Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

370
Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

In de Jupiler Pro League heeft RSC Anderlecht woensdagavond een erg dure thuisnederlaag geleden. Tegen het verbazende Cercle Brugge ging een tienkoppig Paars-Wit met 0-2 de boot in. Onderin lijkt hekkensluiter Beerschot dan weer een vogel voor de kat na een nederlaag op het veld van RFC Seraing, de voorlaatste in de stand.


Anderlecht - Cercle Brugge: 0-2
Paars-Wit begon nochtans goed en kon ook enkele keren dreigen. Maar na zo'n 25 minuten keerde de wedstrijd helemaal om. Hoedt haalde de doorgebroken Matondo neer aan de rand van de zestien en werd na een interventie van de VAR met rood naar de douches gestuurd. Met een mannetje meer nam Cercle de wedstrijd zelf in handen. Er was een attente Van Crombrugge nodig om de openingstreffer voor rust te voorkomen.

Ook na de pauze hield Anderlecht in eerste instantie stand, tot Matondo na 68 minuten opnieuw zijn duivels ontbond. Met een lekkere knal zette hij de Vereniging op voorsprong. RSCA probeerde nog te reageren via Refaelov, maar in de slotminuten deed Kanouté de boeken helemaal toe. Een flinke dreun voor Paars-Wit, dat komend weekend leider en stadsgenoot Union treft. Voor het verbazende Cercle wordt deelname aan de Europe Play-Offs een steeds realistischer doel.

Seraing - Beerschot: 2-1
Beerschot moest deze partij absoluut zien te winnen en tankte afgelopen weekend alvast vertrouwen met een zege tegen OHL. Maar die lijn konden de Antwerpenaren niet doortrekken in de eerste helft. Er viel amper iets te gebeuren op Le Pairay, al kon de thuisploeg wel op voorsprong komen. Na een fout van doelman Biebauw, bleef Mikautadze ijzig kalm van op de penaltystip. De 1-0 was meteen ook de ruststand en dus besloot Beerschot-coach Torrente om in te grijpen. Zo werd met Shankland een extra spits in stelling gebracht.

Dat bleek een uitstekende zet. De tweede periode was amper begonnen of de Schot zette de bordjes weer in evenwicht. Lang duurde de vreugde bij de Antwerpenaren echter niet. Mikautadze toonde zich eerst nog genadig, maar Maziz maakte er toch 2-1 van. En dat bleek uiteindelijk ook de eindstand, vooral omdat uitblinker Mikautadze het meermaals naliet om de partij helemaal op slot te doen. Door deze nederlaag staat Beerschot weer op 10 punten van de voorlaatste plaats. De degradatie lijkt stilaan onvermijdelijk.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"
60

Beerschot degradeert ...

Meest recent

Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

8
8
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

37
37
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

17
17
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

174
174
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

194
194
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

107
107
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

34
34
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

67
67
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

100
100
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

123
123
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

79
79
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

353
353
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

72
72
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

60
60
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

154
154
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

255
255
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

682
682
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

414
414
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

428
428
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

1035
1035
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

265
265
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

253
253
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

65
65
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

100
100
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

178
178

Meer sportnieuws