Engelse media zien zondebok na enorme EK-kater

door
Engelse media zien zondebok na enorme EK-kater

'It's coming home' weerklonk de voorbije dagen vanuit alle hoeken in Engeland, maar de Three Lions en hun supporters zullen nog minstens anderhalf jaar moeten wachten op een grote prijs. Zo ging de EK-finale op Wembley zondagavond verloren. Italië haalde het uiteindelijk na strafschoppen.


Daags nadien is de teleurstelling dan ook immens bij de Engelse media. Al is men ook erkentelijk voor het knappe parcours dat de voorbije weken werd afgelegd. "Engeland's hoop om na 55 jaar nog eens een trofee te winnen, eindigde in een nieuwe lijdensweg, en dat na een fatale penaltymisser van Saka. Wat een vreselijke avond voor zo’n jonge en goéde speler die moed toonde. Hij werd getroost door Southgate en zijn ploegmaats, maar Saka en alle fans op Wembley waren ontroostbaar. Engeland's jaren van pijn gaan door", schrijft de openbare omroep BBC.

The Daily Mail zag dan weer hoe het 'allemaal in tranen' eindigde. "Bittere ironie. Prins George zag er ontroostbaar uit toen William en Kate hem toespraken in de koninklijke loge van Wembley." The Sun baalde dan weer om de gemiste strafschoppen. "De nationale fobie voor strafschoppen leek overwonnen, maar in de pijnlijke shoot-outs ging het opnieuw mis. De arme Saka miste de beslissende." Bij Sky Sports had men het eveneens over het strafschoppen-drama. "Op de drempel van glorie zakte Engeland in elkaar voor de ogen van hun eigen supporters. Voor de spelers bleef er alleen wanhoop over."

Bij The Guardian tot slot, looft men eveneens de prestaties van op dit toernooi. Maar men is ook kritisch. Zo wordt bondscoach Gareth Southgate, die enkele vreemde keuzes maakte, aangeduid als bondscoach. "De echte vraag die blijft hangen tot er weer een prijs is gewonnen – Engeland krijgt waarschijnlijk nooit meer zo'n kans – is waarom Southgate's ploeg het initiatief zo uit handen gaf; waarom een 1-0 voorsprong 1-1 kon worden en het daarna nog erger werd. Het was wederom weer zo dichtbij."

Southgate is de grootste schuldige aan de gemiste EK-finale ...

Meest recent

AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

1
1
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

82
82
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

61
61
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

93
93
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

90
90
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

31
31
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

49
49
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

37
37
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

232
232
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

335
335
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

147
147
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

78
78
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

53
53
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

259
259
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

480
480
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

253
253
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

154
154
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

434
434
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

214
214
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

437
437
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

179
179
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

106
106
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

703
703

Meer sportnieuws