Club viseert nieuwe publiekstrekker en dribbelwonder

door
Club viseert nieuwe publiekstrekker en dribbelwonder

Club Brugge heeft momenteel voldoende kwaliteit in hun bezit om de Belgische landstitel te pakken. Toch zal Blauw-Zwart niet aarzelen om zich te versterken indien er op de transfermarkt bepaalde opportuniteiten opduiken. Zoals Osame Sahraoui bijvoorbeeld, de Noorse sensatie die recent werd gelinkt aan Club. 


STILSTAAN IS ACHTERUITGAAN 

Club Brugge heeft op aanvallend vlak hun zaakjes op orde. De offensieve linie met Noa Lang, Bas Dost en Krépin Diatta oogt erg indrukwekkend, en ook iets lager op het veld is er met Hans Vanaken, Ruud Vormer en Charles De Ketelaere meer dan voldoende kwaliteit aanwezig. Philippe Clement heeft dus ingrediënten genoeg om het Brugse succesrecept te verfijnen en zelfs flink bij te kruiden. Stilstaan betekent onvermijdelijk achteruitgaan en dat heeft het sportieve departement van Blauw-Zwart dus goed begrepen.

Een spelersgroep die over een lange periode nauwelijks wijzingen ondergaat, zoals bij Club Brugge begin dit seizoen, beschikt bijgevolg over veel automatismen maar anderzijds wordt de ploeg ook voorspelbaar. Dat bleek bijvoorbeeld in de eerste wedstrijden van het seizoen, waar Club Brugge op een korte tijd pijnlijk de boot in ging tegen Antwerp FC, Sporting Charleroi en Beerschot VA. Zonder één nieuwe aanwinst en met quasi dezelfde ploeg als vorig jaar vond Club Brugge steeds moeilijker een antwoord op de stugge aanpak van meerdere clubs uit de Jupiler Pro League.



De collega's van Philippe Clement wisten stilaan hoe ze Club moesten neutraliseren en zelfs pijn konden doen. Het duurde dan ook tot speeldag tien vooraleer Blauw-Zwart opnieuw de eerste plaats in het klassement kon bemachtigen. Pas na de komst van Noa Lang begon de Brugse motor terug volop te draaien. De onvoorspelbaarheid en dartelheid van de Nederlander zorgde voor een x-factor die het Brugse spelbeeld – en aldus de resultaten – ten goede kwam. Daarnaast zal de recente transfer van Bas Dost ongetwijfeld ook voor een extra dimensie zorgen. Positief evolueren door een constante verbetering. Bluvn Goan, zoals het klinkt in de Brugse volksmond. 

ZOALS DE TRADITIE

Zo'n continue progressie kan ook deels gemaakt worden door een inventarisering van de huidige spelersgroep. Het lijkt in die optiek stilaan duidelijk te worden dat Eduard Sobol niet alle kwaliteiten bezit om jarenlang de vaste linksachter van Club Brugge te zijn. Ook het Brugse verhaal van Emmanuel Dennis komt langzamerhand aan een eind, de Nigeriaan kwam namelijk al in vijf opeenvolgende competitiewedstrijden niet meer in actie – al dan niet door extra-sportieve redenen. Het is een grote zonde van zijn intrinsieke kwaliteiten, en daardoor heeft ook Philippe Clement een extra optie minder in zijn ploeg. 

Hoewel Dennis vaak irritatie en ergernis opwekt door zijn 'blinde' acties, soms legt hij onwaarschijnlijke en beslissende acties op de mat. Om een verdere kapitaalsvernietiging te voorkomen, kijkt Club Brugge daarom uit naar een oplossing voor het Nigeriaanse woelwater. Bij een vertrek van Dennis moet zijn plaatsje uiteraard ook opgevuld worden, en daarom kijkt Vincent Mannaert terug uit naar een type-Dennis of -Diatta. Volgens verschillende Noorse media zal Osame Sahraoui de nieuwe Brugse flankaanvaller worden, en dus wellicht de vervanger van Dennis.



Sahraoui bezit nagenoeg hetzelfde profiel zoals Dennis en Diatta toen zij aanstreken op Jan Breydel. De flankaanvaller van Valerenga is 19 jaar en ook Dennis (19) en Diatta (18) hadden prille leeftijd toen ze hun contract tekenden bij Club Brugge. Diatta (Sarpsborg) werd zelfs ook weggehaald uit de Eliteserien, de Noorse competitie waar Sahraoui vandaag met voorsprong de grootste revelatie. Het ziet ernaar uit dat Club Brugge hun aloude traditie verderzet door in te zetten op jong buitenlands talent met een groot potentieel. Ook Odilon Kossounou, Youssouph Badji en Noa Lang behoren bijvoorbeeld tot die categorie. 

PUBLIEKSSPELER 

Osama Sahraoui staat in Noorwegen te boek als een echte balartiest, een type waar de fans van Club Brugge wild van kunnen worden. In zijn debuutseizoen voor Valerenga heeft de 19-jarige zich al meteen positief laten opmerken door een indrukwekkende techniek en onbevangen speelstijl. Met zijn gestalte van 1 meter 70 heeft Sahraoui een erg laag zwaartepunt en kan hij dus makkelijk zijn rechtstreekse tegenstander uitspelen met kwieke dribbels en grote snelheid. 

Vraag dat bijvoorbeeld maar eens aan Espen Ruud. De 36-jarige veteraan van Odds BK kende in augustus een lastige avond tegen de frivole Osame Sahraoui. De flankaanvaller liet zijn visitekaartje achter in de 2-0 gewonnen wedstrijd van Valerenga en daardoor zette hij zijn status als supertalent flink wat kracht bij. Ruud was vol lof over Sahraoui's individuele prestatie. “Hij is waanzinnig goed”, noteerde het Noorse Nettavisen na de match. “Hij is een jonge speler die de Eliterien zal veroveren. We kenden hem en zijn kwaliteiten, en die heeft hij vandaag geëtaleerd.”



Het was rond die periode dat Osame Sahraoui zijn eerste volwaardig profcontract tekende bij Valerenga, hij had daar uiteindelijk slechts 7 wedstrijden voor nodig. De contractverlenging tot en met 2023 zorgde voor opluchting en trots bij The Bohemians. “Dit is een erg belangrijke transfer voor ons”, verklaarde trainer Dag-Eilev Fagermo aan de Noorse media. “Osame is jong, hij is van hier en hij is een echte publieksspeler. Ik werd verliefd op hem toen we in Portugal vertoefden voor het oefenkamp.” Sahraoui betaalt het vertrouwen van Valerenga uit door zijn opmerkelijke prestaties, maar hij scoorde tevens reeds vijf doelpunten en deelde ook al zeven assists uit.

TOPPER IN DE ELITESERIEN 

Met de bal aan de voet is Osame Sahraoui dus op zijn sterkst. Bovendien koppelt de flankenflitser daar ook een grote mate van efficiëntie aan toe, hoewel die logischerwijze nog flink kan verbeteren. Naarmate de 19-jarge meer ervaring vergaart en speelminuten maakt, zal die efficiëntie ongetwijfeld gevoelig toenemen. Desondanks legt Sahraoui per wedstrijd meer dan zes succesvolle offensieve acties op de mat. In de Eliteserien halen slechts twee flankaanvallers (zowel op de rechter- als linkerkant) een hoger gemiddelde in die parameter.



Dat hoge aantal aan geslaagde aanvallende acties is vooral het resultaat van zijn versnellingen met de bal aan de voet, waar hij de op één na beste flankaanvaller is in Noorwegen. Zoals eerder werd omschreven blinkt Osame Sahraoui ook uit op het gebied van dribbels: hij voert er per wedstrijd zo'n negental uit en dat met een efficiëntie van 54 procent. Dat zijn betere dribbel-cijfers dan die van Emmanuel Dennis in zijn periode bij Club Brugge. Algemeen gesteld is Sahraoui voor 54 procent efficiënt in al zijn aanvallende acties, waarmee hij de derde plaats bezet onder de flankaanvallers van de Eliteserien. Dat is best wel indrukwekkend op pas 19-jarige leeftijd. 

DENNIS OUT, SAHRAOUI IN? 

Hoewel de Noorse media Club Brugge linkt aan een potentiële transfer van Osame Sahraoui, werd dat transfergerucht nog niet bevestigd door de Belgische pers. Het zou echter niet vreemd zijn dat Club de Noorse spelersmarkt nader bekijkt, want het is een competitie dat de West-Vlamingen grondig scout. In het verleden werden bijvoorbeeld meerdere spelers aangetrokken uit Noorwegen zoals Krépin Diatta (Sarpsborg), Ethan Horvath (Molde) en minder recent ook nog Mushaga Bakenga (Rosenborg), Jim Larsen (Rosenborg) en Tom Högli (Tromso).



Ook qua profiel zou Osame Sahraoui alvast een interessante optie betekenen voor Club Brugge, dat het grote talent in de schaduw van Noa Lang en Krépin Diatta kan laten rijpen en ontwikkelen. Bovendien is het de bedoeling om Emmanuel Dennis binnenkort te verpatsen, waardoor er een weldra plaatsje vrijkomt in de huidige spelersselectie. Vincent Mannaert zal alleszins niet te lang mogen talmen, want naast Club Brugge zou er ook interesse heersen vanuit de Ligue 1 en de 2. Bundesliga.  

LEES OOK: 'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Moet Club hem halen?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

47
47
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

387
387
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

48
48
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

314
314
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

354
354
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

164
164
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws