KDB doet Nederlanders kwijlen: "Belachelijk dat België mag wisselen"

2768 stemmen
KDB doet Nederlanders kwijlen:

De Rode Duivels speelden donderdagavond een schabouwelijke eerste helft tegen Denemarken, maar die wanprestatie werd na rust helemaal rechtgezet. Zo kwalificeerden de Belgen zich voor de volgende EK-ronde door met 1-2 te winnen in Kopenhagen. Een uitstekend ingevallen Kevin De Bruyne was de grote architect van dit succes.


KDB oogstte dan ook lof over heel Europa, dat was in Nederland niet anders. Analist Kenneth Pérez, zelf een voormalig international van Denemarken, baalde van de Deense nederlaag maar kon zijn bewondering voor De Bruyne niet wegsteken bij de NOS. "Ik vind het belachelijk dat België mag wisselen", lachte Pérez. "Het eerste kwartier of twintig minuten van de tweede helft was het heel moeilijk voor Denemarken, daarna kwamen ze nog wel terug. Maar ja, De Bruyne ... Goh, wat een kwaliteit."

Analist Süleyman Öztürk van Voetbal International verbaasde zich dan weer over de visie van de spelmaker. "Kevin De Bruyne heeft verbinding met een camera boven het veld. Drone vision", klinkt het op Twitter. Arnold Bruggink van ESPN uitte eveneens zijn bewondering op het sociale medium. "Links, rechts, assist, het ziet er zo simpel uit, wat een klasse", bejubelt hij De Bruyne.

Oud-international Wim Kieft tot slot, onderstreepte bij Oranje Zomer dan weer dat individuele klasse uiteindelijk de doorslag gaf. "Men leegt te veel de nadruk op die systemen de hele tijd, maar toen De Bruyne erin kwam, bleef er niks van dat systeem over. Het gaat uiteindelijk toch om individuele kwaliteiten. Ik vind dat het systeem dan niet zoveel uitmaakt."

LEES OOK: Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

2
2
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

21
21
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

156
156
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

72
72
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

87
87
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

467
467
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

143
143
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

505
505
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

569
569
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

681
681
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

63
63
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

170
170
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

137
137
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

727
727
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

322
322
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

219
219
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

172
172
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

171
171
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

259
259
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

163
163
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

516
516
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

90
90
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

152
152
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

43
43
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

654
654

Meer sportnieuws