Club viseert nieuwe publiekstrekker en dribbelwonder

2657 stemmen
Club viseert nieuwe publiekstrekker en dribbelwonder

Club Brugge heeft momenteel voldoende kwaliteit in hun bezit om de Belgische landstitel te pakken. Toch zal Blauw-Zwart niet aarzelen om zich te versterken indien er op de transfermarkt bepaalde opportuniteiten opduiken. Zoals Osame Sahraoui bijvoorbeeld, de Noorse sensatie die recent werd gelinkt aan Club. 


STILSTAAN IS ACHTERUITGAAN 

Club Brugge heeft op aanvallend vlak hun zaakjes op orde. De offensieve linie met Noa Lang, Bas Dost en Krépin Diatta oogt erg indrukwekkend, en ook iets lager op het veld is er met Hans Vanaken, Ruud Vormer en Charles De Ketelaere meer dan voldoende kwaliteit aanwezig. Philippe Clement heeft dus ingrediënten genoeg om het Brugse succesrecept te verfijnen en zelfs flink bij te kruiden. Stilstaan betekent onvermijdelijk achteruitgaan en dat heeft het sportieve departement van Blauw-Zwart dus goed begrepen.

Een spelersgroep die over een lange periode nauwelijks wijzingen ondergaat, zoals bij Club Brugge begin dit seizoen, beschikt bijgevolg over veel automatismen maar anderzijds wordt de ploeg ook voorspelbaar. Dat bleek bijvoorbeeld in de eerste wedstrijden van het seizoen, waar Club Brugge op een korte tijd pijnlijk de boot in ging tegen Antwerp FC, Sporting Charleroi en Beerschot VA. Zonder één nieuwe aanwinst en met quasi dezelfde ploeg als vorig jaar vond Club Brugge steeds moeilijker een antwoord op de stugge aanpak van meerdere clubs uit de Jupiler Pro League.



De collega's van Philippe Clement wisten stilaan hoe ze Club moesten neutraliseren en zelfs pijn konden doen. Het duurde dan ook tot speeldag tien vooraleer Blauw-Zwart opnieuw de eerste plaats in het klassement kon bemachtigen. Pas na de komst van Noa Lang begon de Brugse motor terug volop te draaien. De onvoorspelbaarheid en dartelheid van de Nederlander zorgde voor een x-factor die het Brugse spelbeeld – en aldus de resultaten – ten goede kwam. Daarnaast zal de recente transfer van Bas Dost ongetwijfeld ook voor een extra dimensie zorgen. Positief evolueren door een constante verbetering. Bluvn Goan, zoals het klinkt in de Brugse volksmond. 

ZOALS DE TRADITIE

Zo'n continue progressie kan ook deels gemaakt worden door een inventarisering van de huidige spelersgroep. Het lijkt in die optiek stilaan duidelijk te worden dat Eduard Sobol niet alle kwaliteiten bezit om jarenlang de vaste linksachter van Club Brugge te zijn. Ook het Brugse verhaal van Emmanuel Dennis komt langzamerhand aan een eind, de Nigeriaan kwam namelijk al in vijf opeenvolgende competitiewedstrijden niet meer in actie – al dan niet door extra-sportieve redenen. Het is een grote zonde van zijn intrinsieke kwaliteiten, en daardoor heeft ook Philippe Clement een extra optie minder in zijn ploeg. 

Hoewel Dennis vaak irritatie en ergernis opwekt door zijn 'blinde' acties, soms legt hij onwaarschijnlijke en beslissende acties op de mat. Om een verdere kapitaalsvernietiging te voorkomen, kijkt Club Brugge daarom uit naar een oplossing voor het Nigeriaanse woelwater. Bij een vertrek van Dennis moet zijn plaatsje uiteraard ook opgevuld worden, en daarom kijkt Vincent Mannaert terug uit naar een type-Dennis of -Diatta. Volgens verschillende Noorse media zal Osame Sahraoui de nieuwe Brugse flankaanvaller worden, en dus wellicht de vervanger van Dennis.



Sahraoui bezit nagenoeg hetzelfde profiel zoals Dennis en Diatta toen zij aanstreken op Jan Breydel. De flankaanvaller van Valerenga is 19 jaar en ook Dennis (19) en Diatta (18) hadden prille leeftijd toen ze hun contract tekenden bij Club Brugge. Diatta (Sarpsborg) werd zelfs ook weggehaald uit de Eliteserien, de Noorse competitie waar Sahraoui vandaag met voorsprong de grootste revelatie. Het ziet ernaar uit dat Club Brugge hun aloude traditie verderzet door in te zetten op jong buitenlands talent met een groot potentieel. Ook Odilon Kossounou, Youssouph Badji en Noa Lang behoren bijvoorbeeld tot die categorie. 

PUBLIEKSSPELER 

Osama Sahraoui staat in Noorwegen te boek als een echte balartiest, een type waar de fans van Club Brugge wild van kunnen worden. In zijn debuutseizoen voor Valerenga heeft de 19-jarige zich al meteen positief laten opmerken door een indrukwekkende techniek en onbevangen speelstijl. Met zijn gestalte van 1 meter 70 heeft Sahraoui een erg laag zwaartepunt en kan hij dus makkelijk zijn rechtstreekse tegenstander uitspelen met kwieke dribbels en grote snelheid. 

Vraag dat bijvoorbeeld maar eens aan Espen Ruud. De 36-jarige veteraan van Odds BK kende in augustus een lastige avond tegen de frivole Osame Sahraoui. De flankaanvaller liet zijn visitekaartje achter in de 2-0 gewonnen wedstrijd van Valerenga en daardoor zette hij zijn status als supertalent flink wat kracht bij. Ruud was vol lof over Sahraoui's individuele prestatie. “Hij is waanzinnig goed”, noteerde het Noorse Nettavisen na de match. “Hij is een jonge speler die de Eliterien zal veroveren. We kenden hem en zijn kwaliteiten, en die heeft hij vandaag geëtaleerd.”



Het was rond die periode dat Osame Sahraoui zijn eerste volwaardig profcontract tekende bij Valerenga, hij had daar uiteindelijk slechts 7 wedstrijden voor nodig. De contractverlenging tot en met 2023 zorgde voor opluchting en trots bij The Bohemians. “Dit is een erg belangrijke transfer voor ons”, verklaarde trainer Dag-Eilev Fagermo aan de Noorse media. “Osame is jong, hij is van hier en hij is een echte publieksspeler. Ik werd verliefd op hem toen we in Portugal vertoefden voor het oefenkamp.” Sahraoui betaalt het vertrouwen van Valerenga uit door zijn opmerkelijke prestaties, maar hij scoorde tevens reeds vijf doelpunten en deelde ook al zeven assists uit.

TOPPER IN DE ELITESERIEN 

Met de bal aan de voet is Osame Sahraoui dus op zijn sterkst. Bovendien koppelt de flankenflitser daar ook een grote mate van efficiëntie aan toe, hoewel die logischerwijze nog flink kan verbeteren. Naarmate de 19-jarge meer ervaring vergaart en speelminuten maakt, zal die efficiëntie ongetwijfeld gevoelig toenemen. Desondanks legt Sahraoui per wedstrijd meer dan zes succesvolle offensieve acties op de mat. In de Eliteserien halen slechts twee flankaanvallers (zowel op de rechter- als linkerkant) een hoger gemiddelde in die parameter.



Dat hoge aantal aan geslaagde aanvallende acties is vooral het resultaat van zijn versnellingen met de bal aan de voet, waar hij de op één na beste flankaanvaller is in Noorwegen. Zoals eerder werd omschreven blinkt Osame Sahraoui ook uit op het gebied van dribbels: hij voert er per wedstrijd zo'n negental uit en dat met een efficiëntie van 54 procent. Dat zijn betere dribbel-cijfers dan die van Emmanuel Dennis in zijn periode bij Club Brugge. Algemeen gesteld is Sahraoui voor 54 procent efficiënt in al zijn aanvallende acties, waarmee hij de derde plaats bezet onder de flankaanvallers van de Eliteserien. Dat is best wel indrukwekkend op pas 19-jarige leeftijd. 

DENNIS OUT, SAHRAOUI IN? 

Hoewel de Noorse media Club Brugge linkt aan een potentiële transfer van Osame Sahraoui, werd dat transfergerucht nog niet bevestigd door de Belgische pers. Het zou echter niet vreemd zijn dat Club de Noorse spelersmarkt nader bekijkt, want het is een competitie dat de West-Vlamingen grondig scout. In het verleden werden bijvoorbeeld meerdere spelers aangetrokken uit Noorwegen zoals Krépin Diatta (Sarpsborg), Ethan Horvath (Molde) en minder recent ook nog Mushaga Bakenga (Rosenborg), Jim Larsen (Rosenborg) en Tom Högli (Tromso).



Ook qua profiel zou Osame Sahraoui alvast een interessante optie betekenen voor Club Brugge, dat het grote talent in de schaduw van Noa Lang en Krépin Diatta kan laten rijpen en ontwikkelen. Bovendien is het de bedoeling om Emmanuel Dennis binnenkort te verpatsen, waardoor er een weldra plaatsje vrijkomt in de huidige spelersselectie. Vincent Mannaert zal alleszins niet te lang mogen talmen, want naast Club Brugge zou er ook interesse heersen vanuit de Ligue 1 en de 2. Bundesliga.  

LEES OOK: Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Moet Club hem halen?

Meest recent

Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

2
2
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

43
43
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

42
42
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

21
21
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

289
289
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

48
48
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

29
29
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

196
196
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

87
87
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

143
143
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

356
356
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

310
310
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

79
79
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

54
54
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

170
170
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

160
160
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

56
56
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

433
433
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

302
302
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

78
78
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

317
317
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

375
375
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

116
116
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

71
71

Meer sportnieuws