Piepjong Club in Europa: twee debutanten bij A-kern

door
Piepjong Club in Europa: twee debutanten bij A-kern

Het corona-virus heeft bij Club Brugge zwaar toegeslagen vlak voor het Europese duel tegen Dynamo Kiev. Naast coach Philippe Clement en zijn voltallige staf, werden ook Matej Mitrovic, Stefano Denswil en Hans Vanaken in quarantaine geplaatst. Noa Lang testte op zijn beurt negatief, maar reist niet mee wegens ziekteverschijnselen.


Er zal dus geschoven moeten worden met de basispionnen, maar ook om aan een volwaardige wedstrijdselectie te geraken kwam heel wat puzzelwerk te pas. Naast de vier eerder genoemden kon immers ook geen beroep gedaan worden op Tahith Chong, die niet op de Europese lijst staat. Eduard Sobol is op zijn beurt dan weer geschorst, al reist de linksback toch mee naar zijn thuisland waar hij van pas kan komen als tolk.

Bijgevolg trekt Blauw-Zwart naar Kiev met een piepjonge selectie. Youssouph Badji (19) en Charles De Ketelaere (19) maken natuurlijk al een tijdje deel uit van de A-kern. Ook voor Thomas Van Den Keybus (19), Maxim Decuyper (20), Ignace Van der Brempt (18) en Senne Lammens (18) is een selectie bij de grote jongens niet zo nieuw meer. Nathan Fuakala (19) en Arne Engels (17) zijn dan weer minder bekend bij het grote publiek, die laatste is er zelfs voor de eerste keer bij in Europa.

En voor Ibrahima Fofana (18) en Mathis Servais (16) wordt het al helemaal een speciale trip. Zijn maken immers hun debuut in de wedstrijdselectie voor de A-kern. Gelukkig kunnen ze in het ijskoude Oekraïne rekenen op een vertrouwde omkadering. Zo worden Philippe Clement en co vervangen door de tandem Rik De Mil/Tim Smolders. Respectievelijk de coach en assistent-coach van Club Nxt, waar ze al een hele poos nauw samenwerken met het grootste deel van bovengenoemde spelers.

LEES OOK: Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Goede zaak dat Club twee debutanten meepakt?

Meest recent

Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

81
81
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

25
25
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

84
84
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

107
107
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

65
65
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

57
57
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

66
66
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

52
52
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

150
150
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

234
234
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

77
77
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

102
102
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

160
160
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

131
131
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

297
297
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

80
80
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

214
214
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

41
41
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

234
234
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

366
366
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

78
78
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

276
276
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

244
244

Meer sportnieuws