TU: 'Sterkhouder laat Genk wachten, Xavi houdt grote kuis'

door
TU: 'Sterkhouder laat Genk wachten, Xavi houdt grote kuis'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Charles De Ketelaere blijft erg gegeerd op de transfermarkt. Al lijkt jongeling al één piste te moeten schrappen. Zo meldt Fichajes dat De Ketelaere niet langer bovenaan de verlanglijst staat bij Sevilla FC. Door de hoge vraagprijs en toenemende interesse zou sportief directeur Monchi zijn vizier inmiddels weerlegd hebben op de veelbelovende Chileen Ben Brereton (Blackburn Rovers). AC Milan zou wel nog steeds erg gecharmeerd zijn in de smaakmaker van Club Brugge.

Standard ziet in één van de komende mercato's allicht een sterkhouder vertrekken. Tuttomercatoweb beweert dat AS Roma zich aan het front gemeld heeft voor Hugo Siquet. Er zouden al contacten gaande zijn tussen de clubs. Bij de huidige nummer zes uit de Serie A, die sinds dit seizoen gecoacht wordt door José Mourinho, zou de 19-jarige de concurrentie aan moeten gaan met de Nederlander Rick Karsdorp op de rechtsachter.

Kristian Thorstvedt is na een moeilijke periode weer helemaal terug. Zijn goede prestaties zetten KRC Genk er volgens TV2 toe aan om de offensieve middenvelder in oktober een voorstel te doen om zijn in 2023 aflopende contract te verlengen. Dat zou uiteraard ook gepaard gaan met een gepaste loonsverhoging. Vooralsnog ging Thorstvedt echter nog niet in op het aanbod, hij houdt zijn opties voorlopig open.

BUITENLAND
Nieuwe coach Xavi Hernandez wil met de grove borstel door zijn selectie gaan bij FC Barcelona. Eén van de eerste slachtoffers lijkt alvast Luuk de Jong. De Nederlandse spits werd afgelopen zomer verrassend genoeg op huurbasis overgenomen van Sevilla FC. Maar volgens SPORT komt hij niet in de plannen van Xavi voor. El Chiringuito-journalist José Alvarez gaat zelfs nog een stap verder. Hij stelt dat ook Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Neto, Philippe Coutinho en Martin Braithwaite zo snel mogelijk mogen/moeten beschikken.

Alvaro Morata heeft het dit seizoen lastig bij Juventus en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo schrijft Gazzetta dello Sport dat de Italiaanse topclub allesbehalve van plan is om de aankoopoptie van 35 miljoen euro te lichten bij Atlético Madrid. De serieuze vormdip zou er overigens ook voor zorgen dat Morata in de mercato al het kind van de rekening kan worden bij de Oude Dame.

Volgens het doorgaans betrouwbare Feyenoord Transfermarkt mag Franco Antonucci in januari ‘verhuurd of verkocht worden’. De 22-jarige aanvallende middenvelder kwam dit seizoen nog maar negen minuten in actie onder zijn coach Arne Slot. Feyenoord haalde de voormalige speler van Ajax en Anderlecht een jaar geleden voor 2,2 miljoen euro weg bij AS Monaco.

LEES OOK: Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

Denkt u dat Barça onder Xavi meteen weer voor de prijzen zal spelen?

Meest recent

Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

1
1
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

28
28
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

38
38
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

58
58
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

33
33
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

31
31
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

81
81
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

58
58
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

290
290
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

263
263
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

230
230
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

90
90
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

205
205
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

92
92
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

65
65
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

228
228
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

355
355
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

84
84
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

278
278
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

282
282
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

324
324
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

288
288
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

55
55

Meer sportnieuws