Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

door
Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

In de Jupiler Pro League heeft RSC Anderlecht woensdagavond een erg dure thuisnederlaag geleden. Tegen het verbazende Cercle Brugge ging een tienkoppig Paars-Wit met 0-2 de boot in. Onderin lijkt hekkensluiter Beerschot dan weer een vogel voor de kat na een nederlaag op het veld van RFC Seraing, de voorlaatste in de stand.


Anderlecht - Cercle Brugge: 0-2
Paars-Wit begon nochtans goed en kon ook enkele keren dreigen. Maar na zo'n 25 minuten keerde de wedstrijd helemaal om. Hoedt haalde de doorgebroken Matondo neer aan de rand van de zestien en werd na een interventie van de VAR met rood naar de douches gestuurd. Met een mannetje meer nam Cercle de wedstrijd zelf in handen. Er was een attente Van Crombrugge nodig om de openingstreffer voor rust te voorkomen.

Ook na de pauze hield Anderlecht in eerste instantie stand, tot Matondo na 68 minuten opnieuw zijn duivels ontbond. Met een lekkere knal zette hij de Vereniging op voorsprong. RSCA probeerde nog te reageren via Refaelov, maar in de slotminuten deed Kanouté de boeken helemaal toe. Een flinke dreun voor Paars-Wit, dat komend weekend leider en stadsgenoot Union treft. Voor het verbazende Cercle wordt deelname aan de Europe Play-Offs een steeds realistischer doel.

Seraing - Beerschot: 2-1
Beerschot moest deze partij absoluut zien te winnen en tankte afgelopen weekend alvast vertrouwen met een zege tegen OHL. Maar die lijn konden de Antwerpenaren niet doortrekken in de eerste helft. Er viel amper iets te gebeuren op Le Pairay, al kon de thuisploeg wel op voorsprong komen. Na een fout van doelman Biebauw, bleef Mikautadze ijzig kalm van op de penaltystip. De 1-0 was meteen ook de ruststand en dus besloot Beerschot-coach Torrente om in te grijpen. Zo werd met Shankland een extra spits in stelling gebracht.

Dat bleek een uitstekende zet. De tweede periode was amper begonnen of de Schot zette de bordjes weer in evenwicht. Lang duurde de vreugde bij de Antwerpenaren echter niet. Mikautadze toonde zich eerst nog genadig, maar Maziz maakte er toch 2-1 van. En dat bleek uiteindelijk ook de eindstand, vooral omdat uitblinker Mikautadze het meermaals naliet om de partij helemaal op slot te doen. Door deze nederlaag staat Beerschot weer op 10 punten van de voorlaatste plaats. De degradatie lijkt stilaan onvermijdelijk.

LEES OOK: 'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt
196

Beerschot degradeert ...

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

24
24
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

27
27
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

94
94
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

187
187
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

89
89
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

134
134
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

184
184
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

376
376
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

250
250
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

77
77
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

648
648
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

217
217
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

245
245
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

224
224
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

103
103
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

175
175
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

537
537
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

230
230
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

101
101
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

448
448
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

565
565
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

63
63
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

222
222
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

756
756

Meer sportnieuws