EXCLUSIEF: "Sprak met Anderlecht over een terugkeer, niet met Genk"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht en KRC Genk werken vanavond de tweede halve finale van de Beker van België af. Davy Schollen stond in het verleden onder de lat bij beide ploegen. VoetbalNieuws had naar aanleiding van deze partij een gesprek met de ex-doelman.


Schollen speelde van 2002-2004 voor KRC Genk en van 2006-2012 voor Anderlecht. Hij was er vooral tweede doelman, maar wist zijn palmares te vullen met drie titels, één Beker van België en drie supercups. Die won hij allemaal bij Anderlecht.

"Ik hoop alvast op een leuke match. Beide ploegen zitten toch in een moeilijke fase, ook al deed Genk het de laatste drie à vier wedstrijden beter. Het gaat bij beiden met de nodige ups en downs. Genk zette een heel sterke reeks neer, maar kende dan een serieuze dip. Bij Anderlecht gaat het ook met heel wat ups en downs, maar als je de laatste wedstrijden als norm neemt, dan is Genk misschien licht favoriet. De vorm van de dag zal bepalen wie naar de finale gaat", opent Schollen.


Wellenreuther en Vandevoordt

Als doelman kijkt hij uiteraard naar de prestaties van de keepers van RSCA en Genk. Timon Wellenreuther kon nog niet echt overtuigen bij de Brusselaars. "Als een ploeg zoekende is, dan is het voor een doelman ook niet makkelijk. Wellenreuther kwam bij een ploeg terecht die toch wat stabiliteit mist en als nieuwe keeper is dat niet altijd even makkelijk. Het is makkelijker om in te stromen als het allemaal wat stabieler is. Dat hij zich amper een fout mag veroorloven omdat er vooraan moeilijk wordt gescoord? Goh, als doelman van Anderlecht had je vroeger ook altijd maar één of twee ballen die je tijdens een match moest stoppen. Dus die druk was er toen ook", zegt hij over de Duitse doelman.

Bij Genk nam de jonge Maarten Vandevoordt de plaats in van de ervaren Danny Vukovic. "Het was een bewuste en goede keuze volgens mij. Genk heeft in het verleden al bewezen dat jonge talenten er hun kans krijgen en het was volgens mij het juiste moment om Maarten als nummer één te kiezen. Genk kiest daarmee ook voor de toekomst en dat is logisch, want Vukovic is ook niet meer van de jongsten. Maarten laat op mij een heel degelijke en betrouwbare indruk achter. Uiteraard moet hij nog veel progressie maken, maar dan kan enkel als je mag spelen. Ik vind dat er wel ‘iemand staat’ in de goal. Hij heeft een goede uitstraling."


Schollen kende in zijn periode veel succes bij Anderlecht. Als het toen geen kampioen werd, was het seizoen mislukt. De afgelopen jaren is Anderlecht door wanbeleid serieus afgegleden, dat ziet hij ook. "Bij Anderlecht is het al jaren onrustig. Er zijn al zoveel wissels in het bestuur geweest en dat waait over naar de ploeg. In mijn tijd was enkel een titel goed genoeg om over een geslaagd seizoen te spreken, maar dat is nu toch anders."

Toen Schollen bij RSCA zat, werden jonkies als Dennis Praet, Massimo Bruno en anderen omringd door ervaren krachten. Jongens als Yari Verschaeren, Sambi Lokonga en anderen hebben die gidsen niet. Zij moeten zélf de kar trekken.

"Het klopt dat er toen met mannen als Proto, Juhasz, Biglia, Jovanovic en Mbokani heel wat ervaring rondliep en dat is nu wel anders. Maar doordat Anderlecht de vetpotten van de Champions League al even niet meer wist binnen te halen, wordt het ook moeilijk om dergelijke ervaren spelers binnen te halen. Financieel is dat niet mogelijk en dan moet je wel inzetten op jonge gasten. Zij doen het niet onaardig, maar dat gaat met hoogtes en laagtes. Te veel jonge spelers in een team is ook niet goed. Het is voor hen beter dat ze door een aantal ervaren mannen begeleid kunnen worden en zo de nodige stappen zetten. Dat maakt het ook voor hen wat makkelijker."


Gesprek met Kindermans

Schollen speelde dus in totaal acht jaar voor de twee clubs. Het was een prachtige periode voor hem. "Ik kijk heel positief terug op mijn jaren bij Genk en Anderlecht. In Genk mocht ik in mijn eerste jaar meteen in de Champions League spelen en dat was toch uniek. Het is ook een heel gemoedelijke club. Bij Anderlecht speelde je jaarlijks mee voor de titel, de beker en was Europees voetbal (met de Champions League) ook zeer belangrijk. Daarvoor doe je het als speler en in die periode hadden we een ploeg die ook jaarlijks top was."

Schollen stopte in 2015 met profvoetbal en nadien werd het stiller rondom hem. Hij heeft nog altijd de ambitie om bij een club aan de slag te gaan. RSCA was even een piste, maar daar kozen ze voor Frank Boeckx."Het klopt dat ik twee jaar geleden met Jean Kindermans (hoofd jeugdopleiding van Anderlecht, nvdr.) aan tafel zat om keeperstrainer te worden van de beloften. Met Genk zijn er nooit gesprekken geweest. Voorlopig is het niet makkelijk in het voetbal, want je ziet in het hedendaagse voetbal dat trainers toch hun hele staf – inclusief keeperstrainer – meenemen, waardoor het niet makkelijk is om ergens aan de slag te gaan."

"Anderhalf jaar geleden startte ik bij mij in de regio een keepersschool op waarbij ik jonge talenten één keer per week train en hen de technische aspecten bijbreng. Door de coronapandemie is dat echter stilgevallen, maar ik hoop het snel te kunnen hervatten", besluit de sympathieke ex-doelman.

LEES OOK: Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Moeten RSCA of Genk Schollen een functie aanbieden?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

132
132
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

122
122
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

145
145
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

242
242
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

341
341
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

222
222
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

538
538
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

183
183
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

503
503
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

293
293
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1280
1280
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

426
426
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

402
402
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

384
384
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

290
290
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

509
509
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

205
205
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

361
361
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

397
397
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3100
3100
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

781
781
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

476
476
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

358
358

Meer sportnieuws