Rode Duivels beginnen met gigantisch nadeel aan clash met Portugal

door
Rode Duivels beginnen met gigantisch nadeel aan clash met Portugal

Komende zondag wacht er voor onze Rode Duivels meteen een absolute topaffiche in de knock-outfase van EURO 2020. Portugal is in Sevilla immers de te duchten tegenstander in de achtste finale. Dat wist zich na een zenuwslopende slotspeeldag als derde te kwalificeren uit de groep des doods.


Bondscoach Fernando Santos keek na het gelijkspel tegen Frankrijk alvast vooruit naar de partij tegen de Duivels: “We gaan vanaf nu aan België moeten denken, wat een moeilijke tegenstander wordt. Als we naar de FIFA-ranking kijken, staan zij toch eerste. Maar we gaan nog evalueren hoe we deze wedstrijd moeten aanpakken", klonk het al tegenover RTP.

Santos ziet meteen ook een voordeel voor zijn team in het bloedhete (temperaturen tot 34 graden worden voorspeld) Sevilla: “Er wachten hoge temperaturen in Sevilla. Wij zijn toch meer gewend aan zulke omstandigheden. De hitte kan dus een bondsgenoot zijn voor ons”, stelde hij namelijk.

Dat Portugal minder rust krijgt dan de Belgen, ziet hij dan weer niet meteen als een nadeel: “Laat me eerst zien hoe mijn spelers recupereren. Mentaal hebben ze zich sterk getoond en denk ik dat we er klaar voor zijn. Nu is het vooral zaak om fysiek opnieuw in orde te zijn.”

UPDATE 16u37

Fernando Santos, de bondscoach van de Portugezen, denkt dus dat de Sevillaanse hitte wel eens in het voordeel zou kunnen spelen van zijn ploeg. En die stelling lijkt bevestigd te worden door Johan Bellemans, orthopedisch chirurg en Chief Medical Officer bij het BOIC. Sporza zocht Bellemans op met het oog op de clash tegen de Portugezen van zondag.

De Rode Duivels kunnen niet meer acclimatiseren, iets wat veel sporters en atleten doen wanneer ze in heel andere klimatologische omstandigheden aan de bak moeten. En dat zou de winstkansen van de Belgen wel eens kunnen doen kelderen. "De wedstrijd vindt zondag al plaats, er is meer tijd nodig om gewoon te worden aan de omstandigheden. De Portugezen zijn dus sowieso in het voordeel. Ze zijn veel meer gewoon aan de bijzonder warme omstandigheden dan de Rode Duivels. Dat kan zeker een factor spelen", aldus Bellemans. 

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Wie stoot door?

Meest recent

Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

0
0
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

6
6
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal raakt iedereen diep

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

8
8
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

115
115
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

54
54
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

221
221
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

164
164
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

167
167
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

223
223
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

58
58
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

473
473
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

648
648
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

206
206
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

256
256
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

283
283
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

466
466
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

672
672
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

401
401
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

392
392
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

265
265
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

151
151
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

261
261
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

90
90
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

64
64

Meer sportnieuws