Standard en Venanzi schuiven zaak-Edmilson op lange baan

door
Standard en Venanzi schuiven zaak-Edmilson op lange baan

Standard kende alweer moeilijke maanden. De sportieve malaise leidde onlangs tot het ontslag van Mbaye Leye, terwijl er ook op financieel vlak nog steeds donkere wolken boven de club hangen. Er dreigt echter nog meer onheil voor de Rouches en voorzitter Bruno Venanzi.

Sudpresse weet dat de club en Venanzi binnen een week moeten verschijnen voor de raadkamer van de rechtbank van Hasselt. Aanleiding daarvoor is de transfer van Junior Edmilson naar Al Duhail in 2018. Standard en Venanzi zouden toen de transfersom kunstmatig laag gehouden hebben door ze te vermommen als sponsordeals, om zo te vermijden een percentage af te moeten staan aan STVV.

Venanzi wordt verdacht van valsheid in geschrifte en riskeert in principe zelfs een celstraf. Als de FIFA de zaak ook overneemt, zal ook Standard zwaar gestraft worden. De club kan dan een transferverbod opgelegd krijgen, maar zou eventueel zelfs uitgesloten kunnen worden van Europese competities voor een bepaalde periode.

UPDATE 26/10
Het Nieuwsblad weet dat het parket alvast gevorderd heeft dat Standard en Venanzi doorverwezen worden naar de rechtbank. Zij zijn ervan overtuigd dat er gesjoemeld werd bij de transfer van Edmilson in 2018. Bij STVV zijn ze daar uiteraard tevreden mee en benadrukken ze het unieke karakter van die vordering. Het is wel nog wachten op een definitieve beslissing. Vrijdag beslist de raadkamer in Hasselt of ze de aanbeveling van het parket volgen.

UPDATE 29/10
Normaal gezien zouden Venanzi en Standard vrijdag voor de raadkamer verschijnen, maar Sudpresse meldt nu dat de zitting uitgesteld is. Dat zou gebeurd zijn op verzoek van de Luikenaars, omdat zij donderdagnamiddag nog bijkomende onderzoeksdaden gevraagd hebben. De zaak wordt daardoor op de lange baan geschoven, want het is nog niet duidelijk wanneer Standard en Venanzi zich nu zullen moeten gaan verantwoorden.

LEES OOK: Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Denk je dat ze zich nog zullen vrijpleiten?

Meest recent

KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

14
14
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

45
45
Twee wissels bij Antwerp, Fink zet sterkhouder uit de ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

21
21
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

64
64
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

234
234
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

159
159
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

73
73
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

68
68
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

40
40
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

142
142
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

85
85
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

683
683
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

81
81
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

383
383
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

139
139
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

231
231
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

185
185
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

498
498
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

337
337
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

100
100
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

181
181
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

351
351

Meer sportnieuws