Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

370
Cercle stunt op Anderlecht, Beerschot vogel voor de kat

In de Jupiler Pro League heeft RSC Anderlecht woensdagavond een erg dure thuisnederlaag geleden. Tegen het verbazende Cercle Brugge ging een tienkoppig Paars-Wit met 0-2 de boot in. Onderin lijkt hekkensluiter Beerschot dan weer een vogel voor de kat na een nederlaag op het veld van RFC Seraing, de voorlaatste in de stand.


Anderlecht - Cercle Brugge: 0-2
Paars-Wit begon nochtans goed en kon ook enkele keren dreigen. Maar na zo'n 25 minuten keerde de wedstrijd helemaal om. Hoedt haalde de doorgebroken Matondo neer aan de rand van de zestien en werd na een interventie van de VAR met rood naar de douches gestuurd. Met een mannetje meer nam Cercle de wedstrijd zelf in handen. Er was een attente Van Crombrugge nodig om de openingstreffer voor rust te voorkomen.

Ook na de pauze hield Anderlecht in eerste instantie stand, tot Matondo na 68 minuten opnieuw zijn duivels ontbond. Met een lekkere knal zette hij de Vereniging op voorsprong. RSCA probeerde nog te reageren via Refaelov, maar in de slotminuten deed Kanouté de boeken helemaal toe. Een flinke dreun voor Paars-Wit, dat komend weekend leider en stadsgenoot Union treft. Voor het verbazende Cercle wordt deelname aan de Europe Play-Offs een steeds realistischer doel.

Seraing - Beerschot: 2-1
Beerschot moest deze partij absoluut zien te winnen en tankte afgelopen weekend alvast vertrouwen met een zege tegen OHL. Maar die lijn konden de Antwerpenaren niet doortrekken in de eerste helft. Er viel amper iets te gebeuren op Le Pairay, al kon de thuisploeg wel op voorsprong komen. Na een fout van doelman Biebauw, bleef Mikautadze ijzig kalm van op de penaltystip. De 1-0 was meteen ook de ruststand en dus besloot Beerschot-coach Torrente om in te grijpen. Zo werd met Shankland een extra spits in stelling gebracht.

Dat bleek een uitstekende zet. De tweede periode was amper begonnen of de Schot zette de bordjes weer in evenwicht. Lang duurde de vreugde bij de Antwerpenaren echter niet. Mikautadze toonde zich eerst nog genadig, maar Maziz maakte er toch 2-1 van. En dat bleek uiteindelijk ook de eindstand, vooral omdat uitblinker Mikautadze het meermaals naliet om de partij helemaal op slot te doen. Door deze nederlaag staat Beerschot weer op 10 punten van de voorlaatste plaats. De degradatie lijkt stilaan onvermijdelijk.

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Beerschot degradeert ...

Meest recent

Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

31
31
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

97
97
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

72
72
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

109
109
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

184
184
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

93
93
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

112
112
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

109
109
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

98
98
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

67
67
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

38
38
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

175
175
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

116
116
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

55
55
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

64
64
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

28
28
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

286
286
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

80
80
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

125
125
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

106
106
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

112
112
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

113
113
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

345
345
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

73
73

Meer sportnieuws