Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

door
Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

Op naar de kwartfinale tegen Italië. Zondagavond was Thorgan Hazard de grote held bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund scoorde in de achtste finale tegen Portugal een heerlijk doelpunt dat meteen de winning-goal betekende. Die treffer was meteen ook de moeilijkste goal die de Belgen konden scoren op het huidige EK.


ONMISBARE PION

Roberto Martinez maakte de voorbije week een groot schietgebedje. Niet meteen voor Eden Hazard of Kevin De Bruyne maar wel voor Thorgan Hazard. De 28-jarige flankspeler is tijdens het huidig Europees Kampioenschap bijna geruisloos uitgegroeid tot een vaste basisspeler én tevens een cruciale factor in de ploeg van de Spaanse bondscoach. En net daarom hoopte Martinez dat Thorgan snel terug fit raakte, nadat hij in de tweede groepswedstrijd tegen Denemarken last ondervond aan de knie.



In de laatste groepswedstrijd tegen Finland moest Thorgan Hazard vervolgens verstek geven door zijn blessure aan de knie, en zijn afwezigheid was toen duidelijk voelbaar. Nacer Chadli, zijn vervanger van dienst, speelde namelijk een heel erg matige wedstrijd tegen de Finnen. Bij de Rode Duivels en in de Belgische media hoopte men alvast dat de knieverrekking van Thorgan niet al te erg was en dat hij in de aanloop naar de achtste finale snel terug kon aansluiten bij de groep.

HET BELANG VAN THORGAN

Thorgan Hazard werkte daarom in de voorbije week een individueel programma af in de fitnesszaal van het nationaal oefencomplex te Tubeke. Roberto Martinez stelde daarbij één groot doel voorop: dat Thorgan fit geraakte voor de cruciale achtste finale tegen Portugal. Thorgan is als ploegspeler belangrijk voor de Rode Duivels, maar als linker wingback bezit hij ook het talent om op te duiken in de box van de tegenstander. Denk bijvoorbeeld aan zijn belangrijk doelpunt tegen Denemarken.

De hardwerkende Thorgan Hazard is ook niet bang om fysieke arbeid te verrichten en vanuit zijn positie als wingback meermaals de achterlijn te halen. Daarnaast knapt hij ook flink wat defensief werk op. Berekend per 90 minuten op het Europees Kampioenschap telt onder alle Rode Duivels enkel Thomas Meunier nog meer aangegane defensieve duels dan Thorgan. En op het gebied van balverlies behoort hij ook eveneens tot de beste Duivels op het EK.



Roberto Martinez kon dan ook van een grote meevaller spreken toen hij vorige week woensdag aankondigde dat Thorgan Hazard terug de groepstraining kon aanvatten met zijn ploegmaats. Exact vier dagen voor de belangrijke achtste finale in Sevilla tegen Portugal. Net op tijd dus. En tegen de regerend Europees kampioen bewees Thorgan opnieuw dat hij een cruciale factor is bij de Rode Duivels. Met zijn tweede EK-doelpunt op rij bezorgde hij België de winning goal.

BELANGRIJKSTE UIT ZIJN CARRIERE

De ploegspeler Thorgan Hazard haalde in de achtste finale van het EK tegen Portugal wederom zijn hoge niveau van tijdens zijn voorgaande EK-wedstrijden en hij kwam dus opnieuw tot scoren. Door zijn belangrijk doelpunt kwalificeerden de Rode Duivels zich voor de kwartfinale van het Europees Kampioenschap, waar Italië zich als volgende tegenstander aandient. Met een heerlijk afstandsschot kon Thorgan een historisch doelpunt scoren, en bovendien leverde hij een beresterke prestatie af.



“Ik kon het me niet mooier voorstellen”, klonk het na de wedstrijd bij Thorgan Hazard. “Per slot van rekening is dit het doelpunt van de kwalificatie. Aan de berichten op mijn telefoon te zien is het zelfs de belangrijkste goal uit mijn carrière.” De belangrijkheid van zijn doelpunt hangt aldus een historische tint, maar ook door de moeilijkheidsgraad zal de winning goal van Thorgan nog lang in zijn – en tevens gans voetbalminnend België – geheugen gegrift staan.

MOEILIJKSTE GOAL OP HET EK

Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals was de waarschijnlijkheid van Thorgan Hazards betreffende doelpoging amper 0,02. Dat betekent dat Thorgan slechts 2% kans maakte om een effectieve goal te puren uit zijn doelpoging. De moeilijkheidsgraad van zijn afstandsschot lag bijgevolg bijzonder hoog en dat maakte het doelpunt van Thorgan nog wat extra specialer. Van alle Belgische doelpunten op het huidige Europees Kampioenschap was  het wondermooie doelpunt van Thorgan alvast de moeilijkste.



De Belgische goals op het EK (+ betreffende expected goal-waarde)

België-Rusland

Romelu Lukaku (0,27)

Thomas Meunier (0,33)

Romelu Lukaku (0,14)

Denemarken-België

Thorgan Hazard (0,56)

Kevin De Bruyne (0,04)

Finland-België

Romelu Lukaku (0,42)

Lukas Hradecky (own-goal)

België-Portugal

Thorgan Hazard (0,02)

LEES OOK: Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Is Thorgan een onderschatte speler?

Meest recent

Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

0
0
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

7
7
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

149
149
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

616
616
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

145
145
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

218
218
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

237
237
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

229
229
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

322
322
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

183
183
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

284
284
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

221
221
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

307
307
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2846
2846
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

609
609
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

412
412
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

317
317
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

221
221
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

459
459
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

178
178
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1329
1329
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

567
567
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1738
1738
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

501
501
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

74
74

Meer sportnieuws