Europese pers lyrisch voor 'geweldenaar' De Bruyne

1890 stemmen
Europese pers lyrisch voor 'geweldenaar' De Bruyne

Het werd een eerste helft om bijzonder snel te vergeten, maar de Rode Duivels hebben donderdagavond dan toch de klus geklaard op het veld van Denemarken. Onder impuls van een weergaloos ingevallen Kevin De Bruyne haalden de Belgen het met 1-2 in Kopenhagen. Hierdoor is het ticket voor de volgende ronde ook al binnen.


Het werd dus een wedstrijd met twee gezichten van de Duivels, maar in de eerste reacties van de Europese pers wordt toch vooral gefocust op de grote uitblinker. "Geweldenaar De Bruyne overklast Denen", schrijft het Nederlandse Voetbal International. "Met De Bruyne binnen de lijnen veranderde de wedstrijd. De sterspeler van Manchester City dicteerde het spel en verhoogde het tempo bij België." Iets wat De Telegraaf alleen maar beaamde. "De Denen kregen net wat ze verdienden, terwijl de Belgen juist meer kregen. Het verschil? Kevin De Bruyne."

Ook in Engeland werd uiteraard veel aandacht besteed aan de spelmaker van Manchester City. "De Bruyne inspireert de Belgen tot de overwinning en het behalen van de laatste 16", kopt Sky Sports. "Martinez lanceerde zijn niet zo geheime wapen tijdens de rust. Vijf minuten later zette hij Thorgan Hazard al op weg naar de 1-0 en niet veel later volleyde hij de winnende treffer zelf binnen." Ook analist Greame Souness was bijzonder lovend. "Met spelers als De Bruyne in je team volgen goals en kansen vanzelf."

"De Bruyne herstelt België in 45 minuten", zag men ook bij Marca hoe de spelmaker voor de ommekeer zorgde. Het Italiaanse Gazzetta dello Sport had daarnaast ook lof voor de gebroeders Hazard en hun aandeel bij de tweede treffer. "De Belgen maakten het verschil door de klasse van De Bruyne, maar ook door de broers Hazard. Hun 'duet' voor het doelpunt van De Bruyne was heerlijk." Slotwoord is voor het Duitse Kicker. "Op het einde was een dubbele geniale ingeving van De Bruyne voldoende om België de zes punten op te leveren."

LEES OOK: Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Zonder KDB had België verloren ...

Meest recent

Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

52
52
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

88
88
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

129
129
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

103
103
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

201
201
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

87
87
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

468
468
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

62
62
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

45
45
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

298
298
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

48
48
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

115
115
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

32
32
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

78
78
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

119
119
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

161
161
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

200
200
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

532
532
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

254
254
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

962
962
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

109
109
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

240
240
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

407
407

Meer sportnieuws