Croonen geeft directe oorzaak ontslag Van den Brom

797 stemmen
Croonen geeft directe oorzaak ontslag Van den Brom

KRC Genk heeft maandagnamiddag andermaal afscheid genomen van zijn hoofdtrainer. Zo besloot de Limburgse club uiteindelijk toch om John van den Brom op straat te zetten. Ondanks zijn verdiensten van vorig seizoen betaalde de Nederlander het gelag van de tegenvallende resultaten.


Van den Brom had zich voor het seizoen natuurlijk zelf al zwaar onder druk gezet door openlijk te verklaren dat Genk vol voor de hoofdprijzen zou gaan. De daaropvolgende resultaten waren dan ook ondermaats. De 22 op 51 halfweg de reguliere competitie is gewoonweg slecht voor een club die de titel ambieert. Bovendien zou hij te weinig 'winnaarsmentaliteit' en 'discipline' hebben overgebracht op zijn spelersgroep.

De directe reden voor zijn ontslag was echter het verlies van vertrouwen bij de clubleiding. Dat bevestigde preses Peter Croonen bij Sporza. "Van den Brom besefte ook wel dat de resultaten niet goed waren", aldus de Genkse voorzitter. "Hij was er nog van overtuigd dat hij dit kon keren, maar wij niet. Op een bepaald moment voel je dat er een beslissing nodig is om niet nog verder af te zakken."

RIDDERSHOLM
Het ontslag hing natuurlijk al een tijdje in de lucht. Vooral toen Genk met Glen Riddersholm een volwaardige T1 aanstelde als nieuwe assistent-coach. Al was dat volgens Croonen niet met voorbedachte rade. "We hebben hem niet gehaald met de intentie om hem T1 te maken, zeker niet met de intentie om hem zo snel T1 te maken. Hij heeft die kwaliteiten wel, maar we gaan het rustig bekijken en evalueren."

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Genk had Van den Brom beter gehouden ...

Meest recent

Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

3
3
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

38
38
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

67
67
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

34
34
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

173
173
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

457
457
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

332
332
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

215
215
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

391
391
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

111
111
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

143
143
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

180
180
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

410
410
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

531
531
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

199
199
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

373
373
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

304
304
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

76
76
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

307
307
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

132
132
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

153
153
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

617
617
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

168
168
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

213
213
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

828
828

Meer sportnieuws