Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

door
Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

In de Jupiler Pro League heeft RSC Anderlecht woensdagavond een erg dure thuisnederlaag geleden. Tegen het verbazende Cercle Brugge ging een tienkoppig Paars-Wit met 0-2 de boot in. Onderin lijkt hekkensluiter Beerschot dan weer een vogel voor de kat na een nederlaag op het veld van RFC Seraing, de voorlaatste in de stand.


Anderlecht - Cercle Brugge: 0-2
Paars-Wit begon nochtans goed en kon ook enkele keren dreigen. Maar na zo'n 25 minuten keerde de wedstrijd helemaal om. Hoedt haalde de doorgebroken Matondo neer aan de rand van de zestien en werd na een interventie van de VAR met rood naar de douches gestuurd. Met een mannetje meer nam Cercle de wedstrijd zelf in handen. Er was een attente Van Crombrugge nodig om de openingstreffer voor rust te voorkomen.

Ook na de pauze hield Anderlecht in eerste instantie stand, tot Matondo na 68 minuten opnieuw zijn duivels ontbond. Met een lekkere knal zette hij de Vereniging op voorsprong. RSCA probeerde nog te reageren via Refaelov, maar in de slotminuten deed Kanouté de boeken helemaal toe. Een flinke dreun voor Paars-Wit, dat komend weekend leider en stadsgenoot Union treft. Voor het verbazende Cercle wordt deelname aan de Europe Play-Offs een steeds realistischer doel.

Seraing - Beerschot: 2-1
Beerschot moest deze partij absoluut zien te winnen en tankte afgelopen weekend alvast vertrouwen met een zege tegen OHL. Maar die lijn konden de Antwerpenaren niet doortrekken in de eerste helft. Er viel amper iets te gebeuren op Le Pairay, al kon de thuisploeg wel op voorsprong komen. Na een fout van doelman Biebauw, bleef Mikautadze ijzig kalm van op de penaltystip. De 1-0 was meteen ook de ruststand en dus besloot Beerschot-coach Torrente om in te grijpen. Zo werd met Shankland een extra spits in stelling gebracht.

Dat bleek een uitstekende zet. De tweede periode was amper begonnen of de Schot zette de bordjes weer in evenwicht. Lang duurde de vreugde bij de Antwerpenaren echter niet. Mikautadze toonde zich eerst nog genadig, maar Maziz maakte er toch 2-1 van. En dat bleek uiteindelijk ook de eindstand, vooral omdat uitblinker Mikautadze het meermaals naliet om de partij helemaal op slot te doen. Door deze nederlaag staat Beerschot weer op 10 punten van de voorlaatste plaats. De degradatie lijkt stilaan onvermijdelijk.

LEES OOK: Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

Beerschot degradeert ...

Meest recent

AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

19
19
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

15
15
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

96
96
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

33
33
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

51
51
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

110
110
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

37
37
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

547
547
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

39
39
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

323
323
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

126
126
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

357
357
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

112
112
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

166
166
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

70
70
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

264
264
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

215
215
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

188
188
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

783
783
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

353
353
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

378
378
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

944
944
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

712
712
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

450
450

Meer sportnieuws