Franse pers slacht Les Blues af: "Historisch fiasco"

708
Franse pers slacht Les Blues af:

Voor aanvang van het Europees kampioenschap werd Frankrijk getipt als de absolute topfavoriet voor de eindzege. Bondscoach Didier Deschamps kon dan ook beschikken over een uitstekende selectie. Maar na een spectaculaire match tegen Zwitserland zit het toernooi er alweer op voor de wereldkampioen.


En die verrassende uitschakeling kwam uiteraard hard aan in eigen land. Zo toont de Franse pers zich vlijmscherp. "Weggeveegd", kopt het toonaangevend L'Equipe, waarna vooral Deschamps de volle lading krijgt. "Hij heeft een onleesbare partituur geschreven voor deze match. Zijn systeem was warrig. Hij maakte een fout met zijn startopstelling vooraleer hij die corrigeerde. Deschamps gaf de indruk niks onder controle te hebben tijdens dit EK."

Bij Le Figaro heeft men het over de 'match van de eeuwige spijt'. "Dit was een nacht die voor altijd sporen zal nalaten bij een succesvolle generatie, die nu niet in staat was om de nummer 13 van de wereld uit te schakelen. Met het hoofd omlaag en in tranen verlaat Frankrijk het EK. Dit was een van de grootste fiasco's in de Franse voetbalgeschiedenis."

RMC zag op zijn beurt geen enkele lijn in de Franse ploeg. "Zelden leek het Franse team zo wanordelijk en aarzelend als in de eerste helft in Boekarest, zowel offensief als defensief. Frankrijk was vooraf de grote favoriet, zeker met de terugkeer van Karim Benzema. Nu liggen ze er al uit in de achtste finales."

Le Parisien legt de schuld dan weer bij de verdediging. "Het was een miniemendefensie. De ploeg heeft eindelijk een prijs betaald." Bij Le Monde tot slot, staat men voor een raadsel. "Een paar uur na de wedstrijd en we hebben het nog steeds niet begrepen. De wereldkampioenen zelf allicht ook niet. Een korte nacht in Bukarest was niet genoeg om nog maar het begin van het antwoord te geven."

Frankrijk is de grootste teleurstelling van het EK tot dusver ...

Meest recent

Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

14
14
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

31
31
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

21
21
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

12
12
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

51
51
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

113
113
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

39
39
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

28
28
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

101
101
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

52
52
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

95
95
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

49
49
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

45
45
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

126
126
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

204
204
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

201
201
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

484
484
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

425
425
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

368
368
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53

Meer sportnieuws