Borussia Dortmund heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse nummer twee van de Bundesliga werkte in een ongelooflijke slotfase een achterstand weg en mag verder dromen van de beker met de grote oren.
De openingsfase was een studieronde in het Signal Iduna Park. Beide ploegen tastten de mogelijkheden af, maar op een eerste echte kans was het bijna een kwartier wachten. Mario Götze brak door op de helft van de Spanjaarden en bediende Robert Lewandowski, maar de Pool zag zijn lob over de kooi van Willy Caballero vliegen.
De Zuid-Spaanse club zocht een antwoord op de aanvalsdrang van de Duitsers en poogden het overwicht te herstellen. Dat lukte meteen van de eerste keer. JoaquÃn RodrÃguez kreeg de mogelijkheid om een afvallende bal in een keer binnen te knallen, maar na een geniale ingeving kapte de routinier zijn bewaker uit en knalde hij het leer in de korte hoek binnen.
Een zichtbaar aangeslagen Dortmund zocht naar herstel en ging in de aanval. De bezoekers lieten maar begaan en de thuisploeg kreeg het overwicht dat ze zochten. Wonderboy Götze zette de aanval op, bediende Marco Reus, die het leer achter het steunbeen tot bij Lewandowski bracht en de Pool omspeelde Caballero. De aanvaller bracht Dortmund voor rust langszij.
Na de pauze kwam Dortmund fris en hongerig uit de kleedkamer. De gelijkmaker bracht vertrouwen bij de thuisploeg, maar toch was het al meteen bibberen. JoaquÃn kon het tij al beslechten, maar een goede Weidenfeller bracht redding. Dortmund kon toch even juichen, want halverwege de tweede helft wist het toch te scoren. Het doelpunt van Jakub Błaszczykowski werd echter teruggefloten voor buitenspel.
Het was het begin van een prangende slotfase. Dortmund drukte en kreeg een grote kans, maar het was Caballero die de hoop op een kwalificatie hoog hield door met twee wonderbaarlijke reddingen uit te pakken. Een bijna zeker doelpunt van Götze werd door de doelman gekeerd.
Málaga loerde in de tweede helft op de counter en poogde van afstand. In een uitbraak van de Zuid-Spaanse formatie tikte Julia Baptista het leer naar Eliseu, die de bal van dichtbij intikte.
Toch was het niet voorbij. Dortmund drukte en in de blessuretijd knalde Reus het leer achter Caballero binnen nadat Felipe Santana het leer finaal miste. En het was nog niet gedaan. Nog een minuut later werkte Santana in de kluts het leer tegen de netten. Dortmund plaatst zich na een fantastische slotfase voor de halve finale.
Scoreverloop
0-1 (25') JoaquÃn
1-1 (40') Robert Lewandowski
1-2 (81') Eliseu
2-2 (90'+1) Marco Reus
3-2 (90'+3) Felipe Santana
LEES OOK:
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern