KRC Genk droomt van Noa Lang-scenario

door
KRC Genk droomt van Noa Lang-scenario

KRC Genk ging vorige week shoppen bij Ajax. De Limburgers haalden Carel Eiting aan boord en zijn kwaliteiten zijn alvast veelbelovend. Bij Genk hoopt men daarom op een gelijkaardig positief scenario zoals Club Brugge kon flikken met Noa Lang.


AJAX-TALENT 

Sportief directeur Dimitri de Condé bedient zijn coach John van den Brom op z'n wenken. De zomermercato is nog niet officieel geopend maar toch KRC Genk telt reeds drie nieuwe versterkingen. Mujaid Sadick (Deportivo La Coruna), Simen Jukleröd (Antwerp FC) en Carel Eiting (Ajax) zijn drie verse aanwinsten die volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk veel speelminuten zullen maken. Vooral van Eiting, een 23-jarige centrale middenvelder, wordt er veel verwacht.



Carel Eiting is een echt Ajax-product. Hij klom eerst op vanuit de lagere jeugdreeksen tot Jong Ajax, waar hij in het tweede elftal altijd een bepalende speler was. Eiting was bijvoorbeeld een cruciale pion in het beloftenteam dat in 2018 kampioen werd van de eerste divisie, samen met onder andere Noussair Mazraoui, Noa Lang, Danilho Doekhi en Ché Nunnely. De linksbenige middenvelder maakte daarna zelfs aanspraak op een basisplaats in het eerste elftal, maar telkens hielden blessures hem af.

HET MISLUKTE PLAN VAN EITING 

Van de talentvolle beloftenploeg van Ajax zouden uiteindelijk enkel Noussair Mazraoui en Noa Lang effectief doorstromen naar de Amsterdamse hoofdmacht. Carel Eiting hing steeds wat tussen beide teams, maar hij wilde er toch alles aan doen om uiteindelijk te kunnen slagen in het eerste elftal van Ajax. Via een uitleenbeurt aan Huddersfield vorig seizoen trachtte Eiting – vooral op fysiek vlak – stappen zetten om daarna hopelijk terug te keren als een belangrijke factor voor Ajax.



De voormalige jeugdinternational, van de U15 tot de U21 was hij namelijk een vaste klant bij de jeugdafdelingen bij Oranje, slaagde uiteindelijk niet in die opzet. Hoewel Carel Eiting best wel een goed seizoen kende bij Huddersfield in de Championship, met een resterend contract tot en met 2022 besloot Ajax immers dat het verstandiger was om hem te koop te stellen. In het verleden werd Eiting meermaals gelinkt aan het Italiaanse Sampdoria, maar uiteindelijk haalde Genk hem binnen.

NOA LANG-SCENARIO 

De situatie van Carel Eiting bij Ajax vertoont bepaalde gelijkenissen met die van Noa Lang in Amsterdam. Beide spelers werden gewogen en uiteindelijk (net) te licht bevonden voor een prominente rol bij de Ajacieden. In de Jupiler Pro League kon Lang uiteindelijk het grote ongelijk aantonen van Ajax, want bij Club Brugge groeide hij nagenoeg uit tot de beste speler van de ploeg én van de Jupiler Pro League. Bij KRC Genk hoopt men alvast op hetzelfde scenario met Eiting.



Qua type-voetballer lijkt Carel Eiting alvast een veelbelovende aanwinst te zijn voor de Limburgers. De 23-jarige Nederlander is een slimme en intelligente voetballer, die bovendien verschillende posities aankan in het centrale middenveld. Eiting bezit een groot technisch vermogen, kan snel denken en beschikt over een uitgebreid spelinzicht. Daarnaast kan hij ook de lijnen uitzetten door zijn leiderschapskwaliteiten en creativiteit met de bal aan de voet. Dat belooft dus alvast voor John van den Brom.

JPL-REVELATIE IN SPE? 

Anderzijds kan Carel Eiting nog grote stappen zetten op het vlak van duelkracht, (start)snelheid en fysieke capaciteiten. Om net die specifieke werkpunten bij te schaven, trok hij vorig seizoen plichtbewust op uitleenbasis naar Huddersfield en de intensieve Championship. Daar behoorde hij op fysiek vlak niet tot de beste spelers, dat zou een enorme verrassing geweest zijn, maar zijn voetballende en creatieve kernkwaliteiten kwamen over Het Kanaal wél helemaal tot uiting.

In het John Smith's Stadium stond Carel Eiting drie maand aan de kant wegens een knieblessure, maar indien fit was hij steeds een basisspeler bij Huddersfield FC. Hij groeide in de universiteitsstad zowaar uit tot de metronoom en regisseur van de ploeg. Bij Huddersfield was Eiting namelijk de speler die het meeste passes ontving én het meeste passes verstuurde. In beide onderdelen behoorde hij trouwens tot de beste centrale middenvelders van de Championship.



Hoewel Carel Eiting zijn passes doorgaans vaker lateraal speelde dan in een voorwaartse richting, bezit zijn passing een bepaalde mate van dreiging en creativiteit. Zo was de Nederlander vorig seizoen de op vier na beste centrale middenvelder op het gebied van kansencreatie. Bovendien was er in de Championship geen enkele positionele collega dan Eiting die regelmatiger een geslaagde sleutelpass verstuurde naar een ploegmaat. Eiting wordt aldus een speler om in de gaten te houden in de eerstvolgende editie van de Jupiler Pro League.

POLL: Wordt Eiting een toptransfer van Genk?

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

43
43
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

65
65
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

137
137
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

45
45
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

140
140
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

320
320
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1014
1014
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

170
170
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

396
396
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

245
245
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

329
329
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

104
104
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

316
316
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

403
403
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

447
447
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

112
112
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

688
688
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

160
160
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1336
1336
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

547
547

Meer sportnieuws