Fantastisch Zwitserland kegelt Frankrijk uit EK na strafschoppenreeks

door
Fantastisch Zwitserland kegelt Frankrijk uit EK na strafschoppenreeks

Frankrijk en Zwitserland keken elkaar vanavond in de ogen tijdens de achtste finale van het EK. Een zinderende pot voetbal - met zes doelpunten - eindigde uiteindelijk op een waar spektakelstuk. Na verlengingen moest de wedstrijd beslist worden via strafschoppen. Daarin ontpopte Mbappé zich tot dé antiheld van de avond. De Fransman miste de beslissende strafschop, waardoor de wereldkampioen het tornooi moet verlaten. Zwitserland treft Spanje in de kwartfinale van het tornooi. 


Vinnig Zwitserland laat Frankrijk sterretjes zien
Didier Deschamps was niet tevreden over de voorgaande prestaties van Frankrijk, en dat was duidelijk te merken aan de basisopstelling. Voor het eerst in jaren veranderde de Franse bondscoach de tactiek van Les Bleus, en werd er voor een vijfmans defensie gekozen. Die keuze leek meteen te lonen. Frankrijk schoot uitstekend uit de startblokken tegen Zwitserland, en Karim Benzema liet tot twee keer na om de score te openen. Zwitserland loerde op de counter. 

Dat countervoetbal zette de Zwitsers meteen op rozen. Een knappe voorzet van Steven Zuber werd - al even knap - binnengekopt door Haris Seferovic. De aanvaller van Benfica troefde Lenglet af in het luchtduel, en tekende zo meteen voor dé verrassing van de avond. Frankrijk probeerde tegen te prikken via Rabiot, maar die zag zijn afstandsschot naast het doel van Sommer belanden. Het spel bleef op en neer gaan, maar Zwitserland mocht met een verdiende voorsprong de rust in. 

Fantastische pot voetbal luidt verlengingen en strafschoppen in
In de tweede helft besloot Deschamps terug te grijpen naar het 'originele recept'. Kingsley Coman verving de onfortuinlijke Clément Lenglet, en Frankrijk vatte in de vertrouwde 4-3-3 formatie de tweede helft aan. Net zoals in de eerste helft trokken de Fransen het wedstrijdbegin naar zich toe. Een dwarrelend schotje van Griezmann zorgde echter amper voor gevaar. De Zwitsers reageerden meteen via Seferovic, maar Pavard weerhield de sterk spelende Zwitser van een tweede treffer. 

Ineens braken vijf knotsgekke minuten aan. Zwitserland kreeg een strafschop toegekend na een duidelijke fout van Pavard op Zuber. Ricardo Rodriguez offerde zich op om de elfmeter te nemen, maar de Zwitser zag zijn strafschop gered worden door Hugo Lloris. De Fransen hadden duidelijk heel wat vertrouwen geput uit de redding van Lloris, en de druk werd opgevoerd. Via Griezmann belandde de bal bij Mbappé, en die zette Benzema op weg naar de 1-1. De Real-aanvaller faalde niet en bracht Les Bleus langszij. Amper twee minuten na de gelijkmaker tekende Benzema al voor de 2-1. Na knap samenspel toonde de Fransman zich snel genoeg om de rebound op een schot van Griezmann binnen te koppen. Zwitserland ging van de hemel naar de hel in amper vijf minuten. 

De plotse achterstand luidde een waar offensief van Frankrijk in. Pogba zag een eerste poging nog via een Zwitsers been naast het doel belanden, maar trof enkele minuten later toch raak. De Fransman liet Sommer kansloos met een weergaloze trap in de winkelhaak. De wedstrijd leek gespeeld tot Zwitserland uit het niets reageerde. Seferovic tekende voor zijn tweede treffer van de avond op aangeven van invaller Mbabu. De Zwitsers deden er nu alles aan om tot de gelijkmaker te komen. In het absolute slot van de wedstrijd kregen ze dan ook wat ze verdienden. Op aangeven van Xhaka knalde Gavranovic de 3-3 tegen de touwen. In de toegevoegde tijd kwam Mehmedi nog bijzonder dicht bij de winnende treffer, én zag Coman zijn poging nog op het doelhout belanden. Op naar verlengingen. 

In de verlengingen besloot Deschamps om Benzema naar de kant te halen voor Giroud. Beide landen begonnen afwachtend en de beste kans in het eerste kwartier was uiteindelijk voor Pavard. De doelman van Zwitserland, Yann Sommer, stond echter pal bij de poging van de Franse rechtsachter. In het tweede deel van de verlengingen liet Kylian Mbappé tot twee keer toe na om de Fransen alsnog de zege te gunnen. Ook Giroud verzuimde het nog om te scoren, en strafschoppen waren het verdict. Uiteindelijk ontpopte Kylian Mbappé zich tot absolute antiheld door de beslissende strafschop te missen. 
Scorerverloop:
0-1: Seferovic (15')
1-1: Benzema (57')
2-1: Benzema (59')
3-1: Pogba (75')
3-2: Seferovic (81')
3-3: Gavranovic (90')
Bijzonderheid: Ricardo Rodriguez mist strafschop (55'), Mbappé mist finale strafschop in strafschoppenreeks


Wie is de (voorlopige) favoriet in dit tornooi?

Meest recent

Union SG gaat voor droomseizoen: "Dé ambitie!"

Union SG blijft een bijzonder straffe ploeg. Ze plaatsten zich ten koste van Sporting Charleroi voor ...

0
0
Cruijff verdedigt omstreden Ajax-beslissing

Ajax zorgde voor een enorme verrassing door Oscar Garcia aan te stellen als nieuwe trainer van Jong ...

7
7
'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

128
128
'Witte rook: Anderlecht heeft grote naam als coach bijna beet'

RSC Anderlecht gaat eerstdaags wellicht een nieuwe trainer voorstellen. De Brusselaars zijn volop ...

129
129
'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

264
264
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

88
88
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

61
61
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

311
311
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

69
69
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

221
221
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

253
253
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

455
455
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

130
130
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

24
24
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

160
160
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

506
506
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

50
50
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

107
107
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

127
127
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1301
1301
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

83
83
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

59
59
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

184
184

Meer sportnieuws