'Extra details bekend over ontslag Van den Brom'

door
'Extra details bekend over ontslag Van den Brom'

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandagnamiddag ook een feit. Zo besloot KRC Genk om de samenwerking met hoofdtrainer John van den Brom per direct stop te zetten. Het puntenverlies van afgelopen weekend tegen KV Mechelen bleek voor hem de doodsteek.


Van den Brom had nochtans al twee acute crisismomenten overleefd in de Cegeka Arena. Maar dit keer kreeg hij zijn ploeg niet meer op de rails. Genk had voor het seizoen dan ook grote ambities uitgesproken en deed op de mercato de nodige inspanningen om die doelen te halen. Maar de heenronde van de reguliere competitie werd afgesloten met een povere 22 op 51. Daarnaast sneuvelden de Limburgers in de beker en moet men in de Europa League tot het uiterste te gaan op de slotspeeldag om een Europees voorjaar af te dwingen. Kortom: de resultaten waren ondermaats.

Maar dat zou niet de enige reden zijn geweest voor het ontslag. Zo werd Van den Brom verweten dat hij te weinig 'winnaarsmentaliteit' en 'discipline' in zijn spelersgroep kreeg. Daarvoor gaf hij de kern veel te veel vrijheden. Bij Het Laatste Nieuws wijst men bijvoorbeeld naar de nederlaag tegen Beerschot van enkele weken geleden. Achteraf zou een deel van de selectie toestemming hebben gekregen om uit te gaan, ondanks het tegenvallende resultaat. Die beslissing van VD Brom zou zijn relatie met een deel van het bestuur serieus onder druk hebben gezet.

TWEE SCENARIO'S
Toen vervolgens ook de resultaten uitbleven, werd zijn positie niet langer houdbaar en dus mocht hij maandag beschikken. Voorlopig neemt assistent-coach Glen Riddersholm over, gesteund door Domenico Olivieri. Genk zal in de komende dagen beslissen over de definitieve opvolging. Daarvoor liggen twee scenario's op tafel. Ofwel blijft Riddersholm aan en wordt de sportieve omkadering verder versterkt. Ofwel wordt een compleet nieuwe hoofdtrainer aangesteld. Allicht zal de prestatie van donderdag tegen Rapid Wien een doorslaggevende factor worden in die beslissing.

LEES OOK: 'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

Genk heeft te lang vastgehouden aan VD Brom ...

Meest recent

Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

9
9
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

104
104
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

250
250
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

179
179
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

92
92
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

215
215
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

192
192
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

782
782
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

314
314
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

241
241
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

108
108
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

231
231
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

200
200
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

160
160
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

144
144
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

386
386
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

373
373
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

622
622
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

249
249
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

309
309
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

263
263
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

166
166
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

147
147
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

428
428

Meer sportnieuws