Europese pers lyrisch voor 'geweldenaar' De Bruyne

1890 stemmen
Europese pers lyrisch voor 'geweldenaar' De Bruyne

Het werd een eerste helft om bijzonder snel te vergeten, maar de Rode Duivels hebben donderdagavond dan toch de klus geklaard op het veld van Denemarken. Onder impuls van een weergaloos ingevallen Kevin De Bruyne haalden de Belgen het met 1-2 in Kopenhagen. Hierdoor is het ticket voor de volgende ronde ook al binnen.


Het werd dus een wedstrijd met twee gezichten van de Duivels, maar in de eerste reacties van de Europese pers wordt toch vooral gefocust op de grote uitblinker. "Geweldenaar De Bruyne overklast Denen", schrijft het Nederlandse Voetbal International. "Met De Bruyne binnen de lijnen veranderde de wedstrijd. De sterspeler van Manchester City dicteerde het spel en verhoogde het tempo bij België." Iets wat De Telegraaf alleen maar beaamde. "De Denen kregen net wat ze verdienden, terwijl de Belgen juist meer kregen. Het verschil? Kevin De Bruyne."

Ook in Engeland werd uiteraard veel aandacht besteed aan de spelmaker van Manchester City. "De Bruyne inspireert de Belgen tot de overwinning en het behalen van de laatste 16", kopt Sky Sports. "Martinez lanceerde zijn niet zo geheime wapen tijdens de rust. Vijf minuten later zette hij Thorgan Hazard al op weg naar de 1-0 en niet veel later volleyde hij de winnende treffer zelf binnen." Ook analist Greame Souness was bijzonder lovend. "Met spelers als De Bruyne in je team volgen goals en kansen vanzelf."

"De Bruyne herstelt België in 45 minuten", zag men ook bij Marca hoe de spelmaker voor de ommekeer zorgde. Het Italiaanse Gazzetta dello Sport had daarnaast ook lof voor de gebroeders Hazard en hun aandeel bij de tweede treffer. "De Belgen maakten het verschil door de klasse van De Bruyne, maar ook door de broers Hazard. Hun 'duet' voor het doelpunt van De Bruyne was heerlijk." Slotwoord is voor het Duitse Kicker. "Op het einde was een dubbele geniale ingeving van De Bruyne voldoende om België de zes punten op te leveren."

LEES OOK: Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Zonder KDB had België verloren ...

Meest recent

'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

25
25
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

20
20
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

209
209
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

224
224
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

28
28
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

136
136
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

371
371
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

246
246
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

515
515
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

147
147
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

209
209
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

448
448
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

366
366
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

577
577
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

548
548
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

627
627
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

174
174
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

236
236
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

239
239
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

127
127
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

250
250
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

580
580
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

175
175
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

301
301

Meer sportnieuws