'Extra details bekend over ontslag Van den Brom'

door
'Extra details bekend over ontslag Van den Brom'

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandagnamiddag ook een feit. Zo besloot KRC Genk om de samenwerking met hoofdtrainer John van den Brom per direct stop te zetten. Het puntenverlies van afgelopen weekend tegen KV Mechelen bleek voor hem de doodsteek.


Van den Brom had nochtans al twee acute crisismomenten overleefd in de Cegeka Arena. Maar dit keer kreeg hij zijn ploeg niet meer op de rails. Genk had voor het seizoen dan ook grote ambities uitgesproken en deed op de mercato de nodige inspanningen om die doelen te halen. Maar de heenronde van de reguliere competitie werd afgesloten met een povere 22 op 51. Daarnaast sneuvelden de Limburgers in de beker en moet men in de Europa League tot het uiterste te gaan op de slotspeeldag om een Europees voorjaar af te dwingen. Kortom: de resultaten waren ondermaats.

Maar dat zou niet de enige reden zijn geweest voor het ontslag. Zo werd Van den Brom verweten dat hij te weinig 'winnaarsmentaliteit' en 'discipline' in zijn spelersgroep kreeg. Daarvoor gaf hij de kern veel te veel vrijheden. Bij Het Laatste Nieuws wijst men bijvoorbeeld naar de nederlaag tegen Beerschot van enkele weken geleden. Achteraf zou een deel van de selectie toestemming hebben gekregen om uit te gaan, ondanks het tegenvallende resultaat. Die beslissing van VD Brom zou zijn relatie met een deel van het bestuur serieus onder druk hebben gezet.

TWEE SCENARIO'S
Toen vervolgens ook de resultaten uitbleven, werd zijn positie niet langer houdbaar en dus mocht hij maandag beschikken. Voorlopig neemt assistent-coach Glen Riddersholm over, gesteund door Domenico Olivieri. Genk zal in de komende dagen beslissen over de definitieve opvolging. Daarvoor liggen twee scenario's op tafel. Ofwel blijft Riddersholm aan en wordt de sportieve omkadering verder versterkt. Ofwel wordt een compleet nieuwe hoofdtrainer aangesteld. Allicht zal de prestatie van donderdag tegen Rapid Wien een doorslaggevende factor worden in die beslissing.

POLL: Genk heeft te lang vastgehouden aan VD Brom ...

Meest recent

'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

9
9
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

58
58
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

78
78
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

26
26
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

208
208
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

82
82
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

185
185
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

243
243
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

142
142
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

39
39
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1473
1473
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

128
128
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

149
149
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

263
263
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

73
73
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

101
101
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

76
76
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

98
98
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

152
152

Meer sportnieuws