KDB doet Nederlanders kwijlen: "Belachelijk dat België mag wisselen"

door
KDB doet Nederlanders kwijlen:

De Rode Duivels speelden donderdagavond een schabouwelijke eerste helft tegen Denemarken, maar die wanprestatie werd na rust helemaal rechtgezet. Zo kwalificeerden de Belgen zich voor de volgende EK-ronde door met 1-2 te winnen in Kopenhagen. Een uitstekend ingevallen Kevin De Bruyne was de grote architect van dit succes.


KDB oogstte dan ook lof over heel Europa, dat was in Nederland niet anders. Analist Kenneth Pérez, zelf een voormalig international van Denemarken, baalde van de Deense nederlaag maar kon zijn bewondering voor De Bruyne niet wegsteken bij de NOS. "Ik vind het belachelijk dat België mag wisselen", lachte Pérez. "Het eerste kwartier of twintig minuten van de tweede helft was het heel moeilijk voor Denemarken, daarna kwamen ze nog wel terug. Maar ja, De Bruyne ... Goh, wat een kwaliteit."

Analist Süleyman Öztürk van Voetbal International verbaasde zich dan weer over de visie van de spelmaker. "Kevin De Bruyne heeft verbinding met een camera boven het veld. Drone vision", klinkt het op Twitter. Arnold Bruggink van ESPN uitte eveneens zijn bewondering op het sociale medium. "Links, rechts, assist, het ziet er zo simpel uit, wat een klasse", bejubelt hij De Bruyne.

Oud-international Wim Kieft tot slot, onderstreepte bij Oranje Zomer dan weer dat individuele klasse uiteindelijk de doorslag gaf. "Men leegt te veel de nadruk op die systemen de hele tijd, maar toen De Bruyne erin kwam, bleef er niks van dat systeem over. Het gaat uiteindelijk toch om individuele kwaliteiten. Ik vind dat het systeem dan niet zoveel uitmaakt."

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

1
1
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

101
101
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

106
106
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

127
127
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

379
379
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

71
71
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

173
173
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

282
282
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

76
76
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

258
258
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

206
206
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

442
442
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

285
285
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

394
394
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

346
346
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

304
304
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

57
57
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

262
262
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

489
489
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

123
123
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

210
210
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

129
129
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

183
183
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

336
336

Meer sportnieuws