Franse pers slacht Les Blues af: "Historisch fiasco"

door
Franse pers slacht Les Blues af:

Voor aanvang van het Europees kampioenschap werd Frankrijk getipt als de absolute topfavoriet voor de eindzege. Bondscoach Didier Deschamps kon dan ook beschikken over een uitstekende selectie. Maar na een spectaculaire match tegen Zwitserland zit het toernooi er alweer op voor de wereldkampioen.


En die verrassende uitschakeling kwam uiteraard hard aan in eigen land. Zo toont de Franse pers zich vlijmscherp. "Weggeveegd", kopt het toonaangevend L'Equipe, waarna vooral Deschamps de volle lading krijgt. "Hij heeft een onleesbare partituur geschreven voor deze match. Zijn systeem was warrig. Hij maakte een fout met zijn startopstelling vooraleer hij die corrigeerde. Deschamps gaf de indruk niks onder controle te hebben tijdens dit EK."

Bij Le Figaro heeft men het over de 'match van de eeuwige spijt'. "Dit was een nacht die voor altijd sporen zal nalaten bij een succesvolle generatie, die nu niet in staat was om de nummer 13 van de wereld uit te schakelen. Met het hoofd omlaag en in tranen verlaat Frankrijk het EK. Dit was een van de grootste fiasco's in de Franse voetbalgeschiedenis."

RMC zag op zijn beurt geen enkele lijn in de Franse ploeg. "Zelden leek het Franse team zo wanordelijk en aarzelend als in de eerste helft in Boekarest, zowel offensief als defensief. Frankrijk was vooraf de grote favoriet, zeker met de terugkeer van Karim Benzema. Nu liggen ze er al uit in de achtste finales."

Le Parisien legt de schuld dan weer bij de verdediging. "Het was een miniemendefensie. De ploeg heeft eindelijk een prijs betaald." Bij Le Monde tot slot, staat men voor een raadsel. "Een paar uur na de wedstrijd en we hebben het nog steeds niet begrepen. De wereldkampioenen zelf allicht ook niet. Een korte nacht in Bukarest was niet genoeg om nog maar het begin van het antwoord te geven."

Frankrijk is de grootste teleurstelling van het EK tot dusver ...

Meest recent

Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

0
0
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

46
46
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

36
36
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

44
44
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

29
29
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

159
159
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

191
191
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

105
105
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

61
61
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

37
37
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

278
278
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

71
71
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

108
108
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

306
306
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

160
160
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

182
182
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

60
60
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

94
94
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

416
416
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

184
184
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

1024
1024
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

171
171
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

96
96
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

355
355
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

101
101

Meer sportnieuws