KDB doet Nederlanders kwijlen: "Belachelijk dat België mag wisselen"

2768 stemmen
KDB doet Nederlanders kwijlen:

De Rode Duivels speelden donderdagavond een schabouwelijke eerste helft tegen Denemarken, maar die wanprestatie werd na rust helemaal rechtgezet. Zo kwalificeerden de Belgen zich voor de volgende EK-ronde door met 1-2 te winnen in Kopenhagen. Een uitstekend ingevallen Kevin De Bruyne was de grote architect van dit succes.


KDB oogstte dan ook lof over heel Europa, dat was in Nederland niet anders. Analist Kenneth Pérez, zelf een voormalig international van Denemarken, baalde van de Deense nederlaag maar kon zijn bewondering voor De Bruyne niet wegsteken bij de NOS. "Ik vind het belachelijk dat België mag wisselen", lachte Pérez. "Het eerste kwartier of twintig minuten van de tweede helft was het heel moeilijk voor Denemarken, daarna kwamen ze nog wel terug. Maar ja, De Bruyne ... Goh, wat een kwaliteit."

Analist Süleyman Öztürk van Voetbal International verbaasde zich dan weer over de visie van de spelmaker. "Kevin De Bruyne heeft verbinding met een camera boven het veld. Drone vision", klinkt het op Twitter. Arnold Bruggink van ESPN uitte eveneens zijn bewondering op het sociale medium. "Links, rechts, assist, het ziet er zo simpel uit, wat een klasse", bejubelt hij De Bruyne.

Oud-international Wim Kieft tot slot, onderstreepte bij Oranje Zomer dan weer dat individuele klasse uiteindelijk de doorslag gaf. "Men leegt te veel de nadruk op die systemen de hele tijd, maar toen De Bruyne erin kwam, bleef er niks van dat systeem over. Het gaat uiteindelijk toch om individuele kwaliteiten. Ik vind dat het systeem dan niet zoveel uitmaakt."

LEES OOK: Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

3
3
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

84
84
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

26
26
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

68
68
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

277
277
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

49
49
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

194
194
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

305
305
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1074
1074
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

471
471
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

153
153
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

189
189
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

722
722
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

512
512
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

260
260
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

114
114
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

189
189
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

53
53
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

74
74
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

60
60
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

86
86
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

84
84
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

138
138
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

473
473

Meer sportnieuws