Genk opent jacht op broodnodige aanwinst

564 stemmen
Genk opent jacht op broodnodige aanwinst

Met nog 20 speeldagen te gaan is het reguliere gedeelte van de Jupiler Pro League bijna halfweg. De interlandbreak biedt dan ook een ideale gelegenheid om een tussentijdse balans op te maken. De komende dagen blikken we meer bepaald vooruit op de komende wintermercato voor de Belgische topclubs. Op welke posities hebben zij nood aan versterking, en wie mag beschikken wanneer de transfermarkt binnen anderhalve maand opnieuw haar deuren opent? Met vandaag: KRC Genk.


Om de kloof met Club Brugge te dichten, zette de vicekampioen afgelopen zomer in op een handvol gerichte aanwinsten. Geen van heeft voorlopig een basisplek beet in de Cegeka Arena, al hoeft dat ook niet te verwonderen. Per slot van rekening bleven alle sterkhouders daar aan boord. Het plan om John van den Brom, wiens stoel toch nog steeds wankelt, van meer wisselopties te voorzien en zo beter gewapend te zijn voor de strijd op drie fronten wierp echter evenmin haar vruchten af. De rotatie verloopt maar mondjesmaat, in de competitie staat Genk met de helft van de punten na 14 speeldagen pas op plaats zes. In de Europa League en Croky Cup is het na de interlandbreak dan weer erop of eronder tegen Dinamo Zagreb en Club Brugge. Dringend tijd om nog wat vers bloed toe te voegen aan de spelersgroep?

WEINIG OVERSCHOT
Het lijkt nog maar de vraag, want in januari doet Dimitri de Condé liefst niet bijster veel zaken. Nog meer dan in het tussenseizoen geeft de Head of Sports van de Limburgers dan doorgaans namelijk de voorkeur aan toekomstgerichte aanwinsten, waarmee vaak geanticipeerd wordt op het al dan niet nakende vertrek van een of meerdere steunpilaren. Zo versterkten een jaar geleden Mark McKenzie en Angelo Preciado de rangen als potentiële vervangers van Jhon Lucumi, weliswaar nog altijd op post, en Joakim Maehle. Mocht het straks verkeerd lopen in Kroatië en thuis tegen Club Brugge, schiet er van de drie doelstellingen bovendien plots amper eentje over voor de regerend bekerhouder. Toch lijkt een uitdunning van de selectie zelfs in dat geval niet noodzakelijk aan de orde.



Genk koos dit keer immers voor kwaliteit boven kwantiteit, met een vrij smalle kern van 25 spelers – jonkies als Jay-Dee Geusens, András Nemeth en Luca Oyen incluis. Nagenoeg alle posities netjes dubbel bezet dus, zonder veel overschot. Reken daarbij dat nieuwkomers als Carel Eiting ongetwijfeld nog hun kans krijgen om verder te aarden, en weinig pionnen lijken zelfs zónder beker en Europees voetbal op weg naar de uitgang. Oyen zou in dat rampscenario misschien wel gebaat zijn bij een uitleenbeurt. Met uitzondering van Simen Jukleröd, stilaan eindelijk inzetbaar, kwam de tiener van alle volwaardige veldspelers tenslotte het minst aan de bak. Bij de net iets meer ervaren rotten kijken we vooral richting Bastien Toma (22), op wie eveneens slechts sporadisch een beroep wordt gedaan.

HUISWERK OP DE FLANK
Joseph Paintsil, Patrik Hrosovsky en in mindere mate Preciado kwamen recent dan weer terug boven water. Net op tijd om hun verlengd verblijf veilig te stellen? De minuten van McKenzie daarentegen gaan in dalende lijn, maar als back-up annex opvolger van Lucumi en/of Carlos Cuesta – beiden in de belangstelling in het buitenland – heeft de dure Amerikaan wel nog steeds zijn plaats in de kleedkamer. Behoudens een afscheid van een of andere smaakmaker, zoals Genk in de vorige wintermercato's cashte op pakweg Maehle, Sander Berge en Ally Samatta, hoeven we langs uitgaande zijde dus weinig activiteit te verwachten in de Cegeka Arena. Na de grote kuis van vorige zomer telt de relatief dunne kern, zeker ten opzichte van de concurrentie, nauwelijks nog overbodige pionnen.



Een ander verhaal langs inkomende zijde, al hangt het huiswerk van De Condé ook daar deels af van de resultaten van de komende weken. Vooral in Europa en de beker. Indien de Limburgers erin slagen om op drie fronten actief te blijven, is er op de flanken alleszins ruimte voor versterking. Hoewel hij er met Paintsil een handige joker bijkreeg, blijven de alternatieven voor Van den Brom daar namelijk erg beperkt. Geen wonder dat Junya Ito van alle veldspelers het op twee na meeste kilometers op de teller heeft. Meer kansen voor Oyen, weliswaar beter geschikt in een centrale rol, kunnen eventueel een oplossing bieden. Zeker nu Théo Bongonda worstelt met zijn vorm, lijken een of meerdere – afhankelijk van de resterende kalender – échte wingers evenwel lang geen overbodige luxe.

PROACTIEVE MINDSET
Op die manier zou Genk zich in één klap reeds wapenen voor een later vertrek van Ito en/of Bongonda, een van de stokpaardjes dus van De Condé. Vanuit die proactieve mindset staan wellicht ook een spits en centrale verdediger op de verlanglijst. Achterin is het tenslotte slechts kwestie van tijd vooraleer Lucumi en Cuesta andere oorden opzoeken. McKenzie en Mujaid Sadick moeten dan in hun voetsporen treden, maar vervolgens gaapt momenteel nog een grote leegte. Indien de vicekampioen hún toekomstige vervangers naar goede gewoonte eveneens een aanpassingsperiode wil gunnen, moet het straks dan ook al aan de slag. Hetzelfde geldt in de punt voor Paul Onuachu, voor wie het volgende zomer zowat nu of nooit wordt om een transfer te versieren, en diens enige doublure Iké Ugbo.



Genk wil wel graag weer meer wat inzetten op de eigen jongeren, en rekent zo voorin onder andere op Nemeth. Wie weet keren trouwens ook Cyriel Dessers en Stephen Odey, allebei elders prima bezig op huur, na het seizoen nog terug. Toch zou het ons niet verbazen mocht De Condé op zoek gaan naar een extra goalgetter. Aan de andere kant van het veld trok hij overigens al voluit de kaart van de jeugd, met louter de even jonge Tobe Leysen en Vic Chambaere als back-ups voor Maarten Vandevoordt (19) tussen de palen. Een situatie die doet denken aan twee jaar geleden, toen de Limburgers na nieuwjaar uiteindelijk bijstelden door Thomas Didillon te huren. Een scenario dat zich wel eens kan herhalen, al volstaat dit keer een ervaren sluitstuk die vrede neemt met een zitje op de bank.

PRIORITEIT: NUMMER ZES
Bij voorkeur een Belg, want daarin zit de bekerwinnaar dun bezaaid. Waar de eventuele komst van een doelman, spits, verdediger en flankaanvaller(s) aanwinsten in de breedte en met het oog op de lange termijn mogen zijn, is de nood op één positie een pak hoger. Centraal op het middenveld mist Genk een echte nummer zes, een breker die zijn tegenstanders wekelijks fysiek overheerst. Liefst met goede voetjes, zoals Berge of in een verder verleden Wilfred Ndidi. Hrosovsky trekt er met behulp van Bryan Heynen de laatste tijd dan wel zijn streng, door de tegenvaller van Eiting zijn de wisselopties bijzonder schaars. Behalve linksachter Gerardo Arteaga, wiens aflossing van de wacht met Jukleröd in aantocht is, heeft geen enkele veldspeler al meer minuten in de benen dan de aanvoerder.



Een klassieke controleur in de as kan voor wat broodnodige stabiliteit zorgen: van alle topploegen slikte Genk het meeste goals. Het ideale profiel is zo duidelijk, dat de frisse kracht meer dan de bovenvermelde targets meteen aanspraak moet maken op een basisplaats evenzeer. Opnieuw op jacht naar een sterke beer dus, nadat Eboue Kouassi gaandeweg door de mand viel. Twee jaar geleden leek de huurling van Celtic, zes maanden later nog definitief overgenomen, nochtans perfect in het plaatje te passen. Zoals wel meer ploegen beroept Genk zich in januari graag op zulke huurconstructies. Een proefperiode, zeg maar, waarna het nog kan bepalen of het de spelers in kwestie al dan niet vast onder contract wil leggen. Doorgaans valt de keuze daarbij tevens op jonge talenten met groeimarge.

RUSTIGE WINTER?
In de voorbije drie wintermercato's was zo alleen Ito, een voltreffer die eveneens eerst geleend werd, ouder dan 24. Af en toe tastte De Condé wel eens in de buidel, zoals voor Casper De Norre, Neto Borges, Mats Moller Daehli of vorig jaar nog McKenzie en Preciado. Meestal zonder succes, al schoot hij na Ito wel terug raak met Kristian Thorstvedt – die, zoals wel meer aanwinsten in de Cegeka Arena, wel pas na verloop van tijd doorbrak. Mogelijk gaat Genk nu zowel in het aanvallend als defensief compartiment opnieuw proactief te werk, maar op het middenveld zoekt het alvast een direct inzetbare versterking. Een verdedigend ingestelde krachtpatser, het type dat vandaag ontbreekt. Een blunder die wellicht dus zal worden rechtgezet, desnoods weer op huur. Voor het overige hoeven we, zeker mits uitschakeling in beker en/of Europa, geen grootschalig offensief te verwachten. Per slot van rekening had Van den Brom dat vorig jaar ook niet nodig om met nagenoeg dezelfde manschappen onder zijn hoede een eindspurt in te zetten.

LEES OOK: Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

De grootste prioriteit voor Genk tijdens de wintermercato is volgens mij een ...

Meest recent

Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

21
21
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

158
158
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

28
28
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

102
102
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

279
279
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

88
88
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

66
66
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

450
450
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

1156
1156
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

194
194
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

210
210
‘Club slaat toe: Leko krijgt zijn droomaanvaller van 9M’

Club Brugge drukt door voor de droomaanvaller van Ivan Leko. Blauw-zwart heeft negen miljoen euro ...

881
881
Uittocht bij Anderlecht: nieuwste vertrekker al genoemd

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

473
473
Volgende Rode Duivel transfereert: deal van 3 miljoen

Leandro Trossard, Youri Tielemans, Thomas Meunier, ... verschillende Rode Duivels veranderden de ...

125
125
'Leko gerustgesteld: Club Brugge plant twee extra transfers'

De start van het nieuwe seizoen is in zicht bij Club Brugge. Aanstaande vrijdag begint de ...

788
788
'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

159
159
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

54
54
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

187
187
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

403
403
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

176
176
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

504
504
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

144
144
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

299
299
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

489
489
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

52
52

Meer sportnieuws