Fantastisch Zwitserland kegelt Frankrijk uit EK na strafschoppenreeks

355 stemmen
Fantastisch Zwitserland kegelt Frankrijk uit EK na strafschoppenreeks

Frankrijk en Zwitserland keken elkaar vanavond in de ogen tijdens de achtste finale van het EK. Een zinderende pot voetbal - met zes doelpunten - eindigde uiteindelijk op een waar spektakelstuk. Na verlengingen moest de wedstrijd beslist worden via strafschoppen. Daarin ontpopte Mbappé zich tot dé antiheld van de avond. De Fransman miste de beslissende strafschop, waardoor de wereldkampioen het tornooi moet verlaten. Zwitserland treft Spanje in de kwartfinale van het tornooi. 


Vinnig Zwitserland laat Frankrijk sterretjes zien
Didier Deschamps was niet tevreden over de voorgaande prestaties van Frankrijk, en dat was duidelijk te merken aan de basisopstelling. Voor het eerst in jaren veranderde de Franse bondscoach de tactiek van Les Bleus, en werd er voor een vijfmans defensie gekozen. Die keuze leek meteen te lonen. Frankrijk schoot uitstekend uit de startblokken tegen Zwitserland, en Karim Benzema liet tot twee keer na om de score te openen. Zwitserland loerde op de counter. 

Dat countervoetbal zette de Zwitsers meteen op rozen. Een knappe voorzet van Steven Zuber werd - al even knap - binnengekopt door Haris Seferovic. De aanvaller van Benfica troefde Lenglet af in het luchtduel, en tekende zo meteen voor dé verrassing van de avond. Frankrijk probeerde tegen te prikken via Rabiot, maar die zag zijn afstandsschot naast het doel van Sommer belanden. Het spel bleef op en neer gaan, maar Zwitserland mocht met een verdiende voorsprong de rust in. 

Fantastische pot voetbal luidt verlengingen en strafschoppen in
In de tweede helft besloot Deschamps terug te grijpen naar het 'originele recept'. Kingsley Coman verving de onfortuinlijke Clément Lenglet, en Frankrijk vatte in de vertrouwde 4-3-3 formatie de tweede helft aan. Net zoals in de eerste helft trokken de Fransen het wedstrijdbegin naar zich toe. Een dwarrelend schotje van Griezmann zorgde echter amper voor gevaar. De Zwitsers reageerden meteen via Seferovic, maar Pavard weerhield de sterk spelende Zwitser van een tweede treffer. 

Ineens braken vijf knotsgekke minuten aan. Zwitserland kreeg een strafschop toegekend na een duidelijke fout van Pavard op Zuber. Ricardo Rodriguez offerde zich op om de elfmeter te nemen, maar de Zwitser zag zijn strafschop gered worden door Hugo Lloris. De Fransen hadden duidelijk heel wat vertrouwen geput uit de redding van Lloris, en de druk werd opgevoerd. Via Griezmann belandde de bal bij Mbappé, en die zette Benzema op weg naar de 1-1. De Real-aanvaller faalde niet en bracht Les Bleus langszij. Amper twee minuten na de gelijkmaker tekende Benzema al voor de 2-1. Na knap samenspel toonde de Fransman zich snel genoeg om de rebound op een schot van Griezmann binnen te koppen. Zwitserland ging van de hemel naar de hel in amper vijf minuten. 

De plotse achterstand luidde een waar offensief van Frankrijk in. Pogba zag een eerste poging nog via een Zwitsers been naast het doel belanden, maar trof enkele minuten later toch raak. De Fransman liet Sommer kansloos met een weergaloze trap in de winkelhaak. De wedstrijd leek gespeeld tot Zwitserland uit het niets reageerde. Seferovic tekende voor zijn tweede treffer van de avond op aangeven van invaller Mbabu. De Zwitsers deden er nu alles aan om tot de gelijkmaker te komen. In het absolute slot van de wedstrijd kregen ze dan ook wat ze verdienden. Op aangeven van Xhaka knalde Gavranovic de 3-3 tegen de touwen. In de toegevoegde tijd kwam Mehmedi nog bijzonder dicht bij de winnende treffer, én zag Coman zijn poging nog op het doelhout belanden. Op naar verlengingen. 

In de verlengingen besloot Deschamps om Benzema naar de kant te halen voor Giroud. Beide landen begonnen afwachtend en de beste kans in het eerste kwartier was uiteindelijk voor Pavard. De doelman van Zwitserland, Yann Sommer, stond echter pal bij de poging van de Franse rechtsachter. In het tweede deel van de verlengingen liet Kylian Mbappé tot twee keer toe na om de Fransen alsnog de zege te gunnen. Ook Giroud verzuimde het nog om te scoren, en strafschoppen waren het verdict. Uiteindelijk ontpopte Kylian Mbappé zich tot absolute antiheld door de beslissende strafschop te missen. 
Scorerverloop:
0-1: Seferovic (15')
1-1: Benzema (57')
2-1: Benzema (59')
3-1: Pogba (75')
3-2: Seferovic (81')
3-3: Gavranovic (90')
Bijzonderheid: Ricardo Rodriguez mist strafschop (55'), Mbappé mist finale strafschop in strafschoppenreeks


LEES OOK: Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Wie is de (voorlopige) favoriet in dit tornooi?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

26
26
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

46
46
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

18
18
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

41
41
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

105
105
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

302
302
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

115
115
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

317
317
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

406
406
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1084
1084
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

44
44
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

116
116
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

429
429
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

176
176
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

85
85
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

258
258
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

51
51

Meer sportnieuws