Europese pers lyrisch voor 'geweldenaar' De Bruyne

door
Europese pers lyrisch voor 'geweldenaar' De Bruyne

Het werd een eerste helft om bijzonder snel te vergeten, maar de Rode Duivels hebben donderdagavond dan toch de klus geklaard op het veld van Denemarken. Onder impuls van een weergaloos ingevallen Kevin De Bruyne haalden de Belgen het met 1-2 in Kopenhagen. Hierdoor is het ticket voor de volgende ronde ook al binnen.


Het werd dus een wedstrijd met twee gezichten van de Duivels, maar in de eerste reacties van de Europese pers wordt toch vooral gefocust op de grote uitblinker. "Geweldenaar De Bruyne overklast Denen", schrijft het Nederlandse Voetbal International. "Met De Bruyne binnen de lijnen veranderde de wedstrijd. De sterspeler van Manchester City dicteerde het spel en verhoogde het tempo bij België." Iets wat De Telegraaf alleen maar beaamde. "De Denen kregen net wat ze verdienden, terwijl de Belgen juist meer kregen. Het verschil? Kevin De Bruyne."

Ook in Engeland werd uiteraard veel aandacht besteed aan de spelmaker van Manchester City. "De Bruyne inspireert de Belgen tot de overwinning en het behalen van de laatste 16", kopt Sky Sports. "Martinez lanceerde zijn niet zo geheime wapen tijdens de rust. Vijf minuten later zette hij Thorgan Hazard al op weg naar de 1-0 en niet veel later volleyde hij de winnende treffer zelf binnen." Ook analist Greame Souness was bijzonder lovend. "Met spelers als De Bruyne in je team volgen goals en kansen vanzelf."

"De Bruyne herstelt België in 45 minuten", zag men ook bij Marca hoe de spelmaker voor de ommekeer zorgde. Het Italiaanse Gazzetta dello Sport had daarnaast ook lof voor de gebroeders Hazard en hun aandeel bij de tweede treffer. "De Belgen maakten het verschil door de klasse van De Bruyne, maar ook door de broers Hazard. Hun 'duet' voor het doelpunt van De Bruyne was heerlijk." Slotwoord is voor het Duitse Kicker. "Op het einde was een dubbele geniale ingeving van De Bruyne voldoende om België de zes punten op te leveren."

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Zonder KDB had België verloren ...

Meest recent

Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

46
46
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

175
175
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

22
22
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

146
146
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

166
166
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

250
250
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

112
112
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

148
148
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

112
112
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

134
134
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

149
149
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

586
586
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

596
596
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

48
48
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

264
264
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

104
104
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

191
191
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

149
149
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

48
48
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

271
271
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

41
41
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

322
322
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

538
538
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

141
141
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

396
396

Meer sportnieuws