Piepjong Club in Europa: twee debutanten bij A-kern

402 stemmen
Piepjong Club in Europa: twee debutanten bij A-kern

Het corona-virus heeft bij Club Brugge zwaar toegeslagen vlak voor het Europese duel tegen Dynamo Kiev. Naast coach Philippe Clement en zijn voltallige staf, werden ook Matej Mitrovic, Stefano Denswil en Hans Vanaken in quarantaine geplaatst. Noa Lang testte op zijn beurt negatief, maar reist niet mee wegens ziekteverschijnselen.


Er zal dus geschoven moeten worden met de basispionnen, maar ook om aan een volwaardige wedstrijdselectie te geraken kwam heel wat puzzelwerk te pas. Naast de vier eerder genoemden kon immers ook geen beroep gedaan worden op Tahith Chong, die niet op de Europese lijst staat. Eduard Sobol is op zijn beurt dan weer geschorst, al reist de linksback toch mee naar zijn thuisland waar hij van pas kan komen als tolk.

Bijgevolg trekt Blauw-Zwart naar Kiev met een piepjonge selectie. Youssouph Badji (19) en Charles De Ketelaere (19) maken natuurlijk al een tijdje deel uit van de A-kern. Ook voor Thomas Van Den Keybus (19), Maxim Decuyper (20), Ignace Van der Brempt (18) en Senne Lammens (18) is een selectie bij de grote jongens niet zo nieuw meer. Nathan Fuakala (19) en Arne Engels (17) zijn dan weer minder bekend bij het grote publiek, die laatste is er zelfs voor de eerste keer bij in Europa.

En voor Ibrahima Fofana (18) en Mathis Servais (16) wordt het al helemaal een speciale trip. Zijn maken immers hun debuut in de wedstrijdselectie voor de A-kern. Gelukkig kunnen ze in het ijskoude Oekraïne rekenen op een vertrouwde omkadering. Zo worden Philippe Clement en co vervangen door de tandem Rik De Mil/Tim Smolders. Respectievelijk de coach en assistent-coach van Club Nxt, waar ze al een hele poos nauw samenwerken met het grootste deel van bovengenoemde spelers.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Goede zaak dat Club twee debutanten meepakt?

Meest recent

'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

61
61
Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

45
45
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

38
38
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

225
225
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

302
302
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

94
94
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

134
134
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

516
516
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

67
67
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

128
128
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

246
246
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

277
277
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

277
277
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

84
84
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

60
60
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

283
283
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

111
111
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

290
290
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

414
414
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

80
80
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

627
627
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

79
79
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

197
197
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

465
465

Meer sportnieuws