Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

door
Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

In de Spaanse Primera Division blijft de titelstrijd bijzonder spannend. FC Barcelona liet donderdagavond immers gouden punten liggen. De Catalanen stonden zelfs virtueel aan de leiding in het klassement, maar gaven nog alles uit handen in een rampzalige tweede helft tegen Granada: 1-2. Bovendien werd coach Ronald Koeman naar de tribunes gestuurd wegens aanhoudend protest.


Barça begon het sterkst aan de partij en kwam halfweg de eerste helft ook voorsprong na een lekkere combinatie tussen Antoine Griezmann en doelpuntenmaker Lionel Messi. De Argentijn had de wedstrijd niet veel laterhelemaal op slot kunnen doen met de 2-0, maar via doelman Aaron Escandell rolde de bal langs de verkeerde kant van de paal. Ook Sergi Roberto slaagde er niet in om de voorsprong te verdubbelen in Camp Nou.

En die missers kwamen Barcelona in de tweede periode duur te staan. Na ruim een uur wist Granada immers gelijk te maken: Darwin Machís wist de bal achter doelman Marc-André ter Stegen te prikken. Kort daarna reageerde Koeman furieus op een beslissing van scheidsrechter Pablo Gonzáles Fuertes, die zich gedwongen voelde om de Nederlandse trainer met rood weg te sturen.

Met Koeman op de tribune ging het helemaal mis voor Barcelona. Jorge Molina werd bij een voorzet vanaf de flank helemaal vrijgelaten en hij kopte de bal fraai achter Ter Stegen. De grootmacht ging nog wel op jacht naar minimaal een gelijkspel, maar slaagde daar niet in.

Barcelona blijft daarmee derde achter koploper Atlético Madrid (73 punten) en Real Madrid (gelijk met 71 punten). Bovendien komt ook Sevilla al sluipend steeds dichterbij. De Andalusiërs tellen nu 70 punten. Alle ploegen hebben nog vijf wedstrijden te spelen.

LEES OOK: Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

8
8
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

77
77
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

77
77
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

129
129
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

306
306
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

187
187
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

185
185
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

321
321
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

413
413
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

163
163
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

40
40
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

62
62
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

286
286
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

129
129
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

89
89
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

131
131
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

103
103
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

286
286
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

132
132
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

455
455
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

93
93
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

52
52
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

549
549
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

232
232
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

36
36

Meer sportnieuws