Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

door
Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

In de Jupiler Pro League heeft RSC Anderlecht woensdagavond een erg dure thuisnederlaag geleden. Tegen het verbazende Cercle Brugge ging een tienkoppig Paars-Wit met 0-2 de boot in. Onderin lijkt hekkensluiter Beerschot dan weer een vogel voor de kat na een nederlaag op het veld van RFC Seraing, de voorlaatste in de stand.


Anderlecht - Cercle Brugge: 0-2
Paars-Wit begon nochtans goed en kon ook enkele keren dreigen. Maar na zo'n 25 minuten keerde de wedstrijd helemaal om. Hoedt haalde de doorgebroken Matondo neer aan de rand van de zestien en werd na een interventie van de VAR met rood naar de douches gestuurd. Met een mannetje meer nam Cercle de wedstrijd zelf in handen. Er was een attente Van Crombrugge nodig om de openingstreffer voor rust te voorkomen.

Ook na de pauze hield Anderlecht in eerste instantie stand, tot Matondo na 68 minuten opnieuw zijn duivels ontbond. Met een lekkere knal zette hij de Vereniging op voorsprong. RSCA probeerde nog te reageren via Refaelov, maar in de slotminuten deed Kanouté de boeken helemaal toe. Een flinke dreun voor Paars-Wit, dat komend weekend leider en stadsgenoot Union treft. Voor het verbazende Cercle wordt deelname aan de Europe Play-Offs een steeds realistischer doel.

Seraing - Beerschot: 2-1
Beerschot moest deze partij absoluut zien te winnen en tankte afgelopen weekend alvast vertrouwen met een zege tegen OHL. Maar die lijn konden de Antwerpenaren niet doortrekken in de eerste helft. Er viel amper iets te gebeuren op Le Pairay, al kon de thuisploeg wel op voorsprong komen. Na een fout van doelman Biebauw, bleef Mikautadze ijzig kalm van op de penaltystip. De 1-0 was meteen ook de ruststand en dus besloot Beerschot-coach Torrente om in te grijpen. Zo werd met Shankland een extra spits in stelling gebracht.

Dat bleek een uitstekende zet. De tweede periode was amper begonnen of de Schot zette de bordjes weer in evenwicht. Lang duurde de vreugde bij de Antwerpenaren echter niet. Mikautadze toonde zich eerst nog genadig, maar Maziz maakte er toch 2-1 van. En dat bleek uiteindelijk ook de eindstand, vooral omdat uitblinker Mikautadze het meermaals naliet om de partij helemaal op slot te doen. Door deze nederlaag staat Beerschot weer op 10 punten van de voorlaatste plaats. De degradatie lijkt stilaan onvermijdelijk.

LEES OOK: Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

🚀

Beerschot degradeert ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

91
91
Real-bom zindert na: vrouw Valverde haalt verschroeiend uit

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

7
7
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

75
75
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

122
122
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

215
215
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

141
141
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

26
26
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

186
186
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

39
39
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

96
96
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

213
213
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

173
173
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

136
136
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

176
176
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

358
358
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

510
510
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

797
797
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

172
172
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

28
28
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

135
135
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

112
112
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

136
136
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

533
533
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

326
326
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

155
155

Meer sportnieuws