Cercle verbaast iedereen: "Kunnen overal winnen"

door
Cercle verbaast iedereen:

Een viertal maanden geleden leek Cercle Brugge zich opnieuw te moeten opmaken voor een lange en lastige degradatiestrijd. Maar de Vereniging heeft in de voorbije wedstrijden vriend en vijand weten te verbazen. En woensdagavond ging Groen-Zwart ook op het veld van RSC Anderlecht met de volle buit aan de haal.


De verdiensten van zijn voorganger Yves Vanderhaeghe mogen zeker niet onderschat worden, maar onder het bewind van Dominik Thalhammer staat er geen maat meer op de Bruggelingen. Woensdag werd alweer de achtste zege in negen competitieduels geboekt. En vooral met het geleverde spel, met een stevige pressing over het hele veld en veel positiewissels, kan Cercle de voetballiefhebbers bekoren.

Eén van de exponenten van deze opmars is Rabbi Matondo. De huurling van Schalke 04 liet in de eerste seizoensmaanden al flitsen van zijn kunnen zien, maar de laatste weken is hij nagenoeg ongrijpbaar geworden. Ook woensdag tegen Anderlecht vormde de Welshman een constante gesel voor de thuisdefensie. Hij bekroonde zijn knappe wedstrijd met een lekker doelpunt en legde zo de basis voor de zege.

GEEN LIMIET
Achteraf straalde Matondo dan ook toen hij voor de camera's zijn verhaal kwam doen. En volgens de 21-jarige aanvaller is zijn ploeg tot nog veel meer moois in staat. "Er staat momenteel geen limiet op ons team", klonk het bij Eleven Sports. "De coach stuurt ons met veel vertrouwen het veld op en we spelen heel bevrijd, je ziet dat alles wat we doen lukt. We kunnen overal in België gaan winnen."

LEES OOK: Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

Cercle is nu al dé revelatie van het seizoen ...

Meest recent

Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

37
37
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

27
27
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

41
41
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

68
68
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

33
33
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

365
365
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

35
35
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

46
46
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

57
57
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

316
316
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

50
50
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

132
132
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

87
87
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

239
239
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

151
151
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

291
291
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

317
317
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

241
241
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

173
173
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

105
105
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

146
146
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

128
128
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

184
184

Meer sportnieuws