Priske loodst droomspits naar Antwerp

2614
Priske loodst droomspits naar Antwerp

Brian Priske, de nieuwe hoofdcoach van Antwerp FC, brengt in zijn zog een nieuwe technische staff mee naar de Bosuil. Daarnaast zal de Deense trainer ook op z’n wenken bediend worden op het vlak van inkomende transfers. Zo werd Michael Frey vrijdag al voorgesteld bij The Great Old, de voormalige spits van Fenerbahçe past volledig in het profiel van Priske én in het club-DNA van Antwerp FC.


REVOLUTIE

Het recente vertrek van Luciano D’Onofrio leidde een revolutie in bij Antwerp FC. Voorzitter Paul Gheysens maakte komaf met de ouderwetse aanpak van zijn voormalige technisch directeur en hij zet vervolgens in op moderne en innovatieve technieken. In die optiek werd Brian Priske aangesteld als nieuwe coach van The Great Old. De voormalige verdediger van Club Brugge en KRC Genk oogstte de voorbije jaren grote lof met zijn werk als hoofdtrainer bij FC Midtjylland, waarmee hij twee seizoenen geleden de Deense landstitel behaalde.



Eén van de speerpunten in de filosofie van Brian Priske is een data-gedreven aanpak, iets waar Luciano D’Onofrio geen voorstander van was – om het nog maar zacht uit te drukken. “Ik vind data belangrijk”, verklaarde Priske tijdens de persvoorstelling als nieuwe coach van Antwerp. “Voor mij is dat een middel dat me helpt bij het nemen van beslissingen.” Op de Bosuil gaat er dus een nieuwe tijdperk in, waar er geen plaats meer is voor gebrek aan transparantie en ouderwetse en achterhaalde technieken.

PRESSING OP DE BOSUIL

Een nieuwe coach zorgt meestal voor vers bloed binnen de club. Zo haalde Antwerp alvast een volledig nieuwe technische staf binnen, uiteraard op voorspraak van Brian Priske. Anders Nielsen wordt assistent-coach, Maxime Biset staat in voor de set-pieces en individuele trainingen, Peder Hansen neemt de keepersgilde onder handen en Stephen Foyston wordt verantwoordelijk voor de data analyses. Daarnaast vond er onlangs ook nog veel activiteit plaats bij de samenstelling van de spelersgroep met de komst van Bjorn Engels en Michael Frey. 



Brian Priske voerde bij FC Midtjylland een stevige pressing door, doorspekt met een hoge intensiteit en veel doelkansen. De Deense topclub eindigde vorig seizoen bijvoorbeeld als tweede in de eindstand van de Superligaen, maar Midtjylland creëerde toch het meeste kansen van alle clubs. Daarnaast verzamelde de ploeg van Priske gemiddeld het meeste balbezit én voerde Midtjylland het meeste druk door. Deze elementen zullen wellicht ook herkenbaar worden op de Bosuil volgend seizoen.

MBOKANI-FREY

Brian Priske zal wellicht zijn vertrouwde 4-2-3-1 opstelling implementeren bij The Great Old, met een hardwerkende targetspits als speerpunt. Die rol lijkt uiteraard een kolfje naar de hand van Dieumerci Mbokani, maar vorig seizoen leek de 35-jarige Congolees toch opvallend veel moeite te ondervinden met zijn fysieke capaciteiten en recuperatie na de wedstrijden. Hij kan nog steeds zoals vanouds flitsen en het verschil maken, maar erg duurzaam en consistent waren zijn prestaties niet meer.



Desondanks wil Antwerp FC graag een vervolg breien aan de samenwerking met Dieu, maar de club handelt alvast ook proactief met het binnnentrekken van een nieuwe centrale aanvaller. The Great Old heeft namelijk onlangs Michael Frey losgeweekt bij Fenerbahçe, de Turkse topclub die hem vorig seizoen met groot succes verhuurde aan degradant Waasland-Beveren. De komst van Frey heeft alvast geen invloed op de toekomst van Dieumerci Mbokani bij de club. Beide spitsen kunnen elkaar gemakkelijk afwisselen in de vooropgestelde 4-2-3-1 formatie van Brian Priske.

SCORENDE TARGETSPITS

Het profiel van Michael Frey is daarom erg welkom voor Brian Priske, want de Zwitser bewees vorig seizoen bij Waasland-Beveren over de juiste kwaliteiten te bezitten die nodig zijn in de nieuwe filosofie van Antwerp. Samen met Daan Heymans, Aboubakary Koita en Joseph Efford was Frey één van de zeldzame lichtpuntjes bij een betreurenswaardig zwak Waasland-Beveren. In 31 officiële wedstrijden trof Frey maar liefst 17 keer raak, en dat is best wel indrukwekkend bij een ploeg die het ganse seizoen tegen de degradatie vocht.

Michael Frey bewees aldus over een neus voor doelpunten te beschikken, om exact te zijn scoort hij 0,42 doelpunt per 90 minuten, én op papier bezit hij met een gestalte van 1 meter 90 de juiste vereisten om op een hoger niveau te slagen als targetman. Daarnaast legt Frey steeds een hoog arbeidsethos aan de dag – soms wat té veel -, is zijn voetballend vermogen meer dan voldoende, kan hij goed de bal vasthouden én is hij bovendien ook een echte teamspeler. Deze waarden vereenzelvigen zich trouwens ook in het volkse DNA van Antwerp FC.



Michael Frey is op het veld een echt vechtersbaasje en hij weegt dan ook constant op de verdediging. Onder alle centrumaanvallers in de Jupiler Pro League gingen er vorig seizoen bijvoorbeeld slechts twee concullega’s meer in duel dan de huurling van Fenerbahçe. Daarmee heeft Frey zijn bijnaam als ‘de tank’ dus allerminst gestolen. Zijn profiel als targetspits wordt ook nog kracht bijgezet omdat hij in België de vierde meest aangespeelde spits was via een lange bal.

DURE VOGEL

De combinatie van al deze kwaliteiten zorgden er aldus voor dat Antwerp FC en Brian Priske wel graten zien in een transfer van Michael Frey. Antwerp FC heeft daarbij wellicht flink in de geldbuidel moeten tasten, want Fenerbahçe vroeg naar verluidt namelijk een transfersom die om en bij de 2,3 miljoen euro bedraagt. Daarnaast verdiende ook Frey zelf bijzonder goed zijn brood in Turkije, waardoor Antwerp een dubbele financiële inspanning heeft moeten leveren. Net om die reden haakte Sint-Truiden af in de strijd om Frey, want de Limburgers konden of wilden enkel een uitleenbeurt financieren.

LEES OOK: Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Goeie transfer van Antwerp?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

63
63
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

55
55
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

72
72
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

31
31
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

55
55
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

165
165
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

188
188
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

106
106
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

94
94
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

248
248
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

609
609
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

143
143
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

56
56
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

456
456
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

152
152
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

51
51
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

299
299
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

138
138
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

134
134
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

341
341
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

320
320
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1120
1120
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

362
362
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

615
615

Meer sportnieuws