bom: CEO Barça stapt op

door
Catalaanse bom: CEO Barça stapt op

FC Barcelona lijkt sportief wat meer op de rails te staan, maar naast het veld blijft het stormen. Zo maakt de Catalaanse club vandaag bekend dat CEO Ferran Reverter zijn wens heeft uitgedrukt om op te stappen.


De club kwam op haar website met meer info. "Ferran Reverter heeft FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta vandaag op de hoogte gebracht van zijn wens om zijn functie als Chief Executive Officer neer te leggen om persoonlijke en familiale redenen. Dit ontslag zal ingaan zodra de club een nieuwe CEO heeft aangesteld", klinkt het. Reverter was sinds 1 juli van 2021 aan de slag als CEO.

Hij komt op de website van Barça ook zelf met een verklaring. "Het is nu bijna een jaar geleden dat ik Duitsland verliet om terug te keren naar Barcelona om familieredenen en kort daarna accepteerde ik het aanbod dat ik kreeg van president Joan Laporta om CEO van de club te worden", legt hij uit.

"Het zijn hartstochtelijke maanden geweest en ik dank de voorzitter voor zijn vertrouwen en vooral voor zijn enthousiasme en zijn vermogen tot leiderschap, waardoor FC Barcelona nu beschikt over een eersteklasdirectieteam dat in staat is Barça opnieuw te positioneren als een wereldleider. Persoonlijk heb ik mij deze maanden met veel inzet en toewijding ingezet, maar ik wil mij nu concentreren op de reden waarom ik naar Barcelona ben teruggekeerd, namelijk om meer tijd te besteden aan persoonlijke en gezinsprojecten", voegt Reverter er nog aan toe.

ANDERE REDEN

Mogelijk speelt achter de schermen een andere reden voor het vertrek van Reverter. In Spaanse media klinkt het namelijk dat zijn afscheid te heeft met onvrede over de nakende sponsordeal met muziekstreamingsdienst Spotify. Het bedrijf zou zich voor drie jaar verbinden aan de Catalanen en daarin 280 miljoen euro in de club steken. Mogelijk wordt ook de naam van Camp Nou aangepast als onderdeel van de overeenkomst.    

POLL: Zal dit sportief doorwegen?

Meest recent

Union kampioen: dit zal volgens Blessin nodig zijn

De Jupiler Pro League gaat zijn laatste rechte lijn in. Het wordt vooral uitkijken naar de ...

2
2
Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

Volgend seizoen maakt Zulte Waregem na twee jaar afwezigheid opnieuw zijn opwachting in de Jupiler ...

31
31
Rode Duivels en Ajax: Mokio geeft doelstellingen prijs

Toen Rudi Garcia in maart zijn eerste selectie bekend maakte bij de Rode Duivels, had hij meteen ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

Sven Kums heeft zijn afscheid als profvoetballer aangekondigd. Na 19 seizoenen hangt de middenvelder ...

93
93
Hallucinante beelden: Parijs in shock door rellen

Paris Saint-Germain bereikte de finale van de Champions League door Arsenal uit te schakelen in de ...

80
80
Perfecte timing: Union krijgt fikse opsteker voor Anderlecht

Union SG neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Sebastien Pocognoli en consorten staan ...

73
73
Opmerkelijke bekentenis Hein: "Jammer dat ik dat nooit deed"

Het lijkt een open vraag of Hein Vanhaezebrouck nog aan de slag zal gaan als trainer. Sinds zijn ...

96
96
'Geen KDB, wel andere verrassende Duivel voor Liverpool'

Woensdagavond werd vanuit Italië een straf gerucht gelanceerd, want daar klonk het dat naast ...

106
106
'Lierse verliest smaakmaker aan Jupiler Pro League'

Lierse SK greep dit seizoen uiteindelijk op het nippertje naast een ticket voor de play-offs in de ...

136
136
Pikante onthulling Gerets: Europese grootmacht geweigerd

Dezer dagen lijken Belgische trainers meer naam te maken in het buitenland, met onder meer Vincent ...

132
132
Napoli droomt van De Bruyne, maar er is één groot probleem

Het is intussen al enkele weken zeker dat Kevin De Bruyne na dit seizoen zal vertrekken bij ...

220
220
'Cadeautje Fredberg geeft transferplannen Anderlecht boost'

Er staat Anderlecht een zeer drukke transferzomer te wachten. Met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

677
677
Club Brugge verliest jeugdproduct aan kustclub

Club Brugge zet steeds meer in op talent van eigen bodem, maar uiteraard kan niet elk jeugdproduct ...

122
122
'Fraaie transfer Watanabe: AA Gent kan cashen'

AA Gent wist zich voor het eerst sinds lang nog eens te kwalificeren voor de Champions' Play-Offs, ...

467
467
Thijs Vloebergh doet gruwelijke ontdekking bij DAZN-trip

Voor de regelmatige kijker van het Belgische voetbal zal Thijs Vloebergh ongetwijfeld geen onbekend ...

33
33
'Knaltransfer in Genk: smaakmaker richting Liverpool?'

Vanuit de huidige positie als underdog hoopt KRC Genk straks alsnog een gooi te doen naar de titel, ...

433
433
'Club Brugge hakt knoop door: transfer in stroomversnelling'

In de titelrace hoopt het nog haasje-over te doen met koploper Union, maar met de beker heeft Club ...

623
623
Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

RSC Anderlecht denkt aan een terugkeer van Christian Kouamé als vervanger voor de mogelijk ...

375
375
'Rode Duivel versiert knaltransfer naar finalist CL'

De Gouden Generatie mag dan wel op haar laatste benen lopen, bij de Rode Duivels zit er toch nog ...

168
168

Meer sportnieuws