Referee Department legt 4 penaltyfases onder de loep

1264
Referee Department legt 4 penaltyfases onder de loep

Speeldag 11 in de Jupiler Pro League leek wel vervloekt voor de Belgische arbitrage, die op heel wat velden stevig de mist inging. In haar wekelijkse duiding van het voorbije weekend had het Referee Department dan ook veel om over na te kaarten. Dat besefte men blijkbaar ook in Tubeke, want maar liefst vier fases werden nauwer onder de loep genomen.


De malaise begon al op vrijdag, toen KV Kortrijk op bezoek bij Club Brugge tevergeefs een strafschop claimde. Met recht en reden, zo oordeelt het Referee Department, want na een contact tussen Stanley Nsoki en Muhammed Badamosi had de bal wel degelijk op de stip gemoeten. Elders ontstond dan weer vooral commotie omtrent elfmeters die wél werden gefloten. In de partij tussen STVV en Anderlecht bijvoorbeeld leek er bij de eerste penalty nauwelijks contact tussen doelman Daniel Schmidt en RSCA-spits Christian Kouamé. Dat vond ook het Referee Department, dat de fase als onvoldoende beschouwt om een strafschop te rechtvaardigen. Al had de VAR wel gelijk niet tussen te komen "omdat de scheidsrechter technisch geen 'clear and obvious error' maakt".

Wat de elfmeter van Genk in Charleroi betreft wordt er niet dieper ingegaan op de fout zelf, waarbij Paul Onuachu eerst zelf een overtreding leek te begaan. Wel steunt het PRD de beslissing van Lawrence Visser om de penalty te laten hernemen, vermits Hervé Koffi te snel van zijn lijn vertrok. Bij de tweede gemiste poging was zijn redding daarentegen wél conform met de regel. Tot slot kreeg ook AA Gent tegen Eupen een goedkope penalty, nadat Roman Bezus gretig de grond opzocht in duel met Stef Peeters. Anders dan in Sint-Truiden had de VAR hier volgens het Referee Department wél moeten ingrijpen. "Het lichte contact aan de arm, wat we zien als een normaal contact, is namelijk niet de oorzaak is van het vallen van de Gent-aanvaller", klinkt het immers.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Waar ging de arbitrage het hardst de mist in?

Meest recent

Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

6
6
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

17
17
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

19
19
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

111
111
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

128
128
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

73
73
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

615
615
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

227
227
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

79
79
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

167
167
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

68
68
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

192
192
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

242
242
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

476
476
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

251
251
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

250
250
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

70
70
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

322
322
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

176
176
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

49
49
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

52
52
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

128
128

Meer sportnieuws