Europese pers lyrisch voor 'geweldenaar' De Bruyne

door
Europese pers lyrisch voor 'geweldenaar' De Bruyne

Het werd een eerste helft om bijzonder snel te vergeten, maar de Rode Duivels hebben donderdagavond dan toch de klus geklaard op het veld van Denemarken. Onder impuls van een weergaloos ingevallen Kevin De Bruyne haalden de Belgen het met 1-2 in Kopenhagen. Hierdoor is het ticket voor de volgende ronde ook al binnen.


Het werd dus een wedstrijd met twee gezichten van de Duivels, maar in de eerste reacties van de Europese pers wordt toch vooral gefocust op de grote uitblinker. "Geweldenaar De Bruyne overklast Denen", schrijft het Nederlandse Voetbal International. "Met De Bruyne binnen de lijnen veranderde de wedstrijd. De sterspeler van Manchester City dicteerde het spel en verhoogde het tempo bij België." Iets wat De Telegraaf alleen maar beaamde. "De Denen kregen net wat ze verdienden, terwijl de Belgen juist meer kregen. Het verschil? Kevin De Bruyne."

Ook in Engeland werd uiteraard veel aandacht besteed aan de spelmaker van Manchester City. "De Bruyne inspireert de Belgen tot de overwinning en het behalen van de laatste 16", kopt Sky Sports. "Martinez lanceerde zijn niet zo geheime wapen tijdens de rust. Vijf minuten later zette hij Thorgan Hazard al op weg naar de 1-0 en niet veel later volleyde hij de winnende treffer zelf binnen." Ook analist Greame Souness was bijzonder lovend. "Met spelers als De Bruyne in je team volgen goals en kansen vanzelf."

"De Bruyne herstelt België in 45 minuten", zag men ook bij Marca hoe de spelmaker voor de ommekeer zorgde. Het Italiaanse Gazzetta dello Sport had daarnaast ook lof voor de gebroeders Hazard en hun aandeel bij de tweede treffer. "De Belgen maakten het verschil door de klasse van De Bruyne, maar ook door de broers Hazard. Hun 'duet' voor het doelpunt van De Bruyne was heerlijk." Slotwoord is voor het Duitse Kicker. "Op het einde was een dubbele geniale ingeving van De Bruyne voldoende om België de zes punten op te leveren."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

Zonder KDB had België verloren ...

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

86
86
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

176
176
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

275
275
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

31
31
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

195
195
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

229
229
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

365
365
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

97
97
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

255
255
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

288
288
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

167
167
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

298
298
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

651
651
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

215
215
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

31
31
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

467
467
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

249
249
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

467
467
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

95
95
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

306
306
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

297
297

Meer sportnieuws