Club mikt op sierlijke parel uit Eredivisie

1698
Club mikt op sierlijke parel uit Eredivisie

Oranje boven. Met Stefano Denswil, Bas Dost, Ruud Vormer en Noa Lang heeft Club Brugge vandaag al vier Nederlanders in de rangen. En misschien komt daar weldra een vijfde landgenoot bij, want volgens het Algemeen Dagblad heeft Club flink wat interesse in Abdou Harroui van Sparta Rotterdam.


OFFENSIEVE WEELDE

Het was indrukwekkend om te zien. Zondagavond etaleerde Club Brugge haar grote klasse tegen Beerschot VA, een ploeg die dit seizoen nochtans niet van het minste kaliber is. De offensieve weelde is dan ook groots met toppers zoals Charles De Ketelaere, Krépin Diatta, Noa Lang en Bas Dost. En dan was tweevoudig Gouden Schoen Hans Vanaken nog geschorst. Er staan Philippe Clement dus nog moeilijke beslissingen te wachten hoe hij die indrukwekkende aanvallende luxe in elkaar zal kunnen passen.

Nochtans was de situatie in het seizoensbegin helemaal anders. Zonder Noa Lang en Bas Dost was er eerder weinig kwalitatieve concurrentie aanwezig op Jan Breydel, en de ploeg oogde toen te voorspelbaar. Dankzij de komst van de twee Nederlanders voegde Club Brugge extra dimensies toe in haar spel, en dat kwam de prestaties en resultaten ten goede. Op dit moment lijkt Club dan ook te freewheelen naar een nieuwe landstitel.



Philippe Clement zal al zijn klasbakken de nodige speelminuten moeten gunnen, maar dat wordt dus een moeilijke opgave. Anderzijds lijkt Krépin Diatta nu echt wel bezig aan zijn laatste seizoen bij Club Brugge, waardoor de offensieve weelde volgend jaar niet zo groot meer zal zijn. Blauw-Zwart werd onlangs gelinkt aan flankspeler Ousame Sahraoui (Valerenga), die in dat opzicht een wissel op de toekomst kan betekenen. Maar ook Abdou Harroui (Sparta Rotterdam) wordt genoemd als een potentiële aanwinst.

PLEINTJESVOETBALLER

Om steeds sterker en kwalitatiever te worden, moet er continu progressie worden gemaakt in alle gelederen van de club. Zo lijkt Club Brugge druk in de weer te zijn om een opvolger te zoeken voor Krépin Diatta. De 19-jarige Ousame Sahraoui kan een interessante optie betekenen om het eventuele vertrek van de Senegalees op te vangen, maar zijn speelstijl is nog iets offensiever. Qua pure kwaliteiten kan Sahraoui eerder vergeleken worden met Noa Lang, die doorgaans wat hoger gepositioneerd staat dan Diatta.

Abdou Harroui van Sparta Rotterdam is een andere naam die getipt wordt als volgende aanwinst bij Club Brugge. De 23-jarige Nederlander is rijper dan Sahraoui en hij dweilt in het Sparta Stadion vaak de ganse rechterflank af. Bovendien is Harroui polyvalent en kan hij ook als centrale middenvelder uit de voeten. De smaakmaker van Sparta maakt er zelfs geen geheim van dat hij liever een vaste centrale rol krijgt in het team van Henk Fraser.



Mocht Club Brugge erin slagen om Harraoui aan te trekken, dan zou het in één klap ook een extra optie hebben om de schijnbaar onuitputbare Ruud Vormer wat meer rust te gunnen. Tenslotte telt de Brugse aanvoerder ook al 32 lentes. Die veelzijdigheid zal Philippe Clement alvast charmeren, maar ook Vincent Mannaert zal ongetwijfeld een voorstander zijn van Harroui's komst. De manager van Club Brugge heeft een voorliefde voor 'pleintjesvoetballers' genre Noa Lang, en ook Adbou Harroui valt onder die categorie.

3 MILJOEN EURO

Het lijkt slechts een kwestie van tijd vooraleer Abdou Harroui zijn huidige werkgever zal verlaten, want in de Eredivisie maakt de 23-jarige veel indruk door zijn grote klasse. In de voorbije zomer leek hij Sparta al te verlaten voor FC Groningen, een actie die gestart werd door zijn zaakwaarnemers. Hoewel de Rotterdamse clubleiding hem op termijn een transfer wel degelijk gunt, behoorde een vertrek naar reeksgenoot Groningen niet bepaald tot het plan.



De Kasteelheren willen in eerste instantie een marktconforme prijs voor hun parel en bovendien is het sportieve verschil tussen Sparta en Groningen niet erg groot. In de zomermercato vroeg Sparta nog 2,5 miljoen euro voor Harroui, een gelijkaardige som die andere Sparta-jeugdproducten Ragnar Ache en Halil Dervisoglu opleverden. Groningen wilde uiteindelijk slechts anderhalf miljoen euro op tafel leggen maar ze beloofden Harroui een mooi salaris én een centrale rol in het team.

MATCH MET CLUB

De sportieve cel van Sparta, met coach Henk Fraser en directeur voetbalzaken Henk van Stee, paaiden Abdou Harroui met de belofte dat hij aan het eind van het seizoen een veel grotere transfer zal kunnen maken. En gezien zijn prestaties in het huidige seizoen van de Eredivisie is dat een erg realistische doelstelling. Harroui steekt er namelijk bovenuit in verschillende spelfacetten, waarbij zijn grote sterktes vooral met de bal aan de voet liggen. Zo'n type waar Vincent Mannaert wel potentieel in ziet.



Bovendien is Harroui een echte professional die zich steeds nauwkeurig voorbereidt op zijn wedstrijden. Fysiek maar ook mentaal. De Nederlander bezit een echte winnaarsmentaliteit en hij analyseert telkens elke spelsituatie tot in de puntjes. Ambitieus én professioneel. Zijn profiel sluit daarom nauw aan bij de filosofie van Club Brugge, dat hyper-ambitieus is en een professioneel topsportklimaat uitademt. Zowel op mentaal als sportief vlak is Harraoui het type dat een grote slaagkans zou hebben op Jan Breydel.

OPEN VOOR TRANSFER

Het pareltje van Sparta ontpopte zich dit seizoen tot een beslissende patron. Abdou Harroui wordt vaak als pure middenvelder uitgespeeld, en niet meteen als offensieve flankaanvaller – wel als rechtermiddenvelder en soms als uiterst rechtse pion in het centrale middenveld.. Ondanks zijn iets lager positie op het veld kon hij toch al 5 doelpunten scoren. Op zijn positie kon geen enkele collega uit de Eredivisie meer scoren dan Harroui. Per 90 minuten staat hij garant voor 0,34 doelpunt, en dat is een hoog gemiddelde voor een speler op zijn positie.

Vanuit Nederland klinkt het alvast dat Abdou Harroui straks mag dromen van een mooie nieuwe club, een knappe transfer waarmee die naar Groningen niet te vergelijken valt. Feyenoord of AZ Alkmaar zou zomaar eens kunnen, maar het Algemeen Dagblad weet dat enkel Club Brugge concreet genoemd wordt in de race voor Harroui. En wie weet slaan de West-Vlamingen zelfs toe tijdens de wintermercato. Harroui zelf laat alvast alle opties open.



“Ja, ik weet dat er weer een transferwindow aankomt in de winter”, klonk het medio december in het Algemeen Dagblad. “En dan weet je dat spelers van de ene naar de andere club kunnen gaan. Zo werkt het in het voetbal. Als er een mooie club voor me komt die het bedrag wil betalen dat Sparta voor ogen heeft, is een vertrek niet ondenkbaar. Ik wacht geduldig af. Maar zo lang ik voor Sparta speel, geef ik alles”, toonde Harroui nog niet het achterste van z'n tong. Maar het is duidelijk: de ambitieuze smaakmaker van Sparta staat niet weigerachtig tegenover een sportieve stap hogerop.

SCHITTEREN MET JONG ORANJE

Sparta Rotterdam zal sowieso vastklampen aan hun oorspronkelijke vraagprijs van drie miljoen, een richtprijs die reeds werd bepaald in de laatste zomermercato. Toch houdt men bij de club elke dag rekening dat Harroui weleens zijn laatste gespeeld zou hebben bij Sparta. Henk van Stee, directeur voetbalzaken bij de club, bevestigde aan het Algemeen Dagblad dat er reeds veel clubs informeerden naar Harroui maar hij noemde Club Brugge niet bij naam. “Ik wil pas van interesse spreken als we ook daadwerkelijk een bieding binnen hebben gekregen”, citeerde AD. “En dat is tot nu toe niet het geval.”

Bij Sparta gaat men er voorlopig vanuit dat Abdou Harroui gewoon het seizoen zal uitspelen bij de club. Dat zou alvast geen slechte zaak betekenen voor de clubfinanciën, want als vaste klant bij Jong Oranje staat er komende zomer het EK gepland. Dat is voor Harroui hét grote moment om zich in de kijker te spelen van meerdere buitenlandse clubs.En meer concurrentie betekent logischerwijze meer kans op een lucratief bedrag voor Groningen. Club Brugge kan dus maar best niet té lang aarzelen ...

LEES OOK: Club Brugge vreest mokerslag: Mechele onder het mes?

Moet Club hem halen?

Meest recent

Club Brugge vreest mokerslag: Mechele onder het mes?

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

23
23
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

22
22
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

6
6
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

71
71
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

260
260
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

19
19
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

119
119
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

87
87
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

81
81
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

48
48
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

105
105
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

18
18
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

239
239
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

62
62
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

39
39
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

261
261
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

91
91
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

125
125
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

152
152
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

36
36
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

150
150
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

125
125
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

69
69
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

49
49

Meer sportnieuws