'Extra details bekend over ontslag Van den Brom'

1259 stemmen
'Extra details bekend over ontslag Van den Brom'

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandagnamiddag ook een feit. Zo besloot KRC Genk om de samenwerking met hoofdtrainer John van den Brom per direct stop te zetten. Het puntenverlies van afgelopen weekend tegen KV Mechelen bleek voor hem de doodsteek.


Van den Brom had nochtans al twee acute crisismomenten overleefd in de Cegeka Arena. Maar dit keer kreeg hij zijn ploeg niet meer op de rails. Genk had voor het seizoen dan ook grote ambities uitgesproken en deed op de mercato de nodige inspanningen om die doelen te halen. Maar de heenronde van de reguliere competitie werd afgesloten met een povere 22 op 51. Daarnaast sneuvelden de Limburgers in de beker en moet men in de Europa League tot het uiterste te gaan op de slotspeeldag om een Europees voorjaar af te dwingen. Kortom: de resultaten waren ondermaats.

Maar dat zou niet de enige reden zijn geweest voor het ontslag. Zo werd Van den Brom verweten dat hij te weinig 'winnaarsmentaliteit' en 'discipline' in zijn spelersgroep kreeg. Daarvoor gaf hij de kern veel te veel vrijheden. Bij Het Laatste Nieuws wijst men bijvoorbeeld naar de nederlaag tegen Beerschot van enkele weken geleden. Achteraf zou een deel van de selectie toestemming hebben gekregen om uit te gaan, ondanks het tegenvallende resultaat. Die beslissing van VD Brom zou zijn relatie met een deel van het bestuur serieus onder druk hebben gezet.

TWEE SCENARIO'S
Toen vervolgens ook de resultaten uitbleven, werd zijn positie niet langer houdbaar en dus mocht hij maandag beschikken. Voorlopig neemt assistent-coach Glen Riddersholm over, gesteund door Domenico Olivieri. Genk zal in de komende dagen beslissen over de definitieve opvolging. Daarvoor liggen twee scenario's op tafel. Ofwel blijft Riddersholm aan en wordt de sportieve omkadering verder versterkt. Ofwel wordt een compleet nieuwe hoofdtrainer aangesteld. Allicht zal de prestatie van donderdag tegen Rapid Wien een doorslaggevende factor worden in die beslissing.

LEES OOK: Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

Genk heeft te lang vastgehouden aan VD Brom ...

Meest recent

Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

51
51
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

41
41
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

156
156
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

34
34
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

48
48
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

84
84
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

339
339
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

29
29
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

76
76
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

220
220
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

152
152
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

117
117
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

90
90
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

156
156
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

420
420
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

80
80
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

460
460
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

102
102
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

328
328
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

520
520
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

377
377
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

476
476
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

561
561
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

936
936

Meer sportnieuws