Diatta staat al voor groot probleem bij AS Monaco

door
Diatta staat al voor groot probleem bij AS Monaco

Krépin Diatta heeft dan toch zijn toptransfer beet. Hoewel de deal nog niet officieel gecommuniceerd werd, lijkt de Senegalees toch goed op weg naar AS Monaco. Club Brugge zal een flinke transfersom vangen en Diatta zelf staat voor een boeiend sportief avontuur. Toch zal hij in het Stade Louis II niet meteen moeten rekenen op een basisplaats.

GROTE MENEER

“Ik blijf hier, praten met andere clubs ga ik nu niet doen.” Op 17 december was Krépin Diatta erg duidelijk, na de match tegen KV Mechelen waarin hij een doublé lukte. Ondanks de grote interesse in de zomermercato bleef hij dit seizoen op post bij Club Brugge, en ook een winters vertrek was dus uitgesloten. “Alles loopt vlot, maar dat betekent niet dat ik straks zal vertrekken.” Voor Club Brugge betekende dat een goede zaak, want Diatta is bezig aan een prima seizoen.

Sinds zijn aankomst op Jan Breydel in januari 2018 werd de impact van Krépin Diatta steeds groter op het Brugse spel. Dat blijkt bijvoorbeeld uit zijn doelpunten en assists. Dit seizoen voorzag de Senegalees reeds 12 beslissende acties (10 doelpunten en 2 assists) en nooit lag zijn productiviteit hoger dan vandaag. Met zijn 10 goals is hij ook met voorsprong de clubtopschutter van Blauw-Zwart, en prijkt hij zelfs op de tiende plaats in de topschutterstand van de Jupiler Pro League.



Krépin Diatta laat zich dus duidelijk en positief gelden bij Club Brugge, maar ook in de Belgische competitie is hij een grote meneer geworden. Met een actuele marktwaarde van 18 miljoen euro is hij vandaag ook de meest waardevolle speler op de Belgische velden. Ter vergelijking: in 2018 pikte Club Brugge de flankspeler op bij het Noorse Sarpsborg voor een transfersom van 2 miljoen euro. En toen bedroeg zijn marktwaarde nog één miljoen euro. Reken uit de miljoenenwinst.

PERFECTE TIMING

Woensdagavond kwam dus eerder onverwacht het nieuws naar buiten dat Krépin Diatta op weg is naar AS Monaco. Volgens Het Laatste Nieuws nam hij zelfs al afscheid van zijn ploegmaats in de kleedkamer. Op zich is zijn nakende transfer niet echt vreemd. Met Bas Dost, Charles De Ketelaere, Hans Vanaken en Noa Lang is er meer dan voldoende offensieve slagkracht aanwezig bij Club Brugge en die weelde zou zelfs voor problemen kunnen zorgen om iedereen tevreden te houden qua speelgelegenheid.

Bas Dost, Hans Vanaken en Noa Lang zijn vandaag incontournable in het elftal van Philippe Clement, waardoor Charles De Ketelaere en Krépin Diatta weleens de grootste slachtoffers zouden worden van die offensieve overdaad. Omdat De Ketelaere als eigen jeugdproduct de grote chouchou is van de fans en de club, leek Diatta eerder het kind van de rekening te worden. Da's op zich erg opmerkelijk als bepalende figuur in de ploeg, die op de koop toe ook nog de clubtopschutter is.



De deal tussen Club Brugge en AS Monaco zou reeds enkele weken lopende zijn, en daarom is het niet vreemd dat Blauw-Zwart in die periode ondertussen gelinkt werd aan potentiële vervangers voor Krépin Diatta. Abdou Harroui (Sparta Rotterdam) en Ousame Sahraoui (Valerenga) zijn in potentie mogelijke opties om de Senegalese flankaanvaller af te lossen. Bovendien zijn beide spelers nog geen afgewerkte producten en kan hun talent nog flink bijgeschaafd worden. 

KAPITAALKRACHTIG MONACO

Hoe dan ook zal Club Brugge een mooie financiële slag slaan bij de verkoop van Krépin Diatta. We vermelden eerder al dat Club Brugge op papier een winst maakt van 16 miljoen euro, wanneer we zijn aankoopprijs afwegen tegenover zijn actuele marktwaarde. Vandaag is Diatta met een waardering van 18 miljoen euro de duurste speler in de Jupiler Pro League, en een transfersom in die richting zal wellicht ook realistisch zijn. De laatste berichten uit dit dossier bevestigen alvast dat Vincent Mannaert een bedrag van minimum 20 miljoen euro uit de brand zal slepen voor de talentvolle Diatta.



Hoewel de financiële slagkracht bij de Monegasken logischerwijze afgenomen is door de huidige corona-crisis, kan de club uit het Prinsdom toch nog flink wat kapitaal voorzien op de transfermarkt. Vorig seizoen spendeerde Monaco bijvoorbeeld nog buitensporige transfersommen voor Wissam Ben Yedder (40 miljoen) en Gelson Martins (30 miljoen). In de zomermercato waren Kevin Volland (15,5 miljoen) en Axel Disasi (13 miljoen) de duurste vogels. Dan is 20 miljoen euro voor Diatta helemaal niet ondenkbaar voor de huidige nummer vier in de Ligue 1.

FLEXIBILITEIT VEREIST 

Hoewel Krépin Diatta absoluut de intrinsieke kwaliteiten bezit om te slagen in de Ligue 1, wordt het nog de vraag hoe coach Niko Kovac hem zal inpassen bij AS Monaco. De Franse competitie was altijd al één van de favoriete bestemmingen van Diatta, maar dat betekent evenwel niet dat de Senegalees probleemloos en moeiteloos een basisplaats zal bemachtigen in het Stade Louis II. De Kroatische coach houdt er namelijk van om te experimenteren met verschillende formaties waarbij er voor de flankspelers of -aanvallers een grote mate van flexibiliteit gevraagd wordt.

Niko Kovac varieert doorgaans met drie verschillende opstellingen. Doorheen die gebruikte formaties loopt er steeds één rode draad, en dat is een verdediging die uit vier spelers bestaat. Hogerop het veld zijn de mogelijkheden legio. Een 4-3-3 opstelling wordt het vaakst gehanteerd, een tactiek die Krépin Diatta reeds onder de knie heeft, en daarna ook een 4-4-2 en 4-2-3-1. De invulling als rechtermiddenvelder, de natuurlijke positie van de Senegalees, varieert naargelang de specifieke nuances per tegenstander.



Zo gebeurt het vaak dat Niko Kovac zijn rechterflank bemant met Ruben Aguilar, de Fransman die normaliter een rechtsachter is. Daarnaast maakten ook Aleksandr Golovin en Willem Geubbels speelminuten op de positie als rechter middenvelder, maar beide spelers zijn vandaag niet meteen basisspelers bij AS Monaco. Toch zal Diatta de concurrentie van Golovin en Geubbels niet moeten onderschatten, want beide spelers zijn kwalitatief toch van een hoog niveau.

SOFIANE DIOP

De grootste concurrent als rechter middenvelder zal de 20-jarige Sofiane Diop worden. Deze 20-jarige Fransman is een basisspeler bij Monaco, die in staat is om de ganse flank af te dweilen. Bovendien kan Diop ook op de linkerkant uit de voeten, en da’s misschien wel een groot voordeel voor Krépin Diatta. Op zijn positie is Diop namelijk één van de beste spelers uit de Ligue 1, en het is nu al duidelijk dat Diatta een flinke kluif zal hebben met de talenvolle Fransman als directe concurrent.

Als we de statistieken van Diatta bij Club Brugge dit seizoen vergelijken met die van Sofiane Diop bij AS Monaco, dan presteert de Fransman ook stukken beter dan de Senegalees. En da’s geen onbelangrijke nuance gezien er toch wel een kwaliteitsverschil gaapt tussen de Jupiler Pro League en de Ligue 1. Zo is Diop opvallend efficiënter in de passing, voorzetten, (offensieve) duels en intercepties. Anderzijds zijn Diatta’s dribbels en versnellingen met de bal aan de voet beter dan die van Diop. In de Belgische competitie althans.



Iets hogerop het veld bij Monaco, als pure flankaanvaller op de rechterzijde, is Gelson Martins de certitude. De Duitser Kevin Volland is een andere optie voor deze positie. Met Sofiane Diop en Gelson Martins heeft Krépin Diatta dus twee kleppers om mee te concurreren voor een basisplaats. Van een leien dakje zal dat dus wellicht niet lopen. Of misschien kan Niko Kovac wel een centrale rol voorzien voor de Senegalees. Diatta presteerde op die positie meermaals uitstekend bij de nationale ploeg …

LEES OOK: Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Zal Diatta een basisspeler worden bij Monaco?

Meest recent

'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

0
0
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

61
61
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

33
33
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

169
169
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

163
163
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

49
49
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

71
71
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

335
335
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

301
301
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

163
163
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

302
302
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

889
889
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

56
56
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

202
202
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

286
286
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

110
110
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

89
89
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

220
220
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

219
219
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

363
363
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

47
47
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

238
238

Meer sportnieuws