Standard en Venanzi schuiven zaak-Edmilson op lange baan

door
Standard en Venanzi schuiven zaak-Edmilson op lange baan

Standard kende alweer moeilijke maanden. De sportieve malaise leidde onlangs tot het ontslag van Mbaye Leye, terwijl er ook op financieel vlak nog steeds donkere wolken boven de club hangen. Er dreigt echter nog meer onheil voor de Rouches en voorzitter Bruno Venanzi.

Sudpresse weet dat de club en Venanzi binnen een week moeten verschijnen voor de raadkamer van de rechtbank van Hasselt. Aanleiding daarvoor is de transfer van Junior Edmilson naar Al Duhail in 2018. Standard en Venanzi zouden toen de transfersom kunstmatig laag gehouden hebben door ze te vermommen als sponsordeals, om zo te vermijden een percentage af te moeten staan aan STVV.

Venanzi wordt verdacht van valsheid in geschrifte en riskeert in principe zelfs een celstraf. Als de FIFA de zaak ook overneemt, zal ook Standard zwaar gestraft worden. De club kan dan een transferverbod opgelegd krijgen, maar zou eventueel zelfs uitgesloten kunnen worden van Europese competities voor een bepaalde periode.

UPDATE 26/10
Het Nieuwsblad weet dat het parket alvast gevorderd heeft dat Standard en Venanzi doorverwezen worden naar de rechtbank. Zij zijn ervan overtuigd dat er gesjoemeld werd bij de transfer van Edmilson in 2018. Bij STVV zijn ze daar uiteraard tevreden mee en benadrukken ze het unieke karakter van die vordering. Het is wel nog wachten op een definitieve beslissing. Vrijdag beslist de raadkamer in Hasselt of ze de aanbeveling van het parket volgen.

UPDATE 29/10
Normaal gezien zouden Venanzi en Standard vrijdag voor de raadkamer verschijnen, maar Sudpresse meldt nu dat de zitting uitgesteld is. Dat zou gebeurd zijn op verzoek van de Luikenaars, omdat zij donderdagnamiddag nog bijkomende onderzoeksdaden gevraagd hebben. De zaak wordt daardoor op de lange baan geschoven, want het is nog niet duidelijk wanneer Standard en Venanzi zich nu zullen moeten gaan verantwoorden.

LEES OOK: Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Denk je dat ze zich nog zullen vrijpleiten?

Meest recent

'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

33
33
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

157
157
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

164
164
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

62
62
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

122
122
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

20
20
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

92
92
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

264
264
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

68
68
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

122
122
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

166
166
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

183
183
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

89
89
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

79
79
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

215
215
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

260
260
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

154
154
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

210
210
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

183
183
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

255
255
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

351
351
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

463
463

Meer sportnieuws