Engelse media zien zondebok na enorme EK-kater

395
Engelse media zien zondebok na enorme EK-kater

'It's coming home' weerklonk de voorbije dagen vanuit alle hoeken in Engeland, maar de Three Lions en hun supporters zullen nog minstens anderhalf jaar moeten wachten op een grote prijs. Zo ging de EK-finale op Wembley zondagavond verloren. Italië haalde het uiteindelijk na strafschoppen.


Daags nadien is de teleurstelling dan ook immens bij de Engelse media. Al is men ook erkentelijk voor het knappe parcours dat de voorbije weken werd afgelegd. "Engeland's hoop om na 55 jaar nog eens een trofee te winnen, eindigde in een nieuwe lijdensweg, en dat na een fatale penaltymisser van Saka. Wat een vreselijke avond voor zo’n jonge en goéde speler die moed toonde. Hij werd getroost door Southgate en zijn ploegmaats, maar Saka en alle fans op Wembley waren ontroostbaar. Engeland's jaren van pijn gaan door", schrijft de openbare omroep BBC.

The Daily Mail zag dan weer hoe het 'allemaal in tranen' eindigde. "Bittere ironie. Prins George zag er ontroostbaar uit toen William en Kate hem toespraken in de koninklijke loge van Wembley." The Sun baalde dan weer om de gemiste strafschoppen. "De nationale fobie voor strafschoppen leek overwonnen, maar in de pijnlijke shoot-outs ging het opnieuw mis. De arme Saka miste de beslissende." Bij Sky Sports had men het eveneens over het strafschoppen-drama. "Op de drempel van glorie zakte Engeland in elkaar voor de ogen van hun eigen supporters. Voor de spelers bleef er alleen wanhoop over."

Bij The Guardian tot slot, looft men eveneens de prestaties van op dit toernooi. Maar men is ook kritisch. Zo wordt bondscoach Gareth Southgate, die enkele vreemde keuzes maakte, aangeduid als bondscoach. "De echte vraag die blijft hangen tot er weer een prijs is gewonnen – Engeland krijgt waarschijnlijk nooit meer zo'n kans – is waarom Southgate's ploeg het initiatief zo uit handen gaf; waarom een 1-0 voorsprong 1-1 kon worden en het daarna nog erger werd. Het was wederom weer zo dichtbij."

LEES OOK: Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Southgate is de grootste schuldige aan de gemiste EK-finale ...

Meest recent

Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

3
3
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

17
17
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

40
40
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

35
35
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

76
76
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

52
52
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

72
72
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

14
14
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

363
363
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

63
63
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

57
57
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

84
84
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

109
109
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

82
82
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

146
146
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

248
248
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

234
234
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

253
253
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

166
166
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1084
1084
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

252
252
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

156
156
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

520
520
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

238
238
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

169
169

Meer sportnieuws