Fantastisch Zwitserland kegelt Frankrijk uit EK na strafschoppenreeks

355 stemmen
Fantastisch Zwitserland kegelt Frankrijk uit EK na strafschoppenreeks

Frankrijk en Zwitserland keken elkaar vanavond in de ogen tijdens de achtste finale van het EK. Een zinderende pot voetbal - met zes doelpunten - eindigde uiteindelijk op een waar spektakelstuk. Na verlengingen moest de wedstrijd beslist worden via strafschoppen. Daarin ontpopte Mbappé zich tot dé antiheld van de avond. De Fransman miste de beslissende strafschop, waardoor de wereldkampioen het tornooi moet verlaten. Zwitserland treft Spanje in de kwartfinale van het tornooi. 


Vinnig Zwitserland laat Frankrijk sterretjes zien
Didier Deschamps was niet tevreden over de voorgaande prestaties van Frankrijk, en dat was duidelijk te merken aan de basisopstelling. Voor het eerst in jaren veranderde de Franse bondscoach de tactiek van Les Bleus, en werd er voor een vijfmans defensie gekozen. Die keuze leek meteen te lonen. Frankrijk schoot uitstekend uit de startblokken tegen Zwitserland, en Karim Benzema liet tot twee keer na om de score te openen. Zwitserland loerde op de counter. 

Dat countervoetbal zette de Zwitsers meteen op rozen. Een knappe voorzet van Steven Zuber werd - al even knap - binnengekopt door Haris Seferovic. De aanvaller van Benfica troefde Lenglet af in het luchtduel, en tekende zo meteen voor dé verrassing van de avond. Frankrijk probeerde tegen te prikken via Rabiot, maar die zag zijn afstandsschot naast het doel van Sommer belanden. Het spel bleef op en neer gaan, maar Zwitserland mocht met een verdiende voorsprong de rust in. 

Fantastische pot voetbal luidt verlengingen en strafschoppen in
In de tweede helft besloot Deschamps terug te grijpen naar het 'originele recept'. Kingsley Coman verving de onfortuinlijke Clément Lenglet, en Frankrijk vatte in de vertrouwde 4-3-3 formatie de tweede helft aan. Net zoals in de eerste helft trokken de Fransen het wedstrijdbegin naar zich toe. Een dwarrelend schotje van Griezmann zorgde echter amper voor gevaar. De Zwitsers reageerden meteen via Seferovic, maar Pavard weerhield de sterk spelende Zwitser van een tweede treffer. 

Ineens braken vijf knotsgekke minuten aan. Zwitserland kreeg een strafschop toegekend na een duidelijke fout van Pavard op Zuber. Ricardo Rodriguez offerde zich op om de elfmeter te nemen, maar de Zwitser zag zijn strafschop gered worden door Hugo Lloris. De Fransen hadden duidelijk heel wat vertrouwen geput uit de redding van Lloris, en de druk werd opgevoerd. Via Griezmann belandde de bal bij Mbappé, en die zette Benzema op weg naar de 1-1. De Real-aanvaller faalde niet en bracht Les Bleus langszij. Amper twee minuten na de gelijkmaker tekende Benzema al voor de 2-1. Na knap samenspel toonde de Fransman zich snel genoeg om de rebound op een schot van Griezmann binnen te koppen. Zwitserland ging van de hemel naar de hel in amper vijf minuten. 

De plotse achterstand luidde een waar offensief van Frankrijk in. Pogba zag een eerste poging nog via een Zwitsers been naast het doel belanden, maar trof enkele minuten later toch raak. De Fransman liet Sommer kansloos met een weergaloze trap in de winkelhaak. De wedstrijd leek gespeeld tot Zwitserland uit het niets reageerde. Seferovic tekende voor zijn tweede treffer van de avond op aangeven van invaller Mbabu. De Zwitsers deden er nu alles aan om tot de gelijkmaker te komen. In het absolute slot van de wedstrijd kregen ze dan ook wat ze verdienden. Op aangeven van Xhaka knalde Gavranovic de 3-3 tegen de touwen. In de toegevoegde tijd kwam Mehmedi nog bijzonder dicht bij de winnende treffer, én zag Coman zijn poging nog op het doelhout belanden. Op naar verlengingen. 

In de verlengingen besloot Deschamps om Benzema naar de kant te halen voor Giroud. Beide landen begonnen afwachtend en de beste kans in het eerste kwartier was uiteindelijk voor Pavard. De doelman van Zwitserland, Yann Sommer, stond echter pal bij de poging van de Franse rechtsachter. In het tweede deel van de verlengingen liet Kylian Mbappé tot twee keer toe na om de Fransen alsnog de zege te gunnen. Ook Giroud verzuimde het nog om te scoren, en strafschoppen waren het verdict. Uiteindelijk ontpopte Kylian Mbappé zich tot absolute antiheld door de beslissende strafschop te missen. 
Scorerverloop:
0-1: Seferovic (15')
1-1: Benzema (57')
2-1: Benzema (59')
3-1: Pogba (75')
3-2: Seferovic (81')
3-3: Gavranovic (90')
Bijzonderheid: Ricardo Rodriguez mist strafschop (55'), Mbappé mist finale strafschop in strafschoppenreeks


Wie is de (voorlopige) favoriet in dit tornooi?

Meest recent

De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

5
5
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

47
47
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

70
70
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

42
42
Jan Vertonghen raakt diepe snaar met pakkende getuigenis

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

14
14
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

155
155
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

184
184
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

237
237
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

57
57
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

231
231
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

129
129
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

469
469
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

469
469
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

244
244
'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'

Standard lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer al grotendeels op orde te hebben en lijkt ...

206
206
Coosemans zet Anderlecht met voeten op grond na zege

Anderlecht is er donderdagavond in geslaagd een uitstekende uitgangspositie te bemachtigen in de ...

269
269
'Orel Mangala heeft transfer eindelijk beet'

Met de aanstelling van Mark van Bommel als nieuwe bondscoach zullen verschillende spelers hopen op ...

50
50
'Club mag ex-speler én Barça danken voor transfer'

Club Brugge tastte deze week nog diep in de buidel voor de komst van Han-beom Lee en Freddie Potts, ...

607
607
'Essevee wil toeslaan met beproefd transferrecept'

Voor Zulte Waregem begint het nieuwe seizoen zondagnamiddag met meteen een pittige opdracht, want ze ...

193
193
'Club zet zinnen op peperdure opvolger Tresoldi'

Het zijn bij Club Brugge nog zeer drukke dagen op de transfermarkt. Nadat het eerder deze week met ...

515
515
'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'

AA Gent ging donderdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League met ...

234
234
Vanhaezebrouck velt eerste oordeel over Vitor Bruno

Anderlecht is voorlopig goed aan het seizoen begonnen, met twee zeges in zijn eerste drie Europese ...

641
641
‘Lukaku zet carrière op het spel bij miljoenenpuinhoop’

Romelu Lukaku wil Napoli verlaten en heeft zijn zinnen op de MLS gezet. De Rode Duivel kan er ...

287
287
'Peperdure Club-flop keert terug naar JPL'

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot de dominante kracht in het Belgische voetbal en ...

518
518

Meer sportnieuws