Zwak Noorwegen legt de rode loper uit voor Nederland

door
Zwak Noorwegen legt de rode loper uit voor Nederland

Om 18u werden er in Groep G twee wedstrijden gespeeld. Noorwegen en Turkije mochten in eigen huis aantreden tegen Letland en Gibraltar. De Noren wisten niet te winnen, Turkije wel.


Noorwegen moest het zonder zijn sterkhouders Sander Berge en Erling Haaland zien te doen, zij waren geblesseerd. Kristian Thorstvedt van KRC Genk begon in de basis. De Noren hadden het in de eerste helft knap lastig tegen een vinnig Letland. Het kwam moeilijk tot kansen, al was Thorstvedt er dichtbij met een kopbal op de paal. In de tweede helft ging Noorwegen volop op zoek naar de 1-0, Thorstvedt was veruit de gevaarlijkste speler, en die kwam er ook. Maar een doelpunt van de thuisploeg werd terecht afgekeurd. Noorwegen beet zijn tanden stuk op Letland en doet zo een zeer slechte zaak voor een WK-ticket.

Turkije kende op zijn beurt geen problemen met Gibraltar. De Turken openden al snel de score via Akturkoglu. De taak werd nog wat makkelijker toen Olivero rood kreeg bij de bezoekers. Dervisoglu zorgde met twee goals nog voor de rust voor de 3-0. Na de pauze wisten Demiral, Dursun en Muldur de 6-0-eindstand op het bord te zetten. Als Nederland vanavond wint bij Montenegro is het zeker van het WK.

Stand in Groep G (Nederland speelt vanavond nog tegen Montenegro)
  1. Nederland (19 punten)
  2. Turkije (18 punten)
  3. Noorwegen (18 punten)
  4. Montenegro (11 punten)
  5. Letland (5 punten)

LEES OOK: Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zal Noorwegen alsnog naar het WK gaan?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

38
38
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

60
60
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

18
18
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

116
116
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

170
170
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

196
196
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

429
429
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

88
88
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

440
440
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

479
479
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

274
274
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

161
161
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

59
59
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

169
169
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

70
70
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

83
83
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

236
236
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

668
668
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

113
113
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

192
192
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

290
290
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

251
251
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

148
148
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

122
122

Meer sportnieuws