'Thorup levert Genk miljoenen op'

894 stemmen
'Thorup levert Genk miljoenen op'

Kort maar krachtig. Dat is het minste wat we kunnen zeggen van de passage van Jess Thorup bij KRC Genk. Na amper een paar wedstrijden ruilde de Deen de Luminus Arena alweer in voor FC Kopenhagen in zijn thuisland, maar in de tussentijd wist hij toch stevig zijn stempel te drukken bij de Limburgers. Vooral dan door enkele potentiële sterkhouders weer optimaal te laten renderen.


We denken dan onder andere aan verdedigers Jhon Lucumi en Joakim Maehle, middenvelder Patrik Hrosovsky en speerpunt Paul Onuachu. De speler die het meest opleefde onder Thorup, was echter toch Theo Bongonda. Genk legde in de zomer van 2019 een recordsom van zeven miljoen neer om de winger weg te plukken bij Zulte Waregem, maar in zijn eerste seizoen waren zijn prestaties eerder middelmatig. Met Felice Mazzu bleek het immers niet echt te klikken, en met diens opvolger Hannes Wolf was er evenmin veel chemie. Uiteindelijk klokte Bongonda af op vijf treffers en vier assists in 22 duels, waarmee hij toch wat onder de verwachtingen bleef.

Een beslissende pass moet de 25-jarige linkspoot dit seizoen nog trappen, maar intussen was hij wel al goed voor maar liefst acht doelpunten. Het merendeel daarvan sinds het ontslag van Wolf, met zeven goals in zijn laatste vier duels. "Vorig seizoen heette hij een miskoop, maar hij is zich enorm aan het rehabiliteren. Hij is nog geen Pozuelo, maar kan Genk toch veel rendement bezorgen", meent Eddy Snelders dan ook in De Witte Duivel. Mogelijk zowel op als naast het veld, waar de Limburgers de miljoenen vast al kunnen ruiken. Tenminste indien Bongonda de lijn onder John van den Brom kan doortrekken, wat tegen Moeskroen alvast aardig lukte.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

🚀

Wie is volgens u het meest waard bij Genk?

Meest recent

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

9
9
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

10
10
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

76
76
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

210
210
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

247
247
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

179
179
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

325
325
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

530
530
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

401
401
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

36
36
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

244
244
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

695
695
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

288
288
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

365
365
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

254
254
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

223
223
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

252
252
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

651
651
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

295
295
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

342
342
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

376
376
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

621
621
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

449
449

Meer sportnieuws