TU: 'Plannen Club bekend, Newcastle wil Duivel steenrijk maken'

door
TU: 'Plannen Club bekend, Newcastle wil Duivel steenrijk maken'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


BELGIË
De winterse transferplannen van Club Brugge lijken in grote lijnen bekend. Volgens Het Laatste Nieuws moet er aan inkomende zijde niet te veel verwacht worden. Enkel bij interessante opportuniteiten (AS Roma-back Bryan Reynolds wordt vanuit Italië genoemd), zal het Brugse bestuur een inspanning overwegen. Aan uitgaande zijde krijgen we een heel ander verhaal. Matej Mitrovic is de grootste kanshebber op een vertrek en Wesley Moraes lijkt goed op weg om zijn huurbeurt voort te gaan zetten in zijn vaderland Brazilië. Daarnaast zullen de Bruggelingen allicht ook een aantal jongere spelers verhuren. Daniel Pérez bijvoorbeeld, en ook een huurbeurt van Antonio Nusa, Faitout Maouassa en Owen Otasowie niet uitgesloten volgens HLN.

RSC Anderlecht dreigt één van zijn goudklompjes te verliezen. Zo meldt La Dernière Heure dat de onderhandelingen met supertalent Rayane Bounida in een impasse dreigen te geraken. De gesprekken voor zijn eerste profcontract lopen niet bepaald vlot. Zo zijn de eisen die het kamp-Bounida op tafel leggen vooralsnog te buitensporig voor het paars-witte bestuur. Voorlopig blijven alle partijen wel nog in gesprek. Onder meer Ajax, PSG en Manchester City zouden de situatie wel dichtbij volgen.

Union SG wordt steeds meer als een realistische kampioen beschouwd. Zeker omdat de leider ook nog grote plannen heeft tijdens de winterse transfermarkt. "Er zijn duidelijke afspraken gemaakt met het bestuur", vertelt coach Felice Mazzu bij Het Laatste Nieuws. "Er mag niemand weg. Integendeel: we willen nieuwkomers. In elke linie komt in principe versterking. Het seizoen is nog lang en ik wil wat meer concurrentie."

AA Gent heeft nog maar eens een jong talent aan zich gebonden. Op de clubwebstek lezen we dat Ibrahim Salah zijn eerste contract ondertekend heeft in de Arteveldestad. Salah is een 20-jarige aanvaller die nog maar dit jaar voor Gent speelt. Toch krijgt hij dus al zijn eerste overeenkomst voorgeschoteld in Oost-Vlaanderen.

KV Kortrijk heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Zo hebben de West-Vlamingen met Tsuyoshi Watanabe een Japanner aan hun kern toegevoegd. Dat meldt de club op haar site. Hij komt over van FC Tokyo uit eigen land en is de eerste Japanner ooit in Kortrijkse loondienst. Er ligt een contract van drie en een half jaar voor hem klaar in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
Het kapitaalkrachtige Newcastle United wil hard toeslaan tijdens de wintermercato en denkt daarbij ook aan een Belg. Zo meldt onder meer Sky Sports dat Jason Denayer hoog op het lijstje staat. De 26-jarige verdedigt momenteel de kleuren van Olympique Lyon. Maar zijn contract in Frankrijk is aflopend en de onderhandelingen omtrent een verlenging lopen allesbehalve vlot. Newcastle zou dus een uitweg kunnen bieden. Bovendien krijgt deze winter nog een uitgelezen kans om wat aan hem te verdienen voor hij mogelijk gratis vertrekt na het seizoen.

FC Barcelona wil Samuel Umtiti absoluut van zijn loonlijst krijgen. Volgens het Spaanse medium SPORT zou de club zelfs zijn contract willen verscheuren om van hem af te raken deze winter. De speler zelf zou al op de hoogte zijn van de plannen van de club. Umtiti speelt al sinds juli 2016 (133 wedstrijden) voor Barça, maar is er nu dus volledig uit de gratie gevallen.

LEES OOK: Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Newcastle haalt deze winter minstens 10 nieuwe spelers ...

Meest recent

'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

19
19
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

35
35
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

86
86
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

26
26
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

23
23
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

82
82
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

277
277
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

123
123
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

212
212
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

67
67
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

101
101
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

40
40
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

82
82
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

49
49
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

386
386
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

197
197
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

122
122
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

529
529
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

209
209
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

115
115
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

114
114
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

226
226
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

64
64
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

57
57

Meer sportnieuws