Seraing veegt de vloer aan met hulpeloos Club NXT

door
Seraing veegt de vloer aan met hulpeloos Club NXT

Het begint stilaan een pijnlijk verhaal te worden voor Club NXT in 1B. Na dertien speeldagen wonnen de beloften van Club Brugge nog maar één keer en eens te meer verloor het vanavond kansloos, op eigen veld tegen Seraing. De ploeg van Emilio Ferrera komt voorlopig op één punt van leider Union.

Club NXT pakte twee weken geleden zijn eerste (thuis)zege tegen Lierse. De youngsters van Club konden die prestatie vorig weekend geen vervolg geven en verloren op het veld van Deinze. Vanavond stonden Rik De Mil en co tegenover Seraing, dat stond als promovendus nog steeds knap tweede en won vorig weekend nog de topper van Union.
Seraing opende sterk op Daknam en zag al snel een doelpunt van Mikautadze afgekeurd worden wegens buitenspel. Ook Club NXT dreigde één keer in de beginfase, Sagna miste oog in oog met Dietsch zijn schot compleet. Na dik tien minuten spelen kwamen de bezoekers op voorsprong: Kilota snelde een paar verdedigers voorbij en Jallow schoof de bal keurig in doel: 0-1 voor het team van Ferrera. De Luikse ploeg had een efficiënte dag want een paar minuten later was topschutter Mikautadze doeltreffend en stond het voor halfweg de eerste helft al 0-2. Het werd andermaal een uiterst pijnlijke avond voor Club NXT want op het halfuur zorgde Ndiaye er vanaf elf meter al voor dat de marge drie werd. Het werd een rampzalige eerste helft voor de thuisploeg, in het slot kreeg Mendy nog een domme tweede gele kaart. Zo moesten de youngsters van Club Brugge nog een helft met een man minder verder.
Ook na de rust bleef Seraing dominant voetballen tegen een tienkoppig Club NXT. Grote kansen koppelde het daar voorlopig niet meer aan. Op het uur kwam Mikautadze dicht bij een tweede doelpunt maar Lammens hield de Fransman van de 0-4. De nummer twee uit 1B controleerde ook nadien eenvoudig en had niet meer de grote drang om een doelpunt te maken. In de laatste tien minuten knalde Al Badaoui nog eens voorlangs. Uiteindelijk werd het toch nog 0-4 toen Al Badaoui in de slotminuut oog in oog met Lammens raak trof. Zo werd het opnieuw een ruime zege voor de Waalse ploeg, die helemaal in de slipstream van Union komt.
Scoreverloop:
0-1 (13') Jallow, 0-2 (19') Mikautadze, 0-3 (30') Ndiaye (p), 0-4 (90') Al Badaoui
Bijzonderheid:
Mendy (Club NXT) krijgt een tweede gele kaart (43')

LEES OOK: 'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Zijn de beloften van Club te zwak voor 1B?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

64
64
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

188
188
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

131
131
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

155
155
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

251
251
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

78
78
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

611
611
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

307
307
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

192
192
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

316
316
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

218
218
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

383
383
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

360
360
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

489
489
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

424
424
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

387
387
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

296
296
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws