Diatta staat al voor groot probleem bij AS Monaco

2345 stemmen
Diatta staat al voor groot probleem bij AS Monaco

Krépin Diatta heeft dan toch zijn toptransfer beet. Hoewel de deal nog niet officieel gecommuniceerd werd, lijkt de Senegalees toch goed op weg naar AS Monaco. Club Brugge zal een flinke transfersom vangen en Diatta zelf staat voor een boeiend sportief avontuur. Toch zal hij in het Stade Louis II niet meteen moeten rekenen op een basisplaats.

GROTE MENEER

“Ik blijf hier, praten met andere clubs ga ik nu niet doen.” Op 17 december was Krépin Diatta erg duidelijk, na de match tegen KV Mechelen waarin hij een doublé lukte. Ondanks de grote interesse in de zomermercato bleef hij dit seizoen op post bij Club Brugge, en ook een winters vertrek was dus uitgesloten. “Alles loopt vlot, maar dat betekent niet dat ik straks zal vertrekken.” Voor Club Brugge betekende dat een goede zaak, want Diatta is bezig aan een prima seizoen.

Sinds zijn aankomst op Jan Breydel in januari 2018 werd de impact van Krépin Diatta steeds groter op het Brugse spel. Dat blijkt bijvoorbeeld uit zijn doelpunten en assists. Dit seizoen voorzag de Senegalees reeds 12 beslissende acties (10 doelpunten en 2 assists) en nooit lag zijn productiviteit hoger dan vandaag. Met zijn 10 goals is hij ook met voorsprong de clubtopschutter van Blauw-Zwart, en prijkt hij zelfs op de tiende plaats in de topschutterstand van de Jupiler Pro League.



Krépin Diatta laat zich dus duidelijk en positief gelden bij Club Brugge, maar ook in de Belgische competitie is hij een grote meneer geworden. Met een actuele marktwaarde van 18 miljoen euro is hij vandaag ook de meest waardevolle speler op de Belgische velden. Ter vergelijking: in 2018 pikte Club Brugge de flankspeler op bij het Noorse Sarpsborg voor een transfersom van 2 miljoen euro. En toen bedroeg zijn marktwaarde nog één miljoen euro. Reken uit de miljoenenwinst.

PERFECTE TIMING

Woensdagavond kwam dus eerder onverwacht het nieuws naar buiten dat Krépin Diatta op weg is naar AS Monaco. Volgens Het Laatste Nieuws nam hij zelfs al afscheid van zijn ploegmaats in de kleedkamer. Op zich is zijn nakende transfer niet echt vreemd. Met Bas Dost, Charles De Ketelaere, Hans Vanaken en Noa Lang is er meer dan voldoende offensieve slagkracht aanwezig bij Club Brugge en die weelde zou zelfs voor problemen kunnen zorgen om iedereen tevreden te houden qua speelgelegenheid.

Bas Dost, Hans Vanaken en Noa Lang zijn vandaag incontournable in het elftal van Philippe Clement, waardoor Charles De Ketelaere en Krépin Diatta weleens de grootste slachtoffers zouden worden van die offensieve overdaad. Omdat De Ketelaere als eigen jeugdproduct de grote chouchou is van de fans en de club, leek Diatta eerder het kind van de rekening te worden. Da's op zich erg opmerkelijk als bepalende figuur in de ploeg, die op de koop toe ook nog de clubtopschutter is.



De deal tussen Club Brugge en AS Monaco zou reeds enkele weken lopende zijn, en daarom is het niet vreemd dat Blauw-Zwart in die periode ondertussen gelinkt werd aan potentiële vervangers voor Krépin Diatta. Abdou Harroui (Sparta Rotterdam) en Ousame Sahraoui (Valerenga) zijn in potentie mogelijke opties om de Senegalese flankaanvaller af te lossen. Bovendien zijn beide spelers nog geen afgewerkte producten en kan hun talent nog flink bijgeschaafd worden. 

KAPITAALKRACHTIG MONACO

Hoe dan ook zal Club Brugge een mooie financiële slag slaan bij de verkoop van Krépin Diatta. We vermelden eerder al dat Club Brugge op papier een winst maakt van 16 miljoen euro, wanneer we zijn aankoopprijs afwegen tegenover zijn actuele marktwaarde. Vandaag is Diatta met een waardering van 18 miljoen euro de duurste speler in de Jupiler Pro League, en een transfersom in die richting zal wellicht ook realistisch zijn. De laatste berichten uit dit dossier bevestigen alvast dat Vincent Mannaert een bedrag van minimum 20 miljoen euro uit de brand zal slepen voor de talentvolle Diatta.



Hoewel de financiële slagkracht bij de Monegasken logischerwijze afgenomen is door de huidige corona-crisis, kan de club uit het Prinsdom toch nog flink wat kapitaal voorzien op de transfermarkt. Vorig seizoen spendeerde Monaco bijvoorbeeld nog buitensporige transfersommen voor Wissam Ben Yedder (40 miljoen) en Gelson Martins (30 miljoen). In de zomermercato waren Kevin Volland (15,5 miljoen) en Axel Disasi (13 miljoen) de duurste vogels. Dan is 20 miljoen euro voor Diatta helemaal niet ondenkbaar voor de huidige nummer vier in de Ligue 1.

FLEXIBILITEIT VEREIST 

Hoewel Krépin Diatta absoluut de intrinsieke kwaliteiten bezit om te slagen in de Ligue 1, wordt het nog de vraag hoe coach Niko Kovac hem zal inpassen bij AS Monaco. De Franse competitie was altijd al één van de favoriete bestemmingen van Diatta, maar dat betekent evenwel niet dat de Senegalees probleemloos en moeiteloos een basisplaats zal bemachtigen in het Stade Louis II. De Kroatische coach houdt er namelijk van om te experimenteren met verschillende formaties waarbij er voor de flankspelers of -aanvallers een grote mate van flexibiliteit gevraagd wordt.

Niko Kovac varieert doorgaans met drie verschillende opstellingen. Doorheen die gebruikte formaties loopt er steeds één rode draad, en dat is een verdediging die uit vier spelers bestaat. Hogerop het veld zijn de mogelijkheden legio. Een 4-3-3 opstelling wordt het vaakst gehanteerd, een tactiek die Krépin Diatta reeds onder de knie heeft, en daarna ook een 4-4-2 en 4-2-3-1. De invulling als rechtermiddenvelder, de natuurlijke positie van de Senegalees, varieert naargelang de specifieke nuances per tegenstander.



Zo gebeurt het vaak dat Niko Kovac zijn rechterflank bemant met Ruben Aguilar, de Fransman die normaliter een rechtsachter is. Daarnaast maakten ook Aleksandr Golovin en Willem Geubbels speelminuten op de positie als rechter middenvelder, maar beide spelers zijn vandaag niet meteen basisspelers bij AS Monaco. Toch zal Diatta de concurrentie van Golovin en Geubbels niet moeten onderschatten, want beide spelers zijn kwalitatief toch van een hoog niveau.

SOFIANE DIOP

De grootste concurrent als rechter middenvelder zal de 20-jarige Sofiane Diop worden. Deze 20-jarige Fransman is een basisspeler bij Monaco, die in staat is om de ganse flank af te dweilen. Bovendien kan Diop ook op de linkerkant uit de voeten, en da’s misschien wel een groot voordeel voor Krépin Diatta. Op zijn positie is Diop namelijk één van de beste spelers uit de Ligue 1, en het is nu al duidelijk dat Diatta een flinke kluif zal hebben met de talenvolle Fransman als directe concurrent.

Als we de statistieken van Diatta bij Club Brugge dit seizoen vergelijken met die van Sofiane Diop bij AS Monaco, dan presteert de Fransman ook stukken beter dan de Senegalees. En da’s geen onbelangrijke nuance gezien er toch wel een kwaliteitsverschil gaapt tussen de Jupiler Pro League en de Ligue 1. Zo is Diop opvallend efficiënter in de passing, voorzetten, (offensieve) duels en intercepties. Anderzijds zijn Diatta’s dribbels en versnellingen met de bal aan de voet beter dan die van Diop. In de Belgische competitie althans.



Iets hogerop het veld bij Monaco, als pure flankaanvaller op de rechterzijde, is Gelson Martins de certitude. De Duitser Kevin Volland is een andere optie voor deze positie. Met Sofiane Diop en Gelson Martins heeft Krépin Diatta dus twee kleppers om mee te concurreren voor een basisplaats. Van een leien dakje zal dat dus wellicht niet lopen. Of misschien kan Niko Kovac wel een centrale rol voorzien voor de Senegalees. Diatta presteerde op die positie meermaals uitstekend bij de nationale ploeg …

LEES OOK: 'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Zal Diatta een basisspeler worden bij Monaco?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

39
39
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

74
74
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

44
44
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

361
361
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

107
107
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

124
124
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

147
147
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

51
51
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

173
173
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

912
912
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

73
73
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

335
335
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

757
757
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

118
118
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

648
648
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

358
358
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

291
291
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

248
248
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

49
49
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

204
204
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

357
357
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

703
703
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

465
465
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

433
433
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

209
209

Meer sportnieuws