Met een knappe prestatie heeft Antwerp vanavond voorlopig een einde gemaakt aan het crisissfeertje dat rond het team van Priske hing. De thuisploeg domineerde grote delen van de partij tegen een ontgoochelend Anderlecht en won uiteindelijk verdiend.
Pegel van Nainggolan sterft op de lat
Antwerp opende met veel grinta en na tien minuten spelen kreeg het ook de eerste kansen, zowel Benson als Dwomoh konden Van Crombrugge niet bedreigen. De bezoekers voetbalden bij momenten wel goed mee op de Bosuil maar konden dat voorlopig niet omzetten in kansen. Halfweg de eerste periode ging een hard schot van Frey een meter of twee over. De thuisploeg bleef bijwijlen prima voetballen en op het halfuur had Nainggolan alle pech van de wereld toen zijn poging op de lat uiteen spatte. Aan de overzijde kwam Seck dan weer met de schrik vrij nadat zijn deviatie ei zo na doelman Butez verschalkte. Beide ploegen hielden elkaar nadien in evenwicht en zo stond het halfweg, na een onderhoudende eerste helft, nog 0-0.

Nainggolan kreeg de beste mogelijkheid van de eerste periode, de lat verhinderde een Antwerpse voorsprong.
Zwak Anderlecht gaat de boot in
Meteen na de pauze kreeg Anderlecht een dot van een kans: Kouamé kapte zich prima vrij in de zestien meter, legde af tot bij de vrijstaande El Hadj maar die besloot onbegrijpelijk nog op Butez. Aan de overzijde knalde Frey in het zijnet. De tweede helft ging aan tweehonderd per uur van start. Even later was Balikwisha na een snelle counter dicht bij de openingstreffer maar hij krulde voorlangs. Iets voorbij het uur was de 1-0 toch een feit voor Antwerp: Frey kreeg de bal aan de tweede paal nog voor en centraal tikte Yusuf de verdiende 1-0 in doel. The Great Old duwde ook nadien door en een vrije trap van Nainggolan viel pardoes op de lat. Op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg ook nog een strafschop nadat Harwood-Bellis op de voet van Frey ging staan, de topschutter van Antwerp klaarde het klusje zelf in twee tijden vanaf elf meter (nadat Van Crombrugge eerst redding bracht): 2-0. Het team van Priske hield vervolgens stand, mede dankzij nog gigantische missers van Amuzu en een schot dat via Gerkens op de lat vloog. Voor Kompany en co is de achterstand op leider Union al opgelopen tot maar liefst tien punten.
Scoreverloop:
1-0 (64') Yusuf, 2-0 (82') Frey
Maarten Coenen