Dortmund ontkent 'oorlogsverklaring' aan Bayern

door
Dortmund ontkent 'oorlogsverklaring' aan Bayern

Borussia Dortmund lijkt de rol te moeten lossen in de Bundesliga. De Borussen verloren afgelopen weekend zwaar van Bayer Leverkusen. Het werd in eigen stadion maar liefst 2-5. Bayern München lachte ondertussen in zijn vuistje.


Der Rekordmeister wist op zaterdag namelijk zelf wel te winnen. Tegen RB Leipzig werd het 3-2. Robert Lewandowski - wie anders - stond opnieuw aan het kanon. De Pool tekende voor de 2-1. Thomas Müller had eerder al de score geopend. Het derde Beierse doelpunt kwam er met behulp van Leipzig. Gvardiol werkte de bal in eigen doel. Door de zege bedraagt de voorsprong van Bayern op Dortmund nu al negen punten.

De twee clubs concurreren niet alleen met elkaar op het veld, maar ook ernaast. Dortmund pakte gisteren uit met een grote verrassing door een speler weg te halen bij Bayern. Nicklas Süle zal na het seizoen transfervrij de overstap maken naar het Signal Iduna Park. Dat maakte Dortmund gisteren bekend op zijn website. De centrale verdediger legde naar verluidt een Beiers voorstel van 10 miljoen euro per jaar naast zich neer. Zo zet Dortmund Bayern een grote hak voor volgend seizoen. Normaal is het Bayern dat steevast spelers weghaalt bij zijn concurrent. De grootste naam is misschien wel Robert Lewandowski.

GEEN OORLOG

De transfer van Süle doet heel wat stof opwaaien in de Duitse voetbalwereld. Dortmund-CEO Hans-Joachim Watzke ziet de transfer bij de krant Frankfurter Rundschau niet als een oorlogsverklaring aan het adres van Bayern. "We hebben geen speler van Bayern gepikt. Er waren enkel argumenten pro deze transfer. Niklas is in de fleur van zijn leven, is een vaste waarde in de nationale ploeg, heeft veel internationale ervaring en is transfervrij", klinkt het.

LEES OOK: Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Wie wordt volgend seizoen kampioen?

Meest recent

Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

184
184
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

282
282
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

129
129
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

176
176
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

190
190
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

255
255
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

452
452
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

374
374
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

296
296
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

221
221
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

108
108
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

237
237
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

77
77
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

58
58
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

195
195
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

51
51
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

157
157
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

364
364
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

53
53
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

526
526
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

112
112
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

238
238
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

121
121
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

530
530
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

175
175

Meer sportnieuws