Engelse media zien zondebok na enorme EK-kater

395 stemmen
Engelse media zien zondebok na enorme EK-kater

'It's coming home' weerklonk de voorbije dagen vanuit alle hoeken in Engeland, maar de Three Lions en hun supporters zullen nog minstens anderhalf jaar moeten wachten op een grote prijs. Zo ging de EK-finale op Wembley zondagavond verloren. Italië haalde het uiteindelijk na strafschoppen.


Daags nadien is de teleurstelling dan ook immens bij de Engelse media. Al is men ook erkentelijk voor het knappe parcours dat de voorbije weken werd afgelegd. "Engeland's hoop om na 55 jaar nog eens een trofee te winnen, eindigde in een nieuwe lijdensweg, en dat na een fatale penaltymisser van Saka. Wat een vreselijke avond voor zo’n jonge en goéde speler die moed toonde. Hij werd getroost door Southgate en zijn ploegmaats, maar Saka en alle fans op Wembley waren ontroostbaar. Engeland's jaren van pijn gaan door", schrijft de openbare omroep BBC.

The Daily Mail zag dan weer hoe het 'allemaal in tranen' eindigde. "Bittere ironie. Prins George zag er ontroostbaar uit toen William en Kate hem toespraken in de koninklijke loge van Wembley." The Sun baalde dan weer om de gemiste strafschoppen. "De nationale fobie voor strafschoppen leek overwonnen, maar in de pijnlijke shoot-outs ging het opnieuw mis. De arme Saka miste de beslissende." Bij Sky Sports had men het eveneens over het strafschoppen-drama. "Op de drempel van glorie zakte Engeland in elkaar voor de ogen van hun eigen supporters. Voor de spelers bleef er alleen wanhoop over."

Bij The Guardian tot slot, looft men eveneens de prestaties van op dit toernooi. Maar men is ook kritisch. Zo wordt bondscoach Gareth Southgate, die enkele vreemde keuzes maakte, aangeduid als bondscoach. "De echte vraag die blijft hangen tot er weer een prijs is gewonnen – Engeland krijgt waarschijnlijk nooit meer zo'n kans – is waarom Southgate's ploeg het initiatief zo uit handen gaf; waarom een 1-0 voorsprong 1-1 kon worden en het daarna nog erger werd. Het was wederom weer zo dichtbij."

LEES OOK: Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Southgate is de grootste schuldige aan de gemiste EK-finale ...

Meest recent

Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

13
13
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

71
71
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

51
51
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

31
31
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

71
71
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

58
58
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

289
289
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

64
64
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

33
33
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

494
494
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

549
549
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

90
90
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

172
172
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

275
275
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

175
175
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

100
100
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

164
164
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

325
325
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

296
296
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

117
117
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

466
466
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

762
762
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

157
157

Meer sportnieuws