'Thorup levert Genk miljoenen op'

door
'Thorup levert Genk miljoenen op'

Kort maar krachtig. Dat is het minste wat we kunnen zeggen van de passage van Jess Thorup bij KRC Genk. Na amper een paar wedstrijden ruilde de Deen de Luminus Arena alweer in voor FC Kopenhagen in zijn thuisland, maar in de tussentijd wist hij toch stevig zijn stempel te drukken bij de Limburgers. Vooral dan door enkele potentiële sterkhouders weer optimaal te laten renderen.


We denken dan onder andere aan verdedigers Jhon Lucumi en Joakim Maehle, middenvelder Patrik Hrosovsky en speerpunt Paul Onuachu. De speler die het meest opleefde onder Thorup, was echter toch Theo Bongonda. Genk legde in de zomer van 2019 een recordsom van zeven miljoen neer om de winger weg te plukken bij Zulte Waregem, maar in zijn eerste seizoen waren zijn prestaties eerder middelmatig. Met Felice Mazzu bleek het immers niet echt te klikken, en met diens opvolger Hannes Wolf was er evenmin veel chemie. Uiteindelijk klokte Bongonda af op vijf treffers en vier assists in 22 duels, waarmee hij toch wat onder de verwachtingen bleef.

Een beslissende pass moet de 25-jarige linkspoot dit seizoen nog trappen, maar intussen was hij wel al goed voor maar liefst acht doelpunten. Het merendeel daarvan sinds het ontslag van Wolf, met zeven goals in zijn laatste vier duels. "Vorig seizoen heette hij een miskoop, maar hij is zich enorm aan het rehabiliteren. Hij is nog geen Pozuelo, maar kan Genk toch veel rendement bezorgen", meent Eddy Snelders dan ook in De Witte Duivel. Mogelijk zowel op als naast het veld, waar de Limburgers de miljoenen vast al kunnen ruiken. Tenminste indien Bongonda de lijn onder John van den Brom kan doortrekken, wat tegen Moeskroen alvast aardig lukte.

LEES OOK: Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

Wie is volgens u het meest waard bij Genk?

Meest recent

'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

50
50
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

53
53
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

43
43
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

252
252
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

225
225
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

41
41
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

157
157
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

343
343
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

219
219
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

348
348
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

172
172
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

125
125
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

227
227
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

360
360
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

139
139
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

577
577
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

222
222
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

185
185
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

181
181
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

369
369
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

406
406
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

173
173
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

98
98
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

65
65
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

285
285

Meer sportnieuws