Priske loodst droomspits naar Antwerp

2614
Priske loodst droomspits naar Antwerp

Brian Priske, de nieuwe hoofdcoach van Antwerp FC, brengt in zijn zog een nieuwe technische staff mee naar de Bosuil. Daarnaast zal de Deense trainer ook op z’n wenken bediend worden op het vlak van inkomende transfers. Zo werd Michael Frey vrijdag al voorgesteld bij The Great Old, de voormalige spits van Fenerbahçe past volledig in het profiel van Priske én in het club-DNA van Antwerp FC.


REVOLUTIE

Het recente vertrek van Luciano D’Onofrio leidde een revolutie in bij Antwerp FC. Voorzitter Paul Gheysens maakte komaf met de ouderwetse aanpak van zijn voormalige technisch directeur en hij zet vervolgens in op moderne en innovatieve technieken. In die optiek werd Brian Priske aangesteld als nieuwe coach van The Great Old. De voormalige verdediger van Club Brugge en KRC Genk oogstte de voorbije jaren grote lof met zijn werk als hoofdtrainer bij FC Midtjylland, waarmee hij twee seizoenen geleden de Deense landstitel behaalde.



Eén van de speerpunten in de filosofie van Brian Priske is een data-gedreven aanpak, iets waar Luciano D’Onofrio geen voorstander van was – om het nog maar zacht uit te drukken. “Ik vind data belangrijk”, verklaarde Priske tijdens de persvoorstelling als nieuwe coach van Antwerp. “Voor mij is dat een middel dat me helpt bij het nemen van beslissingen.” Op de Bosuil gaat er dus een nieuwe tijdperk in, waar er geen plaats meer is voor gebrek aan transparantie en ouderwetse en achterhaalde technieken.

PRESSING OP DE BOSUIL

Een nieuwe coach zorgt meestal voor vers bloed binnen de club. Zo haalde Antwerp alvast een volledig nieuwe technische staf binnen, uiteraard op voorspraak van Brian Priske. Anders Nielsen wordt assistent-coach, Maxime Biset staat in voor de set-pieces en individuele trainingen, Peder Hansen neemt de keepersgilde onder handen en Stephen Foyston wordt verantwoordelijk voor de data analyses. Daarnaast vond er onlangs ook nog veel activiteit plaats bij de samenstelling van de spelersgroep met de komst van Bjorn Engels en Michael Frey. 



Brian Priske voerde bij FC Midtjylland een stevige pressing door, doorspekt met een hoge intensiteit en veel doelkansen. De Deense topclub eindigde vorig seizoen bijvoorbeeld als tweede in de eindstand van de Superligaen, maar Midtjylland creëerde toch het meeste kansen van alle clubs. Daarnaast verzamelde de ploeg van Priske gemiddeld het meeste balbezit én voerde Midtjylland het meeste druk door. Deze elementen zullen wellicht ook herkenbaar worden op de Bosuil volgend seizoen.

MBOKANI-FREY

Brian Priske zal wellicht zijn vertrouwde 4-2-3-1 opstelling implementeren bij The Great Old, met een hardwerkende targetspits als speerpunt. Die rol lijkt uiteraard een kolfje naar de hand van Dieumerci Mbokani, maar vorig seizoen leek de 35-jarige Congolees toch opvallend veel moeite te ondervinden met zijn fysieke capaciteiten en recuperatie na de wedstrijden. Hij kan nog steeds zoals vanouds flitsen en het verschil maken, maar erg duurzaam en consistent waren zijn prestaties niet meer.



Desondanks wil Antwerp FC graag een vervolg breien aan de samenwerking met Dieu, maar de club handelt alvast ook proactief met het binnnentrekken van een nieuwe centrale aanvaller. The Great Old heeft namelijk onlangs Michael Frey losgeweekt bij Fenerbahçe, de Turkse topclub die hem vorig seizoen met groot succes verhuurde aan degradant Waasland-Beveren. De komst van Frey heeft alvast geen invloed op de toekomst van Dieumerci Mbokani bij de club. Beide spitsen kunnen elkaar gemakkelijk afwisselen in de vooropgestelde 4-2-3-1 formatie van Brian Priske.

SCORENDE TARGETSPITS

Het profiel van Michael Frey is daarom erg welkom voor Brian Priske, want de Zwitser bewees vorig seizoen bij Waasland-Beveren over de juiste kwaliteiten te bezitten die nodig zijn in de nieuwe filosofie van Antwerp. Samen met Daan Heymans, Aboubakary Koita en Joseph Efford was Frey één van de zeldzame lichtpuntjes bij een betreurenswaardig zwak Waasland-Beveren. In 31 officiële wedstrijden trof Frey maar liefst 17 keer raak, en dat is best wel indrukwekkend bij een ploeg die het ganse seizoen tegen de degradatie vocht.

Michael Frey bewees aldus over een neus voor doelpunten te beschikken, om exact te zijn scoort hij 0,42 doelpunt per 90 minuten, én op papier bezit hij met een gestalte van 1 meter 90 de juiste vereisten om op een hoger niveau te slagen als targetman. Daarnaast legt Frey steeds een hoog arbeidsethos aan de dag – soms wat té veel -, is zijn voetballend vermogen meer dan voldoende, kan hij goed de bal vasthouden én is hij bovendien ook een echte teamspeler. Deze waarden vereenzelvigen zich trouwens ook in het volkse DNA van Antwerp FC.



Michael Frey is op het veld een echt vechtersbaasje en hij weegt dan ook constant op de verdediging. Onder alle centrumaanvallers in de Jupiler Pro League gingen er vorig seizoen bijvoorbeeld slechts twee concullega’s meer in duel dan de huurling van Fenerbahçe. Daarmee heeft Frey zijn bijnaam als ‘de tank’ dus allerminst gestolen. Zijn profiel als targetspits wordt ook nog kracht bijgezet omdat hij in België de vierde meest aangespeelde spits was via een lange bal.

DURE VOGEL

De combinatie van al deze kwaliteiten zorgden er aldus voor dat Antwerp FC en Brian Priske wel graten zien in een transfer van Michael Frey. Antwerp FC heeft daarbij wellicht flink in de geldbuidel moeten tasten, want Fenerbahçe vroeg naar verluidt namelijk een transfersom die om en bij de 2,3 miljoen euro bedraagt. Daarnaast verdiende ook Frey zelf bijzonder goed zijn brood in Turkije, waardoor Antwerp een dubbele financiële inspanning heeft moeten leveren. Net om die reden haakte Sint-Truiden af in de strijd om Frey, want de Limburgers konden of wilden enkel een uitleenbeurt financieren.

LEES OOK: Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'
398

Goeie transfer van Antwerp?

Meest recent

'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Galatasaray heeft zondag groots uitgepakt met de komst van Rafael Leao. Hierdoor is een terugkeer ...

0
0
Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

10
10
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

180
180
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

162
162
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

290
290
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

12
12
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

56
56
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

165
165
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

319
319
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

74
74
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

202
202
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

137
137
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1038
1038
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

59
59
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

388
388
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

82
82
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

419
419
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

695
695
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1261
1261
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

453
453
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

418
418
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

482
482
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

287
287
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

245
245

Meer sportnieuws