'Juve-schandaal dijt uit, ook Ronaldo in het vizier'

door
'Juve-schandaal dijt uit, ook Ronaldo in het vizier'

Terwijl in België Operatie Zero stilaan in zijn laatste rechte lijn lijkt te zitten, barst er in Italië nog maar pas een voetbalschandaal rond. In de hoofdrol staat - vijftien jaar nadat ze degradeerden in het Calciopoli-schandaal - alweer Juventus. De Oude Dame wordt verdacht van het kunstmatig opsmukken van de boekhouding, door bij ruiltransfers de waarde van spelers bewust te hoog in te schatte, en het uitschrijven van valse facturen.


Operatie Prisma, die naam kreeg het onderzoek mee van het Italiaanse gerecht. De voorbije dagen hielden zij al uitgebreide huiszoekingen in de kantoren van Juventus, op zoek naar bewijzen voor het gesjoemel. Daarbij komt nu ook de transfer van niemand minder dan Cristiano Ronaldo in het vizier, zo melden La Gazzetta dello Sport en Corriere della Sera.

SPOORLOOS
In afgeluisterde telefoongesprekken tussen sportief directeur Federico Cherubini en hoofd van de juridische afdeling Cesare Gabasio hoorden de speurders immers over een betaling 'die in theorie niet zou mogen bestaan'. Het is niet duidelijk of het daarbij gaat over uitgestelde betalingen uit de coronacrisis of om compensaties voor zijn transfer naar Manchester United.

Wat wel duidelijk is, is dat er in de boekhouding geen spoor van de betalingen terug te vinden is. De ondervraagde bestuursleden van Juve houden ook de lippen stijf op elkaar, waardoor de onderzoekers voorlopig voor een mysterie zijn. Ze zouden daarom drastische stappen overwegen. Ze zouden namelijk van plan zijn om direct aan te kloppen bij Ronaldo zelf en zijn makelaar Jorge Mendes, in de hoop daar alsnog de nodige documenten te kunnen vinden. De Portugese ster zou weldra dus ook ondervraagd kunnen worden.

LEES OOK: 'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Zal dit schandaal zware gevolgen hebben voor Juventus?

Meest recent

Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

33
33
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

71
71
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

88
88
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

14
14
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

288
288
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

262
262
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

889
889
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

298
298
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

287
287
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

291
291
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

252
252
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

391
391
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

195
195
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

310
310
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

233
233
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

335
335
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2944
2944
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

654
654
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

435
435
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

331
331
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

224
224
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

480
480
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

180
180
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1373
1373
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

590
590

Meer sportnieuws