Franse pers slacht Les Blues af: "Historisch fiasco"

door
Franse pers slacht Les Blues af:

Voor aanvang van het Europees kampioenschap werd Frankrijk getipt als de absolute topfavoriet voor de eindzege. Bondscoach Didier Deschamps kon dan ook beschikken over een uitstekende selectie. Maar na een spectaculaire match tegen Zwitserland zit het toernooi er alweer op voor de wereldkampioen.


En die verrassende uitschakeling kwam uiteraard hard aan in eigen land. Zo toont de Franse pers zich vlijmscherp. "Weggeveegd", kopt het toonaangevend L'Equipe, waarna vooral Deschamps de volle lading krijgt. "Hij heeft een onleesbare partituur geschreven voor deze match. Zijn systeem was warrig. Hij maakte een fout met zijn startopstelling vooraleer hij die corrigeerde. Deschamps gaf de indruk niks onder controle te hebben tijdens dit EK."

Bij Le Figaro heeft men het over de 'match van de eeuwige spijt'. "Dit was een nacht die voor altijd sporen zal nalaten bij een succesvolle generatie, die nu niet in staat was om de nummer 13 van de wereld uit te schakelen. Met het hoofd omlaag en in tranen verlaat Frankrijk het EK. Dit was een van de grootste fiasco's in de Franse voetbalgeschiedenis."

RMC zag op zijn beurt geen enkele lijn in de Franse ploeg. "Zelden leek het Franse team zo wanordelijk en aarzelend als in de eerste helft in Boekarest, zowel offensief als defensief. Frankrijk was vooraf de grote favoriet, zeker met de terugkeer van Karim Benzema. Nu liggen ze er al uit in de achtste finales."

Le Parisien legt de schuld dan weer bij de verdediging. "Het was een miniemendefensie. De ploeg heeft eindelijk een prijs betaald." Bij Le Monde tot slot, staat men voor een raadsel. "Een paar uur na de wedstrijd en we hebben het nog steeds niet begrepen. De wereldkampioenen zelf allicht ook niet. Een korte nacht in Bukarest was niet genoeg om nog maar het begin van het antwoord te geven."

Frankrijk is de grootste teleurstelling van het EK tot dusver ...

Meest recent

Nzeyimana's transfer naar VTM: financieel geniaal of dom?

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

1
1
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

15
15
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

30
30
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

61
61
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

153
153
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

117
117
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

182
182
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

145
145
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

94
94
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

30
30
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

562
562
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

315
315
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

131
131
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1189
1189
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

711
711
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

58
58
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

611
611
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1348
1348
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

562
562
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

593
593
'El Ouahdi out: KRC Genk drukt door voor vervanger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

268
268
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

498
498
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1102
1102
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

419
419
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

339
339

Meer sportnieuws