Referee Department legt 4 penaltyfases onder de loep

1264 stemmen
Referee Department legt 4 penaltyfases onder de loep

Speeldag 11 in de Jupiler Pro League leek wel vervloekt voor de Belgische arbitrage, die op heel wat velden stevig de mist inging. In haar wekelijkse duiding van het voorbije weekend had het Referee Department dan ook veel om over na te kaarten. Dat besefte men blijkbaar ook in Tubeke, want maar liefst vier fases werden nauwer onder de loep genomen.


De malaise begon al op vrijdag, toen KV Kortrijk op bezoek bij Club Brugge tevergeefs een strafschop claimde. Met recht en reden, zo oordeelt het Referee Department, want na een contact tussen Stanley Nsoki en Muhammed Badamosi had de bal wel degelijk op de stip gemoeten. Elders ontstond dan weer vooral commotie omtrent elfmeters die wél werden gefloten. In de partij tussen STVV en Anderlecht bijvoorbeeld leek er bij de eerste penalty nauwelijks contact tussen doelman Daniel Schmidt en RSCA-spits Christian Kouamé. Dat vond ook het Referee Department, dat de fase als onvoldoende beschouwt om een strafschop te rechtvaardigen. Al had de VAR wel gelijk niet tussen te komen "omdat de scheidsrechter technisch geen 'clear and obvious error' maakt".

Wat de elfmeter van Genk in Charleroi betreft wordt er niet dieper ingegaan op de fout zelf, waarbij Paul Onuachu eerst zelf een overtreding leek te begaan. Wel steunt het PRD de beslissing van Lawrence Visser om de penalty te laten hernemen, vermits Hervé Koffi te snel van zijn lijn vertrok. Bij de tweede gemiste poging was zijn redding daarentegen wél conform met de regel. Tot slot kreeg ook AA Gent tegen Eupen een goedkope penalty, nadat Roman Bezus gretig de grond opzocht in duel met Stef Peeters. Anders dan in Sint-Truiden had de VAR hier volgens het Referee Department wél moeten ingrijpen. "Het lichte contact aan de arm, wat we zien als een normaal contact, is namelijk niet de oorzaak is van het vallen van de Gent-aanvaller", klinkt het immers.

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Waar ging de arbitrage het hardst de mist in?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: topkeeper geeft groen licht'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

33
33
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

200
200
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

246
246
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

192
192
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

67
67
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

113
113
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

132
132
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

532
532
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

251
251
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

76
76
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

195
195
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

103
103
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

383
383
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

81
81
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

40
40
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

596
596
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

651
651
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

124
124
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

297
297
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

198
198
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

111
111
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

179
179
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

350
350

Meer sportnieuws