Cercle verbaast iedereen: "Kunnen overal winnen"

163 stemmen
Cercle verbaast iedereen:

Een viertal maanden geleden leek Cercle Brugge zich opnieuw te moeten opmaken voor een lange en lastige degradatiestrijd. Maar de Vereniging heeft in de voorbije wedstrijden vriend en vijand weten te verbazen. En woensdagavond ging Groen-Zwart ook op het veld van RSC Anderlecht met de volle buit aan de haal.


De verdiensten van zijn voorganger Yves Vanderhaeghe mogen zeker niet onderschat worden, maar onder het bewind van Dominik Thalhammer staat er geen maat meer op de Bruggelingen. Woensdag werd alweer de achtste zege in negen competitieduels geboekt. En vooral met het geleverde spel, met een stevige pressing over het hele veld en veel positiewissels, kan Cercle de voetballiefhebbers bekoren.

Eén van de exponenten van deze opmars is Rabbi Matondo. De huurling van Schalke 04 liet in de eerste seizoensmaanden al flitsen van zijn kunnen zien, maar de laatste weken is hij nagenoeg ongrijpbaar geworden. Ook woensdag tegen Anderlecht vormde de Welshman een constante gesel voor de thuisdefensie. Hij bekroonde zijn knappe wedstrijd met een lekker doelpunt en legde zo de basis voor de zege.

GEEN LIMIET
Achteraf straalde Matondo dan ook toen hij voor de camera's zijn verhaal kwam doen. En volgens de 21-jarige aanvaller is zijn ploeg tot nog veel meer moois in staat. "Er staat momenteel geen limiet op ons team", klonk het bij Eleven Sports. "De coach stuurt ons met veel vertrouwen het veld op en we spelen heel bevrijd, je ziet dat alles wat we doen lukt. We kunnen overal in België gaan winnen."

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Cercle is nu al dé revelatie van het seizoen ...

Meest recent

Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

12
12
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

104
104
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

14
14
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

276
276
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

417
417
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

114
114
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

244
244
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

723
723
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

431
431
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

133
133
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

769
769
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

223
223
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

150
150
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

255
255
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

167
167
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

59
59
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

51
51
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

83
83
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

158
158
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

132
132
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

580
580
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

109
109
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

196
196
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

385
385
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

73
73

Meer sportnieuws