RSC Anderlecht gaf de afgelopen jaren de nodige jeugdspelers kansen. Daardoor versierden jongens als Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Jérémy Doku en Sambi Lokonga een toptransfer. Club Brugge trekt ook meer en meer de kaart van de jeugd. Dit seizoen liggen beide topclubs in balans.
Bij Club Brugge is Charles De Ketelaere momenteel de enige speler van eigen bodem die een onbetwistbare titularis is, bij Anderlecht is dat Yari Verschaeren en indien fit Hannes Delcroix. Doordat die laatste al maanden out is, doet Club het beter inzake speelminuten. Delcroix was voor zijn blessure immers een sterkhouder in de defensie en begon het seizoen dan ook in de basis.
Philippe Clement gaf dit seizoen al zeven spelers van eigen bodem speelkansen. Het totaal komt uit op 5.863 minuten. Daar zitten ook de minuten van Brandon Mechele in. Hij is geen jong talent, maar wel een eigen jeugdproduct. Nick Shinton maakte deel uit van de selectie, maar speelde nog geen minuut. Volgens Transfermarkt.be is de totale waarde van deze 8 spelers 37,3 miljoen euro.
- Senne Lammens (400.000): 270 minuten
- Ignace Van der Brempt (1,2 miljoen): 527 minuten
- Noah Mbamba (3 miljoen): 681 minuten
- Brandon Mechele (6 miljoen): 1.673 minuten
- Tibo Persyn (1 miljoen): 81 minuten
- Charles De Ketelaere (25 miljoen): 2.344 minuten
- Cisse Sandra (400.000): 287 minuten
- Nick Shinton (300.000): 4 keer op de bank
- Marco Kana (2,8 miljoen): 122 minuten
- Hannes Delcroix (3,5 miljoen): 445 minuten
- Killian Sardella (2,8 miljoen): 308 minuten
- Zeno Debast (800.000 en 2 keer op de bank), Kristian Arnstad (500.000 en 2 keer op de bank), Antoine Colassin (800.000 en 2 keer op de bank)
- Francis Amuzu (3,8 miljoen): 1.101 minuten
- Anouar Ait El Hadj (6 miljoen): 746 minuten
- Mario Stroeykens (500.000): 3 minuten
- Yari Verschaeren (11 miljoen): 1.359 minuten
LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen
Claudio Reulens