Referee Department legt 4 penaltyfases onder de loep

door
Referee Department legt 4 penaltyfases onder de loep

Speeldag 11 in de Jupiler Pro League leek wel vervloekt voor de Belgische arbitrage, die op heel wat velden stevig de mist inging. In haar wekelijkse duiding van het voorbije weekend had het Referee Department dan ook veel om over na te kaarten. Dat besefte men blijkbaar ook in Tubeke, want maar liefst vier fases werden nauwer onder de loep genomen.


De malaise begon al op vrijdag, toen KV Kortrijk op bezoek bij Club Brugge tevergeefs een strafschop claimde. Met recht en reden, zo oordeelt het Referee Department, want na een contact tussen Stanley Nsoki en Muhammed Badamosi had de bal wel degelijk op de stip gemoeten. Elders ontstond dan weer vooral commotie omtrent elfmeters die wél werden gefloten. In de partij tussen STVV en Anderlecht bijvoorbeeld leek er bij de eerste penalty nauwelijks contact tussen doelman Daniel Schmidt en RSCA-spits Christian Kouamé. Dat vond ook het Referee Department, dat de fase als onvoldoende beschouwt om een strafschop te rechtvaardigen. Al had de VAR wel gelijk niet tussen te komen "omdat de scheidsrechter technisch geen 'clear and obvious error' maakt".

Wat de elfmeter van Genk in Charleroi betreft wordt er niet dieper ingegaan op de fout zelf, waarbij Paul Onuachu eerst zelf een overtreding leek te begaan. Wel steunt het PRD de beslissing van Lawrence Visser om de penalty te laten hernemen, vermits Hervé Koffi te snel van zijn lijn vertrok. Bij de tweede gemiste poging was zijn redding daarentegen wél conform met de regel. Tot slot kreeg ook AA Gent tegen Eupen een goedkope penalty, nadat Roman Bezus gretig de grond opzocht in duel met Stef Peeters. Anders dan in Sint-Truiden had de VAR hier volgens het Referee Department wél moeten ingrijpen. "Het lichte contact aan de arm, wat we zien als een normaal contact, is namelijk niet de oorzaak is van het vallen van de Gent-aanvaller", klinkt het immers.

LEES OOK: Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Waar ging de arbitrage het hardst de mist in?

Meest recent

'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

125
125
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

276
276
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

414
414
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

233
233
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

273
273
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

207
207
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

519
519
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

196
196
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

78
78
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

237
237
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

75
75
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

422
422
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

186
186
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

66
66
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

70
70
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

178
178
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

115
115
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

255
255
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

118
118
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

271
271
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

167
167
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1149
1149

Meer sportnieuws