Zwak Noorwegen legt de rode loper uit voor Nederland

door
Zwak Noorwegen legt de rode loper uit voor Nederland

Om 18u werden er in Groep G twee wedstrijden gespeeld. Noorwegen en Turkije mochten in eigen huis aantreden tegen Letland en Gibraltar. De Noren wisten niet te winnen, Turkije wel.


Noorwegen moest het zonder zijn sterkhouders Sander Berge en Erling Haaland zien te doen, zij waren geblesseerd. Kristian Thorstvedt van KRC Genk begon in de basis. De Noren hadden het in de eerste helft knap lastig tegen een vinnig Letland. Het kwam moeilijk tot kansen, al was Thorstvedt er dichtbij met een kopbal op de paal. In de tweede helft ging Noorwegen volop op zoek naar de 1-0, Thorstvedt was veruit de gevaarlijkste speler, en die kwam er ook. Maar een doelpunt van de thuisploeg werd terecht afgekeurd. Noorwegen beet zijn tanden stuk op Letland en doet zo een zeer slechte zaak voor een WK-ticket.

Turkije kende op zijn beurt geen problemen met Gibraltar. De Turken openden al snel de score via Akturkoglu. De taak werd nog wat makkelijker toen Olivero rood kreeg bij de bezoekers. Dervisoglu zorgde met twee goals nog voor de rust voor de 3-0. Na de pauze wisten Demiral, Dursun en Muldur de 6-0-eindstand op het bord te zetten. Als Nederland vanavond wint bij Montenegro is het zeker van het WK.

Stand in Groep G (Nederland speelt vanavond nog tegen Montenegro)
  1. Nederland (19 punten)
  2. Turkije (18 punten)
  3. Noorwegen (18 punten)
  4. Montenegro (11 punten)
  5. Letland (5 punten)

LEES OOK: 'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Zal Noorwegen alsnog naar het WK gaan?

Meest recent

'Anderlecht en Genk strijden om Braziliaanse parel'

De transfermarkt mag dan wel momenteel gesloten zijn, maar de zoektocht naar vers talent stopt ...

28
28
Geweldig debuut voor Hubert: "Ik ben fier"

Er was de voorbije dagen heel wat verbazing over de aanstelling van David Hubert bij Union. De ...

21
21
Maarten Martens dompelt Ajax helemaal in crisis

Het lijkt stilaan helemaal crisis bij Ajax. De Amsterdammers leden zaterdagavond ook hun eerste ...

49
49
Tzolis geeft opvallende reden voor moeizame match Club

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht in de Jupiler Pro League, maar dat kostte wel de ...

92
92
Hubert bewijst zich meteen: Union wint fel duel met Zebra’s

David Hubert heeft zijn debuut als hoofdcoach van Union Saint-Gilloise niet gemist. De kersverse T1 ...

33
33
TD Napoli komt met update over terugkeer Lukaku

Het loopt de laatste weken even wat minder bij Napoli. De Italiaanse titelverdediger kijkt aan tegen ...

45
45
Fraaie remontada van KVK in CPL, Futures vechten knap terug

Wat een comeback van KV Kortrijk! De Kerels leken zaterdagavond in de Ghelamco Arena op weg naar een ...

100
100
Jackers doorbreekt eindelijk de stilte na reeks foutjes

Club Brugge heeft zaterdag drie zakelijke punten gepakt aan Den Dreef. Het klopte OH Leuven met 0-1 ...

81
81
'Standard én Wilmots moeten zware straffen vrezen'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League krijgt maandagnamiddag nog een onverwachte afsluiter. ...

175
175
Opluchting bij Hayen, maar domper dreigt voor Bayern

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen aan Den Dreef. Het pakte de drie punten tegen ...

327
327
Pocognoli ziet droomdebuut bij Monaco nog verpest

Zaterdagavond waren in Frankrijk vele ogen gericht op Sébastien Pocognoli. Onze landgenoot ...

128
128
Trossard matchwinnaar, Kompany wint klassieker, De Bruyne onderuit

Er werden in de vooravond in het buitenland heel wat interessante affiches afgewerkt. Vincent ...

50
50
Oktoberfest aan Den Dreef: Club spartelt voorbij sterk OHL

Club Brugge heeft zich uiteindelijk toch nog kunnen redden in Leuven. Op bezoek bij de voorlaatste ...

104
104
Antwerp dropt bom en dient klacht in na gestaakte match

De wedstrijd tussen Standard en Antwerp is vrijdag uiteindelijk helemaal ontspoord. Scheidsrechter ...

349
349
Charai na pover duel: "Toch ben ik tevreden"

La Louvière en KVC Westerlo bakten er weinig van. Het werd 0-0 na een matige partij. Beide ...

23
23
De Mos maakt Dolberg nu al met de grond gelijk

Aad de Mos is iemand die al altijd graag scoort met spraakmakende quotes. Hij had een groot ...

142
142
Club ziet af tegen OHL: "Zo 11 in het mandje tegen Bayern"

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn match aan Den Dreef in Leuven. Hoe deed Blauw-Zwart het in de ...

150
150
Man Utd heeft eindelijk wereldtopper beet: "Beste niveau"

Manchester United hoopt dit weekend nog eens een statement te maken tegen een topploeg. Ze spelen ...

83
83
Deschacht velt oordeel: "De juiste man voor Anderlecht"

RSC Anderlecht kondigde deze week nog maar eens een (broodnodige) wijziging aan in het organigram. ...

126
126
Haaland de grote held, Witsel frustreert FC Barcelona

Om 16u stonden er heel wat duels op het programma in de Premier League. Zo was het uitkijken naar de ...

53
53
La Louvière en Westerlo stellen teleur, Oyen grote held

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u twee matchen genoteerd. La ...

42
42
Lokonga trefzeker, Bayern en Dortmund onder druk gezet

In de Bundesliga staat vanavond de absolute topper tussen Bayern München en Borussia Dortmund ...

27
27
OHL - Club Brugge: Hayen hakt knoop door

Club Brugge speelt om 18u15 op het veld van OH Leuven. Een wedstrijd die Blauw-Zwart uiteraard ...

154
154
Witsel legt FC Barcelona zwijgen op met deze héérlijke goal

Axel Witsel is dit seizoen een vaste waarde bij Girona. De 36-jarige middenvelder speelt op dit ...

123
123
Extra optie voor Garcia: "Een potentiële topspeler"

Rudi Garcia lijkt zijn WK-kern al grotendeels klaar te hebben. Alleen moet hij nog op een aantal ...

147
147

Meer sportnieuws