KDB doet Nederlanders kwijlen: "Belachelijk dat België mag wisselen"

2768 stemmen
KDB doet Nederlanders kwijlen:

De Rode Duivels speelden donderdagavond een schabouwelijke eerste helft tegen Denemarken, maar die wanprestatie werd na rust helemaal rechtgezet. Zo kwalificeerden de Belgen zich voor de volgende EK-ronde door met 1-2 te winnen in Kopenhagen. Een uitstekend ingevallen Kevin De Bruyne was de grote architect van dit succes.


KDB oogstte dan ook lof over heel Europa, dat was in Nederland niet anders. Analist Kenneth Pérez, zelf een voormalig international van Denemarken, baalde van de Deense nederlaag maar kon zijn bewondering voor De Bruyne niet wegsteken bij de NOS. "Ik vind het belachelijk dat België mag wisselen", lachte Pérez. "Het eerste kwartier of twintig minuten van de tweede helft was het heel moeilijk voor Denemarken, daarna kwamen ze nog wel terug. Maar ja, De Bruyne ... Goh, wat een kwaliteit."

Analist Süleyman Öztürk van Voetbal International verbaasde zich dan weer over de visie van de spelmaker. "Kevin De Bruyne heeft verbinding met een camera boven het veld. Drone vision", klinkt het op Twitter. Arnold Bruggink van ESPN uitte eveneens zijn bewondering op het sociale medium. "Links, rechts, assist, het ziet er zo simpel uit, wat een klasse", bejubelt hij De Bruyne.

Oud-international Wim Kieft tot slot, onderstreepte bij Oranje Zomer dan weer dat individuele klasse uiteindelijk de doorslag gaf. "Men leegt te veel de nadruk op die systemen de hele tijd, maar toen De Bruyne erin kwam, bleef er niks van dat systeem over. Het gaat uiteindelijk toch om individuele kwaliteiten. Ik vind dat het systeem dan niet zoveel uitmaakt."

LEES OOK: Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

26
26
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

36
36
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

87
87
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

34
34
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

279
279
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

260
260
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

271
271
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

137
137
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

454
454
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

213
213
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

784
784
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

297
297
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

554
554
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

385
385
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

137
137
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

647
647
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

267
267
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

198
198
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

144
144
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

565
565
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

82
82
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

266
266
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

255
255

Meer sportnieuws